W miniony weekend Eurosport w Polsce zanotował najwyższą w historii oglądalność, jeśli chodzi o transmisję pojedynczego etapu kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana.

Rekordowa okazała się sobota (5 września), kiedy to relację śledziło średnio 354 tys. widzów* przy udziale w rynku na poziomie 4 proc. To o 45 proc. więcej niż wcześniejszy rekord z 7 września 2014 r. (244 tys. kibiców). Drugą najchętniej oglądaną relacją był niedzielny etap (6 września), w którym Rafał Majka po raz pierwszy w karierze znalazł się na podium hiszpańskiego wyścigu i awansował na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. Transmisję śledziło wówczas średnio 316 tys. kibiców, a ostatnie minuty niemal 600 tys. Po dwóch tygodniach zmagań, tegoroczna edycja Vuelty cieszy się dwukrotnie wyższą oglądalnością niż przed rokiem i wynosi śr. 182 tys. widzów.

Ostatni w sezonie kolarski Wielki Tour dostarcza polskim kibicom ogromnych emocji. Liderem drużyny Tinkoff Saxo jest Rafał Majka, który wywiązuje się ze swojej roli znakomicie, zajmując po dwóch tygodniach imprezy trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Polak był jednym z największych bohaterów ostatniego weekendu, kiedy to odbyły się dwa bardzo trudne górskie etapy. W niedzielę kolarz z Zegartowic odniósł wielki sukces, kończąc finałową wspinaczkę do mety na drugim miejscu. Majka wyprzedził między innymi takich kolarzy, jak Nairo Quintana, Fabio Aru czy Alejandro Valverde i awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, tracąc do lidera wyścigu 1 minutę i 24 sekundy. Warto podkreślić bardzo dobrą postawę Pawła Poljańskiego, który pomaga Majce w ekipie Tinkoff-Saxo.

Kolejny górski etap odbędzie się już dzisiaj. Transmisja od godz. 16:00 w Eurosporcie. Wyścig komentują Krzysztof Wyrzykowski i Tomasz Jaroński.

*Dane: Nielsen Audience Measurement

Informacja prasowa