Włoski wyścig klasyczny często stanowi pierwszy pojedynek najlepszych kolarzy po mistrzostwach świata. Poznaliśmy trasę tegorocznego wyścigu i jest ona bardzo ciężka!

Klasyk spadających liści odbędzie się czwartego października. Jeden z monumentów co roku stanowi “rewanż” za Mistrzostwa Świata, które odbywają się kilka dni wcześniej. Tym razem charakterystyka imprezy jest nieco odmienna od wyścigu w Richmond, ale wciąż można liczyć na wielkie emocje z udziałem najlepszych kolarzy świata!

Wyścig wystartuje z Bergamo i skieruje się do Como. Będzie miał długość 245km, po drodze do pokonania bardzo ciężkie podjazdy. Pierwsze – Colle Gallo (7.5km, średnio 6%) oraz Colle Brianza (4km, średnio 6%) nie są zbyt ciężkie. Pierwszą wymagającą wspinaczką będzie Madonna del Ghisallo (8.5km długości ze średnim nachyleniem 6.2%, maksymalnym 14%).

Niedaleko za szczytem znajduje się największa trudność – Colma di Sormano. Pierwsze 5km ma średnie nachylenie 6.5%, ale ostatnie 2km to już średnio 15% i maksymalnie 29%! Po krótkim odpoczynku 17km przed metą wyrasta Civiglio (2.8km, 6%). Po krótkich zjazdach zawodnicy podjadą pod San Fermo della Battaglia (2.8km, 6.8%), z którego szczytu pozostanie już tylko 5.3km do finiszu.

W 2011 roku znakomicie na trasie wyścigu spisał się Przemysław Niemiec, który zajął 5. miejsce. Dwa lata później jego wyczyn pobił Rafał Majka zajmując trzecią lokatę. Liczymy na wielkie emocje z udziałem naszych reprezentantów również w tym roku!

mapki gazzetta.it