La Vuelta a Espana

John Degenkolb (Giant – Alpecin) wygrał ostatni etap Vuelta a Espana. Klasyfikację generalną wygrał Fabio Aru (Astana), a Rafał Majka (Tinkoff – Saxo) zajął fantastyczne, trzecie miejsce.

Po trzech tygodniach wyczerpującej jazdy kolarze dziś wreszcie dotarli do Madrytu. Ostatni etap prowadził z Alcalá Alcalá de Henares, a kończył na rundach w stolicy Hiszpanii. Miał to być typowy etap przyjaźni, z końcówką dla sprinterów.

vuelta 21 etapPeleton jechał dość spokojnie, a jedyna walka była na lotnej premii, usytuowanej na drugim przejeździe przez metę. Wygrał Alejandro Valverde (Movistar), który tym samym zabrał koszulkę “Purito” Rodriguezowi (Katusha). Po tej premii z peletonu zaatakowali: Matteo Montaguti (AG2R – La Mondiale), Omar Fraile (Caja Rural – Seguros RGA), Carlos Verona (Etixx – Quick Step), Jose Joaquin Rojas (Movistar), Ben King (Cannondale – Garmin) i Laurent Pichon (FDJ).

Sprinterskie ekipy skasowały odjazd na dwie rundy przed końcem. Swoich sił na ostatniej rundzie spróbował jeszcze Alexis Gougeard (AG2R – La Mondiale), ale pociągi sprinterskie nie pozwoliły mu na wiele.

Na ostatnich kilometrach na czele brylowali kolarze Orica – GreenEDGE i Giant – Alpecin. Finisz to wreszcie popis Johna Degenkolba (Giant – Alpecin). Drugi był Danny van Poppel (Trek Factory Racing), a trzeci Jean-Pierre Drucker (BMC Racing Team).

Klasyfikacja generalna dla Fabio Aru (Astana), a Polacy mogą cieszyć się z fantastycznego, trzeciego miejsca Rafała Majki (Tinkoff – Saxo)!

Wyniki ostatniego etapu:

1.    DEGENKOLB John    TEAM GIANT – ALPECIN    02h 34′ 13”
2.    VAN POPPEL Danny    TREK FACTORY RACING    + 00′ 00”
3.    DRUCKER Jean-Pierre    BMC RACING TEAM    + 00′ 00”
4.    IMPEY Daryl    ORICA GreenEDGE    + 00′ 00”
5.    VAN DER SANDE Tosh    LOTTO SOUDAL    + 00′ 00”
6.    RICHEZE ARIEL Maximiliano    LAMPRE – MERIDA    + 00′ 00”
7.    MAES Nikolas    ETIXX – QUICK STEP    + 00′ 00”
8.    SBARAGLI Kristian    MTN – QHUBEKA    + 00′ 00”
9.    REZA Kévin    FDJ    + 00′ 00”
10.    VAN ASBROECK Tom    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 00”
11.    DUQUE Leonardo    COLOMBIA    + 00′ 00”
12.    ROJAS GIL José Joaquin    MOVISTAR TEAM    + 00′ 00”
13.    BENNATI Daniele    TINKOFF – SAXO    + 00′ 00”
14.    SIMON Julien    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 00”
15.    REYNES MIMO Vicente    IAM CYCLING    + 00′ 00”
16.    BAGDONAS Gediminas    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 00”
17.    VALVERDE BELMONTE Alejandro    MOVISTAR TEAM    + 00′ 00”
18.    DELAGE Mickaël    FDJ    + 00′ 00”
19.    ERVITI OLLO Imanol    MOVISTAR TEAM    + 00′ 00”
20.    JEANDESBOZ Fabrice    TEAM EUROPCAR    + 00′ 00”
21.    OLIVEIRA Nelson    LAMPRE – MERIDA    + 00′ 00”
22.    VELITS Martin    ETIXX – QUICK STEP    + 00′ 00”
23.    PUCCIO Salvatore    TEAM SKY    + 00′ 00”
24.    QUINTANA ROJAS Nairo Alexander    MOVISTAR TEAM    + 00′ 00”
25.    SICARD Romain    TEAM EUROPCAR    + 00′ 00”
26.    VORGANOV Eduard    TEAM KATUSHA    + 00′ 00”
27.    DE KORT Koen    TEAM GIANT – ALPECIN    + 00′ 00”
28.    VENTOSO ALBERTI Francisco José    MOVISTAR TEAM    + 00′ 00”
29.    PELLAUD Simon    IAM CYCLING    + 00′ 00”
30.    HANSEN Adam    LOTTO SOUDAL    + 00′ 00”
31.    MORENO FERNANDEZ Daniel    TEAM KATUSHA    + 00′ 00”
32.    MC CARTHY Jay    TINKOFF – SAXO    + 00′ 00”
33.    DE CLERCQ Bart    LOTTO SOUDAL    + 00′ 00”
34.    RODRIGUEZ OLIVER Joaquin    TEAM KATUSHA    + 00′ 00”
35.    POZZOVIVO Domenico    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 00”
36.    MADRAZO RUIZ Angel    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 00′ 00”
37.    NIEVE ITURRALDE Mikel    TEAM SKY    + 00′ 00”
38.    VALENCIA GONZALES Juan Pablo    COLOMBIA    + 00′ 00”
39.    MAJKA Rafal    TINKOFF – SAXO    + 00′ 00”
40.    CHAVES RUBIO Johan Esteban    ORICA GreenEDGE    + 00′ 00”
41.    CUMMINGS Stephen    MTN – QHUBEKA    + 00′ 00”
42.    KOCHETKOV Pavel    TEAM KATUSHA    + 00′ 00”
43.    ELISSONDE KENNY    FDJ    + 00′ 00”
44.    MEINTJES Louis    MTN – QHUBEKA    + 00′ 00”
45.    RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel    COLOMBIA    + 00′ 00”
46.    GERRANS Simon    ORICA GreenEDGE    + 00′ 00”
47.    ROLLIN Dominique    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 00”
48.    BRAMBILLA Gianluca    ETIXX – QUICK STEP    + 00′ 00”
49.    CARDOSO MARTINS André Fernando S.    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 00′ 00”
50.    ROOSEN Timo    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 00”
51.    COLHENAO MONTOYA Sergio Luis    TEAM SKY    + 00′ 00”
52.    FRACHEREL Mikael    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 00”
53.    POLPOLJANSKI Pawel    TINKOFF – SAXO    + 00′ 00”
54.    PORGONCALVES José    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 00′ 00”
55.    BELVAN SUMMEREN Johan    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 00”
56.    USAWARBASSE Lawrence    IAM CYCLING    + 00′ 00”
57.    JPNARASHIRO Yukiya    TEAM EUROPCAR    + 00′ 00”
58.    CANDUCHESNE Antoine    TEAM EUROPCAR    + 00′ 00”
59.    ESPARROYO DURAN David    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 00′ 00”
60.    RUSBRUTT Pavel    TINKOFF – SAXO    + 00′ 00”
61.    FRACHAVANEL Sylvain    IAM CYCLING    + 00′ 00”
62.    SUIAREGGER Marcel    IAM CYCLING    + 00′ 00”
63.    CRCAMADOR BIKKAZAKOVA Andrey    MOVISTAR TEAM    + 00′ 00”
64.    FRALEMOINE Cyril    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 16”
65.    FRAGAUTIER Cyril    TEAM EUROPCAR    + 00′ 20”
66.    FRAMINARD Sébastien    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 20”
67.    NEDDUMOULIN Tom    TEAM GIANT – ALPECIN    + 00′ 20”
68.    ESPSANCHEZ GIL Luis-Leon    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 20”
69.    ESPLOSADA ALGUACIL Alberto    TEAM KATUSHA    + 00′ 20”
70.    ESPLANDA MEANA Mikel    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 20”
71.    ITAARU Fabio    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 20”
72.    ITAVANOTTI Alessandro    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 20”
73.    ITACATALDO Dario    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 20”
74.    ITAROSA Diego    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 20”
75.    BELKEISSE Iljo    ETIXX – QUICK STEP    + 00′ 20”
76.    COLATAPUMA HURTADO John Darwin    BMC RACING TEAM    + 00′ 20”
77.    ESPZUBELDIA AGIRRE Haimar    TREK FACTORY RACING    + 00′ 20”
78.    BELMONFORT Maxime    LOTTO SOUDAL    + 00′ 20”
79.    PORVILELA Ricardo    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 00′ 20”
80.    ESPBILBAO Peio    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 00′ 20”
81.    ESPNAVARRO GARCIA Daniel    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 20”
82.    ITANOCENTINI Rinaldo    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 20”
83.    RSAVENTER Jacobus    MTN – QHUBEKA    + 00′ 20”
84.    KAZZEITS Andrey    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 28”
85.    GERKNEES Christian    TEAM SKY    + 00′ 32”
86.    SLOMEZGEC Luka    TEAM GIANT – ALPECIN    + 00′ 35”
87.    RSAVAN ZYL Johann    MTN – QHUBEKA    + 00′ 35”
88.    COLTORRES AGUDELO Rodolfo Andres    COLOMBIA    + 00′ 41”
89.    LUXSCHLECK Frank    TREK FACTORY RACING    + 00′ 41”
90.    ESPVICIOSO ARCOS Angel    TEAM KATUSHA    + 00′ 41”
91.    ESPIRIZAR ARRANBURU Markel    TREK FACTORY RACING    + 00′ 41”
92.    COLRAMIREZ CHACON Brayan Stiven    COLOMBIA    + 00′ 41”
93.    FRABOUET Maxime    ETIXX – QUICK STEP    + 00′ 41”
94.    NEDVAN POPPEL Boy    TREK FACTORY RACING    + 00′ 41”
95.    UKRPOPOVYCH Yaroslav    TREK FACTORY RACING    + 00′ 41”
96.    ESPVERONA QUINTANILLA Carlos    ETIXX – QUICK STEP    + 00′ 41”
97.    RSATHOMSON Jay Robert    MTN – QHUBEKA    + 00′ 41”
98.    ITAMONTAGUTI Matteo    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 41”
99.    NEDVAN WINDEN Dennis    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 41”
100.    ITAVISCONTI Giovanni    MOVISTAR TEAM    + 00′ 41”
101.    AUSSUTHERLAND Rory    MOVISTAR TEAM    + 00′ 41”
102.    CRODURASEK Kristijan    LAMPRE – MERIDA    + 00′ 41”
103.    COLDUARTE AREVALO Fabio Andres    COLOMBIA    + 00′ 41”
104.    BELSERRY Pieter    ETIXX – QUICK STEP    + 00′ 41”
105.    ERIBERHANE Natnael    MTN – QHUBEKA    + 00′ 41”
106.    COLARDILA CANO Alex Norberto    COLOMBIA    + 00′ 41”
107.    FRALE GAC Olivier    FDJ    + 00′ 41”
108.    PORMACHADO Tiago    TEAM KATUSHA    + 00′ 41”
109.    NEDSTAMSNIJDER Tom    TEAM GIANT – ALPECIN    + 00′ 41”
110.    BRAFISCHER Murilo Antonio    FDJ    + 00′ 41”
111.    GERFRÖHLINGER Johannes    TEAM GIANT – ALPECIN    + 00′ 41”
112.    COLQUINTERO Carlos Julian    COLOMBIA    + 00′ 41”
113.    COLPEDRAZA MORALES Walter Fernando    COLOMBIA    + 00′ 41”
114.    ESPBARBERO Carlos    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 00′ 41”
115.    FRAHUREL Tony    TEAM EUROPCAR    + 00′ 41”
116.    FRABAGOT Yoann    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 41”
117.    BLRKIRYIENKA Vasili    TEAM SKY    + 00′ 41”
118.    BELWAEYTENS ZICO    TEAM GIANT – ALPECIN    + 00′ 50”
119.    NEDTEUNISSEN Mike    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 50”
120.    BELKEUKELEIRE Jens    ORICA GreenEDGE    + 00′ 50”
121.    ALGREGUIGUI Youcef    MTN – QHUBEKA    + 00′ 54”
122.    BELVANENDERT Jelle    LOTTO SOUDAL    + 00′ 54”
123.    USAROSSKOPF Joey    BMC RACING TEAM    + 00′ 54”
124.    AUTZOIDL Ricardo    TREK FACTORY RACING    + 00′ 54”
125.    ESPMORENO BAZAN Javier    MOVISTAR TEAM    + 00′ 54”
126.    BELDE BUYST Jasper    LOTTO SOUDAL    + 01′ 00”
127.    USABOSWELL Ian    TEAM SKY    + 01′ 00”
128.    USADOMBROWSKI Joseph Lloyd    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 01′ 00”
129.    ITAVILLELLA Davide    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 01′ 02”
130.    ITAMOSER Moreno    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 01′ 02”
131.    GBRTHOMAS Geraint    TEAM SKY    + 01′ 14”
132.    AUSHAYMAN Mathew    ORICA GreenEDGE    + 01′ 14”
133.    RSASONGEZO Jim    MTN – QHUBEKA    + 01′ 14”
134.    IRLROCHE Nicolas    TEAM SKY    + 01′ 14”
135.    LATSMUKULIS Gatis    TEAM KATUSHA    + 01′ 14”
136.    FRAGOUGEARD Alexis    AG2R LA MONDIALE    + 01′ 14”
137.    FRAMOINARD Amaël    BMC RACING TEAM    + 01′ 14”
138.    FRAKADRI Blel    AG2R LA MONDIALE    + 01′ 35”
139.    FRAPICHON Laurent    FDJ    + 01′ 38”
140.    USACRADDOCK Lawson    TEAM GIANT – ALPECIN    + 01′ 45”
141.    USAKING Benjamin    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 01′ 45”
142.    NZLBENNETT George    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 01′ 45”
143.    USAHOWES Alex    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 01′ 45”
144.    FRAROLLAND Pierre    TEAM EUROPCAR    + 01′ 45”
145.    NEDLINDEMAN Bert Jan    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 01′ 50”
146.    NEDKEIZER Martijn    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 01′ 50”
147.    DENHANSEN Jesper    TINKOFF – SAXO    + 01′ 50”
148.    ESPFRAILE Omar    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 01′ 50”
149.    ESPPLAZA MOLINA Ruben    LAMPRE – MERIDA    + 01′ 50”
150.    AUSHOWSON Damien    ORICA GreenEDGE    + 01′ 59”
151.    POLBODNAR Maciej    TINKOFF – SAXO    + 02′ 10”
152.    BLRKOSHEVOY Ilia    LAMPRE – MERIDA    + 02′ 16”
153.    FRAHUPOND Thierry    TEAM GIANT – ALPECIN    + 02′ 27”
154.    FRACOUSIN Jérome    TEAM EUROPCAR    + 02′ 27”
155.    FRAENGOULVENT Jimmy    TEAM EUROPCAR    + 02′ 27”
156.    ITADE MARCHI Alessandro    BMC RACING TEAM    + 02′ 31”
157.    ITACONTI Valerio    LAMPRE – MERIDA    + 03′ 56”
158.    ETHGRMAY Tsgabu Gebremaryam    LAMPRE – MERIDA    + 03′ 56”

Końcowa klasyfikacja generalna:
1.    ARU Fabio    ASTANA PRO TEAM    85h 36′ 13”
2.    RODRIGUEZ OLIVER Joaquin    TEAM KATUSHA    + 00′ 57”
3.    MAJKA Rafal    TINKOFF – SAXO    + 01′ 09”
4.    QUINTANA ROJAS Nairo Alexander    MOVISTAR TEAM    + 01′ 42”
5.    CHAVES RUBIO Johan Esteban    ORICA GreenEDGE    + 03′ 10”
6.    DUMOULIN Tom    TEAM GIANT – ALPECIN    + 03′ 46”
7.    VALVERDE BELMONTE Alejandro    MOVISTAR TEAM    + 06′ 47”
8.    NIEVE ITURRALDE Mikel    TEAM SKY    + 07′ 06”
9.    MORENO FERNANDEZ Daniel    TEAM KATUSHA    + 07′ 12”
10.    MEINTJES Louis    MTN – QHUBEKA    + 10′ 26”
11.    POZZOVIVO Domenico    AG2R LA MONDIALE    + 11′ 10”
12.    ARROYO DURAN David    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 13′ 29”
13.    BRAMBILLA Gianluca    ETIXX – QUICK STEP    + 15′ 26”
14.    DE CLERCQ Bart    LOTTO SOUDAL    + 16′ 34”
15.    SICARD Romain    TEAM EUROPCAR    + 16′ 46”
16.    ELISSONDE KENNY    FDJ    + 17′ 07”
17.    JEANDESBOZ Fabrice    TEAM EUROPCAR    + 17′ 10”
18.    CARDOSO MARTINS André Fernando S.    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 23′ 31”
19.    VISCONTI Giovanni    MOVISTAR TEAM    + 36′ 19”
20.    ROSA Diego    ASTANA PRO TEAM    + 43′ 27”
21.    OLIVEIRA Nelson    LAMPRE – MERIDA    + 44′ 24”
22.    HENAO MONTOYA Sergio Luis    TEAM SKY    + 44′ 30”
23.    ZUBELDIA AGIRRE Haimar    TREK FACTORY RACING    + 45′ 19”
24.    SCHLECK Frank    TREK FACTORY RACING    + 48′ 48”
25.    LANDA MEANA Mikel    ASTANA PRO TEAM    + 51′ 30”
26.    IRLROCHE Nicolas    TEAM SKY    + 53′ 38”
27.    BELMONFORT Maxime    LOTTO SOUDAL    + 54′ 37”
28.    FRABOUET Maxime    ETIXX – QUICK STEP    + 01h 00′ 14”
29.    ESPVERONA QUINTANILLA Carlos    ETIXX – QUICK STEP    + 01h 02′ 49”
30.    ESPNAVARRO GARCIA Daniel    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 01h 06′ 13”
31.    ESPLOSADA ALGUACIL Alberto    TEAM KATUSHA    + 01h 06′ 47”
32.    COLTORRES AGUDELO Rodolfo Andres    COLOMBIA    + 01h 12′ 17”
33.    ESPSANCHEZ GIL Luis-Leon    ASTANA PRO TEAM    + 01h 15′ 05”
34.    PORGONCALVES José    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 01h 15′ 39”
35.    POLPOLJANSKI Pawel    TINKOFF – SAXO    + 01h 16′ 20”
36.    PORMACHADO Tiago    TEAM KATUSHA    + 01h 25′ 37”
37.    NZLBENNETT George    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 01h 26′ 33”
38.    USAWARBASSE Lawrence    IAM CYCLING    + 01h 31′ 24”
39.    RUSVORGANOV Eduard    TEAM KATUSHA    + 01h 32′ 57”
40.    CRCAMADOR BIKKAZAKOVA Andrey    MOVISTAR TEAM    + 01h 37′ 46”
41.    ITAMONTAGUTI Matteo    AG2R LA MONDIALE    + 01h 47′ 20”
42.    USACRADDOCK Lawson    TEAM GIANT – ALPECIN    + 01h 48′ 55”
43.    ESPROJAS GIL José Joaquin    MOVISTAR TEAM    + 01h 52′ 12”
44.    ESPMADRAZO RUIZ Angel    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 01h 52′ 44”
45.    ESPPLAZA MOLINA Ruben    LAMPRE – MERIDA    + 01h 53′ 41”
46.    USADOMBROWSKI Joseph Lloyd    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 01h 53′ 47”
47.    FRACHAVANEL Sylvain    IAM CYCLING    + 01h 55′ 16”
48.    PORVILELA Ricardo    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 01h 55′ 18”
49.    BELVAN DER SANDE Tosh    LOTTO SOUDAL    + 01h 57′ 42”
50.    FRAROLLAND Pierre    TEAM EUROPCAR    + 01h 59′ 10”
51.    FRACHEREL Mikael    AG2R LA MONDIALE    + 01h 59′ 28”
52.    DENHANSEN Jesper    TINKOFF – SAXO    + 02h 01′ 46”
53.    COLARDILA CANO Alex Norberto    COLOMBIA    + 02h 03′ 58”
54.    AUTZOIDL Ricardo    TREK FACTORY RACING    + 02h 09′ 42”
55.    AUSHANSEN Adam    LOTTO SOUDAL    + 02h 11′ 06”
56.    COLATAPUMA HURTADO John Darwin    BMC RACING TEAM    + 02h 12′ 42”
57.    ITACATALDO Dario    ASTANA PRO TEAM    + 02h 18′ 30”
58.    FRAGAUTIER Cyril    TEAM EUROPCAR    + 02h 18′ 40”
59.    FRAMOINARD Amaël    BMC RACING TEAM    + 02h 18′ 51”
60.    COLDUQUE Leonardo    COLOMBIA    + 02h 19′ 38”
61.    FRALEMOINE Cyril    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 02h 21′ 39”
62.    BELSERRY Pieter    ETIXX – QUICK STEP    + 02h 26′ 30”
63.    CRODURASEK Kristijan    LAMPRE – MERIDA    + 02h 29′ 10”
64.    NEDDE KORT Koen    TEAM GIANT – ALPECIN    + 02h 29′ 29”
65.    JPNARASHIRO Yukiya    TEAM EUROPCAR    + 02h 30′ 07”
66.    AUSMC CARTHY Jay    TINKOFF – SAXO    + 02h 31′ 13”
67.    COLDUARTE AREVALO Fabio Andres    COLOMBIA    + 02h 31′ 14”
68.    KAZZEITS Andrey    ASTANA PRO TEAM    + 02h 32′ 07”
69.    GBRTHOMAS Geraint    TEAM SKY    + 02h 32′ 24”
70.    COLRUBIANO CHAVEZ Miguel Angel    COLOMBIA    + 02h 36′ 54”
71.    USABOSWELL Ian    TEAM SKY    + 02h 36′ 59”
72.    ITAMOSER Moreno    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 02h 37′ 11”
73.    FRACOUSIN Jérome    TEAM EUROPCAR    + 02h 38′ 40”
74.    FRASIMON Julien    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 02h 39′ 01”
75.    USAKING Benjamin    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 02h 39′ 09”
76.    RUSKOCHETKOV Pavel    TEAM KATUSHA    + 02h 39′ 39”
77.    ITAPUCCIO Salvatore    TEAM SKY    + 02h 41′ 05”
78.    ITADE MARCHI Alessandro    BMC RACING TEAM    + 02h 41′ 16”
79.    ERIBERHANE Natnael    MTN – QHUBEKA    + 02h 41′ 24”
80.    ESPMORENO BAZAN Javier    MOVISTAR TEAM    + 02h 43′ 33”
81.    ESPVENTOSO ALBERTI Francisco José    MOVISTAR TEAM    + 02h 44′ 45”
82.    BELVANENDERT Jelle    LOTTO SOUDAL    + 02h 45′ 39”
83.    BLRKIRYIENKA Vasili    TEAM SKY    + 02h 49′ 18”
84.    RSAIMPEY Daryl    ORICA GreenEDGE    + 02h 50′ 57”
85.    ITANOCENTINI Rinaldo    AG2R LA MONDIALE    + 02h 51′ 52”
86.    ESPREYNES MIMO Vicente    IAM CYCLING    + 02h 53′ 34”
87.    COLVALENCIA GONZALES Juan Pablo    COLOMBIA    + 02h 56′ 07”
88.    ESPFRAILE Omar    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 02h 57′ 47”
89.    ESPIRIZAR ARRANBURU Markel    TREK FACTORY RACING    + 02h 59′ 18”
90.    GERDEGENKOLB John    TEAM GIANT – ALPECIN    + 02h 59′ 49”
91.    GERKNEES Christian    TEAM SKY    + 03h 00′ 10”
92.    COLQUINTERO Carlos Julian    COLOMBIA    + 03h 02′ 35”
93.    BELKEUKELEIRE Jens    ORICA GreenEDGE    + 03h 03′ 40”
94.    ITAVILLELLA Davide    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 03h 04′ 39”
95.    NEDROOSEN Timo    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 03h 08′ 44”
96.    FRAMINARD Sébastien    AG2R LA MONDIALE    + 03h 09′ 11”
97.    ESPBILBAO Peio    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 03h 09′ 51”
98.    FRABAGOT Yoann    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 03h 12′ 17”
99.    NEDLINDEMAN Bert Jan    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 03h 13′ 18”
100.    ESPERVITI OLLO Imanol    MOVISTAR TEAM    + 03h 13′ 43”
101.    RUSBRUTT Pavel    TINKOFF – SAXO    + 03h 14′ 23”
102.    GBRCUMMINGS Stephen    MTN – QHUBEKA    + 03h 17′ 32”
103.    ESPVICIOSO ARCOS Angel    TEAM KATUSHA    + 03h 18′ 33”
104.    NEDTEUNISSEN Mike    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 03h 19′ 28”
105.    ITASBARAGLI Kristian    MTN – QHUBEKA    + 03h 19′ 55”
106.    SUIAREGGER Marcel    IAM CYCLING    + 03h 23′ 32”
107.    BELMAES Nikolas    ETIXX – QUICK STEP    + 03h 25′ 03”
108.    SLOMEZGEC Luka    TEAM GIANT – ALPECIN    + 03h 27′ 22”
109.    FRADELAGE Mickaël    FDJ    + 03h 28′ 04”
110.    BELVAN ASBROECK Tom    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 03h 28′ 33”
111.    FRAPICHON Laurent    FDJ    + 03h 30′ 07”
112.    FRAGOUGEARD Alexis    AG2R LA MONDIALE    + 03h 30′ 45”
113.    FRAREZA Kévin    FDJ    + 03h 31′ 50”
114.    AUSGERRANS Simon    ORICA GreenEDGE    + 03h 31′ 54”
115.    NEDVAN WINDEN Dennis    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 03h 33′ 46”
116.    CANROLLIN Dominique    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 03h 35′ 35”
117.    SVKVELITS Martin    ETIXX – QUICK STEP    + 03h 37′ 35”
118.    LUXDRUCKER Jean-Pierre    BMC RACING TEAM    + 03h 37′ 37”
119.    SUIPELLAUD Simon    IAM CYCLING    + 03h 38′ 39”
120.    FRALE GAC Olivier    FDJ    + 03h 38′ 53”
121.    BELVAN SUMMEREN Johan    AG2R LA MONDIALE    + 03h 39′ 07”
122.    RSAVENTER Jacobus    MTN – QHUBEKA    + 03h 41′ 44”
123.    RSATHOMSON Jay Robert    MTN – QHUBEKA    + 03h 43′ 05”
124.    USAROSSKOPF Joey    BMC RACING TEAM    + 03h 43′ 08”
125.    ETHGRMAY Tsgabu Gebremaryam    LAMPRE – MERIDA    + 03h 43′ 26”
126.    BELDE BUYST Jasper    LOTTO SOUDAL    + 03h 44′ 12”
127.    COLRAMIREZ CHACON Brayan Stiven    COLOMBIA    + 03h 44′ 21”
128.    RSAVAN ZYL Johann    MTN – QHUBEKA    + 03h 44′ 38”
129.    USAHOWES Alex    TEAM CANNONDALE – GARMIN    + 03h 44′ 42”
130.    AUSHAYMAN Mathew    ORICA GreenEDGE    + 03h 45′ 38”
131.    ITABENNATI Daniele    TINKOFF – SAXO    + 03h 48′ 58”
132.    UKRPOPOVYCH Yaroslav    TREK FACTORY RACING    + 03h 49′ 11”
133.    FRAENGOULVENT Jimmy    TEAM EUROPCAR    + 03h 51′ 04”
134.    ALGREGUIGUI Youcef    MTN – QHUBEKA    + 03h 51′ 24”
135.    ITAVANOTTI Alessandro    ASTANA PRO TEAM    + 03h 53′ 40”
136.    COLPEDRAZA MORALES Walter Fernando    COLOMBIA    + 03h 55′ 04”
137.    RSASONGEZO Jim    MTN – QHUBEKA    + 03h 56′ 25”
138.    CANDUCHESNE Antoine    TEAM EUROPCAR    + 03h 57′ 37”
139.    AUSSUTHERLAND Rory    MOVISTAR TEAM    + 03h 59′ 04”
140.    POLBODNAR Maciej    TINKOFF – SAXO    + 03h 59′ 47”
141.    NEDVAN POPPEL Danny    TREK FACTORY RACING    + 03h 59′ 51”
142.    FRAHUPOND Thierry    TEAM GIANT – ALPECIN    + 03h 59′ 53”
143.    GERFRÖHLINGER Johannes    TEAM GIANT – ALPECIN    + 04h 00′ 25”
144.    BLRKOSHEVOY Ilia    LAMPRE – MERIDA    + 04h 00′ 30”
145.    FRAHUREL Tony    TEAM EUROPCAR    + 04h 00′ 53”
146.    LATSMUKULIS Gatis    TEAM KATUSHA    + 04h 01′ 51”
147.    AUSHOWSON Damien    ORICA GreenEDGE    + 04h 05′ 19”
148.    BELKEISSE Iljo    ETIXX – QUICK STEP    + 04h 07′ 06”
149.    ESPBARBERO Carlos    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    + 04h 07′ 22”
150.    FRAKADRI Blel    AG2R LA MONDIALE    + 04h 10′ 04”
151.    ITACONTI Valerio    LAMPRE – MERIDA    + 04h 11′ 24”
152.    ARGRICHEZE ARIEL Maximiliano    LAMPRE – MERIDA    + 04h 13′ 33”
153.    NEDKEIZER Martijn    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 04h 14′ 01”
154.    LTUBAGDONAS Gediminas    AG2R LA MONDIALE    + 04h 16′ 22”
155.    NEDSTAMSNIJDER Tom    TEAM GIANT – ALPECIN    + 04h 17′ 57”
156.    BRAFISCHER Murilo Antonio    FDJ    + 04h 21′ 19”
157.    BELWAEYTENS ZICO    TEAM GIANT – ALPECIN    + 04h 37′ 10”
158.    NEDVAN POPPEL Boy    TREK FACTORY RACING    + 04h 57′ 31′