Robin Stenuit (stażysta Wanty-Groupe Gobert) zwyciężył w 90. edycji Schaal Sels. Długo w ucieczce walczył Bartosz Huzarski (Bora Argon 18).

Cięzki, belgijski klasyk Schaal Sels był dziś rozgrywany po raz dziewięćdziesiąty. Na rundach wokół Merksem było do pokonania ponad 195 kilometrów, często po odcinkach brukowanych i …bezdrożach. Wśród startujących był jeden Polak, Bartosz Huzarski w barwach Bora – Argon 18.

W ucieczkę zabrali się: Maurits Lammertink (Roompot Oranje Peloton) i Sjoerd Kouwenhoven (MEtec-TKH Continental Cycling Team), ale zostali dość szybko złapani. W pewnym momencie na błotnistej drodze w polu kukurydzy utknął sędziowski samochód i wyścig musiał być zneutralizowany.

Dość długo trwały przepychanki między kolarzami i organizatorami, ale wyścig wznowiono. Moment po wznowieniu na atak zdecydowała się kilkunastoosobowa grupa, w której był między innymi Bartosz Huzarski. Obok niego na przodzie kręcili: Tim Declercq, Oliver Naesen, Jelle Wallays, Edward Theuns (Topsport Vlaanderen-Baloise), Robin Stenuit (Wanty-Groupe Gobert), Ralf Matzka, Lukas Postlberger (Bora-Argon 18), Tim Merlier, Alphonse Vermote (Vastgoedservice-Golden Palace), Dimitri Claeys (Verandas Willems), Ludwig De Winter (Wallonie-Bruxelles), Wouter Mol (Cyclingteam Join’s – De Rijke), Tim Ariesen (Cyclingteam Jo Piels), Tanzou Tokuda (CCT/Champion System).

Ucieczka z biegiem kilometrów kilkakrotnie dzieliła się na mniejsze grupki, a kolejni zawodnicy próbowali samotnych ataków. Na 20 kilometrów przed metą na czele byli Naesen i Stenuit.

Dwójka dość dobrze ze sobą współpracowała, ale grupa pościgowa nie chciała dać za wygraną. Ostatecznie uciekająca dwójką między sobą rozegrała sprint o wygraną. Triumfował Robin Stenuit (stażysta Wanty-Groupe Gobert), choć jego radość tuż przed kreską prawie wykorzystał Oliver Naesen (Topsport Vlaanderen-Baloise).

Podium uzupełnił Tim Merlier (Vastgoedservice – Golden Palace).

Wyścig ukończyło tylko 19. zawodników.

Wyniki:

1. STENUIT Robin – WANTY – GROUPE GOBERT
2. NAESEN Oliver – TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE
3. MERLIER Tim – VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM
4. ARIESEN TIM – CYCLINGTEAM JO PIELS
5. ISTA Kevyn – WALLONIE – BRUXELLES
6. MATZKA Ralf – BORA-ARGON 18
7. WALLAYS Jelle – TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE
8. GARDEYN Gorik – VERANCLASSIC – EKOI
9. THEUNS Edward – TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE
10. STALLAERT Joeri – CIBEL
11. MOL Wouter – CYCLINGTEAM JOIN´S – DE RIJKE
12. CLAEYS Dimitri – VERANDAS WILLEMS CYCLING TEAM
13. DECLERCQ Tim – TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE
14. GROENEWEGEN Dylan – ROOMPOT ORANJE PELOTON
15. DEMOITIE Antoine – WALLONIE – BRUXELLES
16. VAN DER DUIN Patrick – CYCLINGTEAM JO PIELS
17. VAN AERT Wout – VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM
18. DE WINTER Ludwig – WALLONIE – BRUXELLES
19. KAHKAHY Waile – VERANCLASSIC – EKOI

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments