Trenujesz, ścigasz się amatorsko i dopadło Cię kiedyś klasyczne „odcięcie”? Jeśli tak, to z pewnością wiesz co to znaczy. Jeśli nie i raczej nie chcesz odpowiedzieć twierdząco na to pytanie w przyszłości, zapoznaj się z naszym testem Etixx Energy Gel – Nutritional.

Klasyczny żel energetyczny oferowany przez firmę Etixx, stosowany jest m.in przez kolarzy grup: Etixx Quick Step, Tinkoff-Saxo czy też Orica GreenEdge. Ścigają się więc “na nim” tacy zawodnicy jak: świeżo upieczony mistrz świata – Peter Sagan, a także Mark Cavendish, Michał Kwiatkowski, Rafał Majka, Alberto Contador czy też Simon Gerrans.

W ofercie firmy Etixx można znaleźć kilka rodzajów żeli energetycznych o różnych smakach i kaloryczności. My postanowiliśmy wam przybliżyć żel o smaku coli.

Tak, tak – smaku waszego ulubionego napoju, możecie teraz niewinnie doznać podczas katorżniczego treningu lub na trasie ciężkiego wyścigu. Zapewniam was, że smakuje niemal identycznie w porównaniu z napojem, którego dokładna receptura jest jedną z najbardziej chronionych tajemnic na świecie.

Etixx Energy Gel – Nutritional posiada różne postaci węglowodanów. Ich zadaniem jest stopniowe uwalnianie w różnym czasie, co pozwala zapewnić natychmiastową i co najważniejsze trwałą dostawę energii. Eksperci Etixx zastosowali dodatkowo Witaminę C, która wspiera produkcję energii.

Na ile tej energii nam wystarczy? Jedna saszetka (38g), dostarcza 100 kcal,co jest bardzo dobrym wynikiem. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że wszystkie żele marki Etixx są w bardzo płynnej postaci. To bardzo dobrze, bowiem z łatwością „wciąga się” je w nawet najbardziej nerwowych momentach wyścigu. Bardzo łatwo otwiera się saszetkę z żelem. Wystarczy lekko przerwać końcówkę, by w całości spożyć zawartość opakowania.

Coś magicznego chyba jest w tym żelu. W ostatnich tygodniach (już chyba nawet miesiącach) z moim rowerem widuję się sporadycznie, a w minioną niedzielę udało mi się wygrać wraz z Pauliną Kotficą czasówkę parami w Żmigrodzie w klasyfikacji Mix. Fakt, Paulina była mocniejsza ode mnie, ale resta sukcesu to pewnie
“wciągnięty” 10 minut przed startem Etixx Nutritional Energy Gel 🙂

Mówiąc już całkiem serio. Podobnie jak inne produkty tej marki, skład żelu opracowali eksperci Omega Pharma – czyli farmaceutycznego potentata na rynku europejskim. Kupić można je poprzez stronę internetową producenta lub w aptekach na terenie całego kraju.

Mówiąc już całkiem serio. Podobnie jak inne produkty tej marki, skład żelu opracowali eksperci Omega Pharma – czyli farmaceutycznego potentata na rynku europejskim. Kupić można je poprzez stronę internetową producenta lub w aptekach na terenie całego kraju.

WARTOŚCI ODŻYWCZE:
W 100 g W 38 g (saszetka)
Wartości odżywcze 1077.1 kJ/ 253.5 kcal 409.3 kJ/ 96.3 kcal
Tłuszcz 0 g 0 g
Kwasy tłuszczowe nasycone 0 g 0 g
Węglowodany 63.4 g 24.1 g
W tym cukry 48.9 g 16.3 g
Białko 0 g 0 g
Sól 0 g 0 g
Witamina C 105 mg (131%RWS*) 40 mg (50%RWS*)
*RWS – Referencyjna wartość
spożycia dla przeciętnej
osoby dorosłej (8 400 kJ/2 000 kcal)