Polski Związek Kolarski przedstawia skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym, które w terminie 20-27 września odbędą się w Richmond (USA).

Elita mężczyzn
1. Marcin Białobłocki – One Pro Cycling – jazda indywidualna na czas
2. Maciej Bodnar – Tinkoff-Saxo – ind. na czas, start wspólny
3. Michał Gołaś – Etixx-Quick Step – start wspólny
4. Michał Kwiatkowski – Etixx-Quick Step – start wspólny
5. Rafał Majka – Tinkoff-Saxo – start wspólny
6. Tomasz Marczyński – Torku Sekerspor – start wspólny
7. Maciej Paterski – CCC Sprandi Polkowice – start wspólny

Selekcjoner – Piotr Wadecki

Elita kobiet
1. Monika Brzeźna – Pacific Fitness Cycling Team – start wspólny
2. Eugenia Bujak – BTC City Ljubljana – ind. na czas, start wspólny
3. Małgorzata Jasińska – Ale Cippolini – start wspólny
4. Katarzyna Niewiadoma – Rabo Liv – start wspólny
5. Katarzyna Pawłowska – Boels Dolmans – ind. na czas
6. Anna Plichta – Pacific Fitness Cycling Team – start wspólny
7. Katarzyna Wilkos – Pacific Fitness Cycling Team – start wspólny
8. Monika Żur – 4F Scott Racing Team – start wspólny

Trener – Mariusz Mazur

Młodzieżowcy
1. Adrian Banaszek – Kolss-BDC Team – start wspólny
2. Michał Paluta – CCC Sprandi Polkowice – start wspólny
3. Jakub Kaczmarek – CCC Sprandi Polkowice – start wspólny

Trener – Marek Leśniewski

Juniorzy
1. Stanisław Aniołkowski – BDC NOSIR Nowy Dwór Maz. – start wspólny
2. Alan Banaszek – BDC NOSIR Nowy Dwór Maz. – start wspólny
3. Norbert Banaszek – BDC NOSIR Nowy Dwór Maz. – start wspólny
4. Szymon Sajnok – Cartusia Kartuzy – ind. na czas, start wspólny
5. Damian Sławek – LKS POM Strzelce Krajeńskie – start wspólny

Trener – Waldemar Cebula

Juniorki
1. Marta Lach – UKS Sokół Kęty – start wspólny
2. Daria Pikulik – BCM Nowatex Ziemia Darłowska – ind. na czas, start wspólny
3. Wiktoria Pikulik – BCM Nowatex Ziemia Darłowska – start wspólny
4. Agnieszka Skalniak – Pacific Fitness Cycling Team – ind. na czas., start wspólny

Trener – Marcin Adamów

Źródło:  “pzkol.pl”