Jak podaje Het Nieuwsblad, belgijska ekipa szybko znalazła zastępstwo za Marka Cavendisha. Kolejne dwa sezony w barwach Etixx ma spędzić Marcel Kittel.

Drużyna i kolarz doszły już do porozumienia, pozostaje jedynie sprawa transferu. Niemiec ma kontrakt z Giant-Alpecin ważny do 2016 roku, co oznacza, że Etixx-Quickstep będzie musiał zapłacić za przenosiny Kittela. Dzisiaj ma się odbyć konferencja prasowa, na której drużyna ogłosi “ważne wiadomości o przyszłości”.

Obecny sezon nie był zbyt udany dla znakomitego sprintera, który od stycznia zmagał się z wirusem. Jedyne zwycięstwa tego roku to Tour de Pologne – pierwszy etap oraz koszulka najlepszego sprintera. W poprzednich latach Niemiec potrafił jednak wygrać już osiem etapów Tour de France.

Z belgijskiej drużyny odeszło w tym sezonie wielu znakomitych kolarzy – Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś do Team Sky, Mark Cavendish i Mark Renshaw do Team Dimension Data czy Rigoberto Uran do Cannondale-Garmin. Głównymi wzmocnieniami będą Daniel Martin i właśnie Marcel Kittel, który po słabszym sezonie będzie walczył o kolejne wygrane.

źródło: het nieuwsblad