Etixx – to marka koncernu farmaceutycznego Omega Pharma. Tytularny sponsor drużyny Michała Kwiatkowskiego, to obecnie najszybciej rozwijający się producent odżywek dla sportowców. Postanowiliśmy przetestować produkty Etixx, a na „pierwszy ogień” poszedł izotonik.

Napój izotoniczny Etixx można kupić w saszetkach, każda po 35 gramów, a także w kilogramowej puszce. Właśnie taki produkt mieliśmy okazję testować. Jedna puszka pozwala na przygotowanie dwudziestu ośmiu bidonów o pojemności 500 ml (producent zaleca wsypywanie dwóch miarek dołączonej do puszki, czyli 35 g proszku na jedną porcję).

Najbardziej kontrowersyjny temat jeśli chodzi o tego typu produkty – smak. Dla mnie dwie (nieczubate) miarki w roztworze z 500 ml wody dają coś, czego nie spotkałem jeszcze w innych napojach tego typu. W pierwszej chwili odczuwa się mocny aromat pomarańczy, ale po chwili pojawia się lekko słony posmak. Dla mnie to spory plus, bowiem większość dostępnych napoi izotonicznych dostarcza nam najczęściej bardzo słodkich „wrażeń”. To już niestety bardzo nieprzyjemne, gdy np. popijamy już wystarczająco słodkiego batonika. Stosując produkt Etixx – ani razu nie zdarzyło mi się uczucie „przesłodzenia”.

Jeśli chodzi o kaloryczność – jedna porcja dostarcza nam 119,6 kcal oraz 29,9 g węglowodanów. Jednak dla mnie, bardziej istotny jest smak, niż „moc” w bidonie.

Pod tym względem, Etixx wyróżnia się na tle konkurentów swoim słonym posmakiem.

Na belgijskim „paliwie” startowałem w kilku amatorskich imprezach. M.in w czerwcowym Leszczyńskim Maratonie Rowerowym, przy bardzo dużym upale. Na trasie działo się sporo. Nie było wiele momentów na spokojne jedzenie, dlatego na dystansie 90 kilometrów zjadłem może pół batona. Wypiłem za to pełne dwa bidony napoju od Etixx i z pewnością dzięki temu, „nie odcięło” mnie pod koniec wyścigu. Tytuł mistrza Polski dziennikarzy zdobyty!

Etixx Isotonic to produkt, który w Polsce kupić można jedynie za pośrednictwem oficjalnej strony producenta lub w aptekach (punkty można sprawdzić pod linkiem). Nad jego składem pracowali eksperci Omega Pharma – czyli farmaceutycznego potentata na rynku światowym. Dodatkowo z odżywek Etixx korzysta nie tylko grupa Etixx – Quick Step, ale także Tinkoff-Saxo i ORICA GreenEDGE.

WARTOŚCI ODŻYWCZE:
 100 g 35 g (1 porcja = 500ml)
Wartość energetyczna 344.9 kcal/ 1441.7 kJ 120.7 kcal/ 504.6 kJ
Tłuszcz 0 g 0 g
W tym kwasy tłuszczowe nasycone 0 g 0 g
Węglowodany 85.4 g 29.9 g
Cukry 22.8 g 8 g
Białko 0 g 0 g
Sól 2 g 0.7g
Wapń 443 mg (43%*) 120 mg (15% *)
Magnez 161 mg (43%*) 56 mg (15% *)
Mangan 1500 µg (74%*) 525 µg (26%*)
Potas 2246 mg (111%*) 786 mg (39%*)
RWS – Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8 400 kJ/2 000 kcal)

Co ważne, Etixx Isotonic to:Etixx logo

  • Dodatkowa energia dla mięśni
  • Uzupełnienie elektrolitów
  • Lekkostrawny
  • Bez aspartamu

Dziękujemy firmie Etixx za udostępnienie produktu. Za tydzień pod lupę weźmiemy kolejny produkt.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments