Amerykanie ogłosili składy, którymi zawalczą na swojej ziemi o tęczowe koszulki. Ogromne wrażenie robi siła kobiecej drużyny.

Wśród panów liderami mają być Tyler Farrar (MTN — Qhubeka) i powracający do wysokiej formy Taylor Phinney (BMC). W wyścigu ze startu wspólnego będą mieć do pomocy duet Cannondale – Garmin: Alexa Howesa i Bena Kinga oraz Brenta Bookwaltera – kolegę klubowego Phinneya. W jeździe indywidualnej na czas pojedzie także Phinney.

Kobiecy skład jest wypełniony gwiazdami. Trzecia w tegorocznym Giro – Megan Guarnier i druga w niedawnym Ladies Tour of Norway Shelley Olds powinny być liderkami ekipy. Powalczyć może także Coryn Rivera, która wielokrotnie meldowała się w czołówkach wyścigów. W czasówce wystartuje powracająca mistrzyni olimpijska z Pekinu i Londynu – Kristin Armstrong, która pomimo długiej przerwy od zawodowego ścigania była w stanie wygrać w tym roku krajowy czempionat w jeździe indywidualnej na czas i na pewno będzie jedną z faworytek do walki o tęczową koszulkę.

Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn:

Brent Bookwalter (BMC Racing)
Tyler Farrar (MTN-Qhubeka)
Alex Howes (Cannondale-Garmin)
Ben King (Cannondale-Garmin)
Taylor Phinney (BMC Racing)

Jazda indywidualna na czas mężczyzn:

Taylor Phinney (BMC Racing)

Wyścig ze startu wspólnego kobiet:

Allie Dragoo (Twenty16-Sho-Air)
Megan Guarnier (Boels Dolmans)
Shelley Olds (Ale Cipollini)
Coryn Rivera (UnitedHealthcare)
Lauren Stephens (Tibco-SVB)
Evelyn Stevens (Boels Dolmans)
Tayler Wiles (Velocio-SRAM)

Jazda indywidualna na czas kobiet:

Kristin Armstrong (Twenty16-Sho-Air)
Carmen Small (Bigla)
Evelyn Stevens (Boels Dolmans)

Źródło / foto: velonews.com