Alexander Kristoff (Katusha) wygrał GP Ouest France – Plouay. Czwarte miejsce wywalczył Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice)!

Klasyk GP Ouest France – Plouay liczył ponad 229 kilometrów i rozgrywany był na dość ciężkich rundach wokół Plouay. Wśród 24. startujących drużyn mieliśmy CCC Sprandi Polkowice.

plouay

W ucieczkę zabrali się: Alexandre Pichot (Europcar), Anthony Delaplace (Bretagne – Séché Environnement), Fumiyuki Beppu (Trek Factory Racing), Quentin Jauregui (AG2R La Mondiale) i Frederik Backaert (Wanty – Groupe Gobert). 55 kilometrów przed metą mieli oni nadal ponad dwie minuty przewagi nad peletonem.

Dzięki przyspieszeniu dużej grupy ucieczka przeszła do historii już 45 kilometrów przed metą. Sześć kilometrów dalej zaatakował Tim Wellens (Lotto Soudal), a po chwili dojechali do niego: Michael Rogers (Tinkoff – Saxo), Alexey Lutsenko (Astana), Silvan Dillier (BMC Racing Team), Simon Clarke (Orica GreenEDGE), Philip Deignan (Team Sky) i Matteo Bono (Lampre – Merida).

Peleton prowadziła ekipa Etixx – Quick Step, która nie miała swojego przedstawiciela w odjeździe. Na podjeździe Côte de Ty-Marrec zaatakowali Wellens, Lutesnko i Dillier. 13 kilometrów przed metą problemy z butem (nie noskami) miał Wellens i współtowarzysze ucieczki odjechali mu.

Na ostatnim podjeździe pod Côte de Ty-Marrec z dużej grupy zaatakowali Matti Breschel (Tinkoff – Saxo), Greg van Avermaet (BMC Racing Team), Tiesj Benoot (Lotto Soudal) i Christophe Laporte (Cofidis).

Rozpędzony peleton tracił do nich tylko kilka sekund i złapał ich tuż przed ostatnim kilometrem. Finiszowy sprint padł łupem Alexandra Kristoffa (Katusha). To jego 20. zwycięstwo w tym sezonie!

Drugi był Simone Ponzi (Southeast), a trzeci Ramunas Navardauskas (Team Cannondale – Garmin).

Tuż za podium uplasował się Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice)!

Wyniki:

1 Alexander KRISTOFF NOR KAT 5:31:32
2 Simone PONZI ITA STH +0
3 Ramunas NAVARDAUSKAS LTU TCG +0
4 Grega BOLE SLO CCC +0
5 Jurgen ROELANDTS BEL LTS +0
6 Anthony ROUX FRA FDJ +0
7 Armindo FONSECA FRA BSE +0
8 Wouter POELS NED SKY +0
9 Rasmus GULDHAMMER DEN CLT +0
10 Magnus Cort NIELSEN DEN OGE +0
11 Bryan COQUARD FRA EUC +0
12 Roy CURVERS NED TGA +0
13 Heinrich HAUSSLER AUS IAM +0
14 Rudy MOLARD FRA COF +0
15 Luke ROWE GBR SKY +0
16 Samuel DUMOULIN FRA ALM +0
17 Tom BOONEN BEL EQS +0
18 Nick VAN DER LIJKE NED TLJ +0
19 Arman KAMYSHEV KAZ AST +0
20 Jacopo GUARNIERI ITA KAT +0
21 Jens DEBUSSCHERE BEL LTS +0
22 Tiesj BENOOT BEL LTS +0
23 Julien VERMOTE BEL EQS +0
24 Matteo TRENTIN ITA EQS +0
25 Borut BOZIC SLO AST +0
26 Rui Alberto FARIA DA COSTA POR LAM +0
27 Fabian WEGMANN GER CLT +0
28 Dayer Uberney QUINTANA ROJAS COL MOV +0
29 Mauro FINETTO ITA STH +0
30 Enrico GASPAROTTO ITA WGG +0
31 Giacomo NIZZOLO ITA TFR +0
32 Alberto BETTIOL ITA TCG +0
33 Anthony DELAPLACE FRA BSE +0
34 Björn LEUKEMANS BEL WGG +0
35 Jérôme BAUGNIES BEL WGG +0
36 Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS ESP MOV +0
37 Christophe LAPORTE FRA COF +0
38 Florian VACHON FRA BSE +0
39 Kristijan KOREN SLO TCG +0
40 Sep VANMARCKE BEL TLJ +0
41 Karel HNIK CZE CLT +0
42 Julian ALAPHILIPPE FRA EQS +0
43 Florian SENECHAL FRA COF +0
44 Juan Jose LOBATO DEL VALLE ESP MOV +0
45 Michael VALGREN DEN TCS +0
46 Guillaume BONNAFOND FRA ALM +0
47 Arnaud GERARD FRA BSE +0
48 Davide REBELLIN ITA CCC +0
49 Marco MARCATO ITA WGG +0
50 Arthur VICHOT FRA FDJ +0
51 Philippe GILBERT BEL BMC +0
52 Tony GALLOPIN FRA LTS +0
53 Luis Angel MATE MARDONES ESP COF +0
54 Andriy GRIVKO UKR AST +0
55 Luca WACKERMANN ITA STH +0
56 Warren BARGUIL FRA TGA +0
57 Jean-Marc BIDEAU FRA BSE +0
58 José HERRADA LOPEZ ESP MOV +0
59 David LOPEZ GARCIA ESP SKY +0
60 Dylan VAN BAARLE NED TCG +0
61 Louis VERVAEKE BEL LTS +0
62 Marco HALLER AUT KAT +0
63 Michael ALBASINI SUI OGE +0
64 Paul MARTENS GER TLJ +0
65 Silvan DILLIER SUI BMC +0
66 Simon YATES GBR OGE +0
67 Martin ELMIGER SUI IAM +0
68 Pierrick FEDRIGO FRA BSE +0
69 Francesco GAVAZZI ITA STH +0
70 Diego ULISSI ITA LAM +12
71 Matti BRESCHEL DEN TCS +20
72 Alexey LUTSENKO KAZ AST +20
73 Greg VAN AVERMAET BEL BMC +20
74 Andrea FEDI ITA STH +28
75 Sébastien TURGOT FRA ALM +28
76 Nicolas EDET FRA COF +28
77 Manuele MORI ITA LAM +28
78 Luka PIBERNIK SLO LAM +28
79 Philip DEIGNAN IRL SKY +28
80 Nathan EARLE AUS SKY +28
81 Ben SWIFT GBR SKY +28
82 Bram TANKINK NED TLJ +28
83 Pieter WEENING NED OGE +28
84 Bert DE BACKER BEL TGA +28
85 Dylan TEUNS BEL BMC +28
86 Michael SCHÄR SUI BMC +28
87 Fabio SABATINI ITA EQS +28
88 Michael ROGERS AUS TCS +28
89 Clement CHEVRIER FRA IAM +28
90 Alan MARANGONI ITA TCG +3:50
91 Sondre HOLST ENGER NOR IAM +3:50
92 Jonas VANGENECHTEN BEL IAM +3:50
93 Daniil FOMINYKH KAZ AST +3:50
94 Damien GAUDIN FRA ALM +3:50
95 Pim LIGTHART NED LTS +3:50
96 Leigh HOWARD AUS OGE +3:50
97 Simon CLARKE AUS OGE +3:50
98 Angelo TULIK FRA EUC +3:50
99 Xabier ZANDIO ECHAIDE ESP SKY +3:50
100 Eduardo SEPULVEDA ARG BSE +3:50
101 Lukasz OWSIAN POL CCC +3:50
102 Mirko SELVAGGI ITA WGG +3:50
103 Davide MALACARNE ITA AST +3:50
104 Yohann GENE FRA EUC +3:50
105 Stijn VANDENBERGH BEL EQS +3:50
106 Fabio SILVESTRE POR TFR +3:50
107 Cédric PINEAU FRA FDJ +3:50
108 Tim WELLENS BEL LTS +3:50
109 Johan LE BON FRA FDJ +3:50
110 Manuele BOARO ITA TCS +3:50
111 Martin MORTENSEN DEN CLT +7:33
112 Grégory RAST SUI TFR +7:33
113 Perrig QUEMENEUR FRA EUC +7:33
114 Loïc CHETOUT FRA COF +7:33
115 Michael REIHS DEN CLT +7:33
116 Maxime DANIEL FRA ALM +7:33
117 Matteo TOSATTO ITA TCS +7:33
118 Hayden ROULSTON NZL TFR +7:33
119 Ruslan TLEUBAYEV KAZ AST +7:33
120 Christopher JUUL JENSEN DEN TCS +7:33
121 Yves LAMPAERT BEL EQS +7:33
122 Branislau SAMOILAU BLR CCC +7:33
123 Thomas VOECKLER FRA EUC +7:33
124 Matteo BONO ITA LAM +9:00
125 Roberto FERRARI ITA LAM +9:00
126 Davide CIMOLAI ITA LAM +9:00
127 Nikolay MIHAYLOV BUL CCC +17:15
DNF Stefan DENIFL AUT IAM
DNF Dries DEVENYNS BEL IAM
DNF Jonathan FUMEAUX SUI IAM
DNF Giorgio CECCHINEL ITA STH
DNF Samuele CONTI ITA STH
DNF Francis MOUREY FRA FDJ
DNF Matthieu LADAGNOUS FRA FDJ
DNF Anthony GESLIN FRA FDJ
DNF Benoît VAUGRENARD FRA FDJ
DNF Valerio AGNOLI ITA AST
DNF Moreno HOFLAND NED TLJ
DNF Brian BULGAC NED TLJ
DNF Robert WAGNER GER TLJ
DNF Barry MARKUS NED TLJ
DNF Ben HERMANS BEL BMC
DNF Stefan KUENG SUI BMC
DNF Loic VLIEGEN BEL BMC
DNF Nathan HAAS AUS TCG
DNF Sebastian LANGEVELD NED TCG
DNF Ruben ZEPUNTKE GER TCG
DNF Axel DOMONT FRA ALM
DNF Ben GASTAUER LUX ALM
DNF Quentin JAUREGUI FRA ALM
DNF Linus GERDEMANN GER CLT
DNF Alex KIRSCH LUX CLT
DNF Rasmus Christian QUAADE DEN CLT
DNF Stig BROECKX BEL LTS
DNF Alex DOWSETT GBR MOV
DNF Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI ESP MOV
DNF Jon IZAGUIRRE INSAUSTI ESP MOV
DNF Benat INTXAUSTI ELORRIAGA ESP MOV
DNF Tony MARTIN GER EQS
DNF Christian MEIER CAN OGE
DNF Brett LANCASTER AUS OGE
DNF Giovanni BERNAUDEAU FRA EUC
DNF THOMAS BOUDAT FRA EUC
DNF Alexandre PICHOT FRA EUC
DNF Caleb FAIRLY USA TGA
DNF Carter JONES USA TGA
DNF Cheng JI CHN TGA
DNF Marcel KITTEL GER TGA
DNF Tom VEELERS NED TGA
DNF Maxim BELKOV RUS KAT
DNF Dmitrii KOZONCHUK RUS KAT
DNF Anton VOROBYEV RUS KAT
DNF Rudiger SELIG GER KAT
DNF Elia VIVIANI ITA SKY
DNF Michal KOLÁR SVK TCS
DNF Nikolay TRUSOV RUS TCS
DNF Jonathan HIVERT FRA BSE
DNF Anthony TURGIS FRA COF
DNF Kenneth VAN BILSEN BEL COF
DNF Jan POLANC SLO LAM
DNF Fumiyuki BEPPU JPN TFR
DNF Stijn DEVOLDER BEL TFR
DNF Fabio FELLINE ITA TFR
DNF Calvin WATSON AUS TFR
DNF Maciej PATERSKI POL CCC
DNF Stefan SCHUMACHER GER CCC
DNF Tomasz KIENDYS POL CCC
DNF Frederik BACKAERT BEL WGG
DNF Roy JANS BEL WGG
DNF Francis DE GREEF BEL WGG