Holender z drużyny Giant-Alpecin wygrał dziewiąty etap wyścigu z metą na premii górskiej pierwszej kategorii i objął pozycję lidera! Pretendenci do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej stoczyli pasjonującą walkę na finałowym podjeździe Alto Cumbre del Sol. 

Kolarze przejechali dziś 168 kilometrów z miejscowości Torrovieja do Cumbre del Sol. Benitatxell. Po drodze pokonali dwie oznaczone górskie premie – drugiej i pierwszej kategorii, która prowadziła na samą metę. Należy jednak wiedzieć, że te dwie premie zostały stworzone właściwie z jednego podjazdu, który za pierwszym razem podjeżdżany był nie w pełni, a za drugim już w całości i właśnie wtedy liczył cztery kilometry, a maksymalne nachylenie wynosiło aż 19%!

Uciekać postanowili kolarze specjalizujący się w pokonywaniu etapów poza peletonem, ale niespodzianką była obecność ekskluzywnego pomocnika Chrisa Froome`a – Gerainta Thomasa. Razem z Walijczykiem jechali: Maxime Bouet, Pieter Serry, Nikolas Maes (Etixx-QuickStep), Mattia Cattaneo (Lampre-Merida), Omar Fraile (Caja Rural), Tony Hurel (Europcar), Songezo Jim (MTN-Qhubeka), Pavel Brutt (Tinkoff-Saxo), Lorrenzo Manzin (FDJ), Alexis Gougeard (AG2R), Danny van Poppel (Trek), Yoann Bagot (Cofidis) oraz Maarten Tjallingi (LottoNL-Jumbo).

Po pierwszym podjeździe przewaga nad peletonem zaczęła dość szybko maleć. Dużą aktywnością w narzucaniu tempa w odjeździe wykazywali się kolarze Etixx-QuickStep.

U podnóża finałowej wspinaczki sytuacja w wyścigu wyglądała następująco: na czele jechała trójka Thomas, Brutt i Bouet z bardzo niewielką przewagą nad kolejnymi kolarzami z ucieczki. Ale zaraz ściganie rozpoczęło się od nowa, bowiem do akcji przystąpili faworyci do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej.

Podczas finałowej wspinaczki rozegrała się bardzo ciekawa rozgrywka pomiędzy najlepszymi. Najpierw aktywni byli Valverde i…Dumoulin, który na wypłaszczeniu próbował odjechać rywalom. Mocno na pedały naciskał Holender z Giant-Alpecin, którego gonił lider wyścigu – Esteban Chaves.

1,7 km przed metą ponownie zaatakował Dumoulin i natychmiast zyskał kilka metrów! Sytuacja zmieniała się bardzo dynamicznie. Odpadający Chris Froome zdołał dojechać do prowadzących, a na ostatnich metrach prowadził i gdy wydawało się, że wygra etap, wyprzedził go niesamowity Holender.

W ostatecznej batalii brał udział Rafał Majka, który wcześniej atakował, ale ostatecznie finiszował na piątej pozycji ze stratą 18 sekund do zwycięzcy. W klasyfikacji generalnej Polak awansował na dziewiątą lokatę i do Dumoulina traci 1:47.

Wyniki etapu:

Miejsce Nazwisko Kraj Ekipa Czas
1 Tom DUMOULIN NED TGA 4:09:55
2 Christopher FROOME GBR SKY +2
3 Joaquin RODRIGUEZ OLIVER ESP KAT +5
4 Fabio ARU ITA AST +16
5 Rafal MAJKA POL TCS +18
6 Nairo Alexander QUINTANA ROJAS COL MOV +20
7 Alejandro VALVERDE BELMONTE ESP MOV +28
8 Nicolas ROCHE IRL SKY +31
9 Domenico POZZOVIVO ITA ALM +33
10 Louis MEINTJES RSA MTN +34
11 Sergio Luis HENAO MONTOYA COL SKY +49
12 Diego ROSA ITA AST +55
13 Mikel NIEVE ITURALDE ESP SKY +56
14 José GONÇALVES POR CJR +59
15 Jhoan Esteban CHAVES RUBIO COL OGE +59
16 Daniel MORENO FERNANDEZ ESP KAT +1:08
17 Samuel SANCHEZ GONZALEZ ESP BMC +1:14
18 Bart DE CLERCQ BEL LTS +1:18
19 Gianluca BRAMBILLA ITA EQS +1:21
20 Fabrice JEANDESBOZ FRA EUC +1:31
21 George BENNETT NZL TLJ +1:37
22 Kenny ELISSONDE FRA FDJ +1:48
23 Rodolfo Andres TORRES AGUDELO COL COL +1:52
24 Andre Fernando S. Martins CARDOSO POR TCG +1:52
25 Jerome COPPEL FRA IAM +1:52
26 Romain SICARD FRA EUC +1:52
27 Lawrence WARBASSE USA IAM +1:52
28 Stéphane ROSSETTO FRA COF +2:06
29 Daniel NAVARRO GARCIA ESP COF +2:06
30 Riccardo ZOIDL AUT TFR +2:16
31 Nelson Filipe SANTOS SIMOES OLIVEIRA POR LAM +2:17
32 Romain HARDY FRA COF +2:30
33 Giovanni VISCONTI ITA MOV +2:45
34 Frank SCHLECK LUX TFR +2:49
35 Adam HANSEN AUS LTS +2:49
36 Peter VELITS SVK BMC +2:49
37 David ARROYO DURAN ESP CJR +2:49
38 Haimar ZUBELDIA AGIRRE ESP TFR +3:01
39 Maxime BOUET FRA EQS +3:03
40 Amets TXURRUKA ESP CJR +3:03
41 Cyril LEMOINE FRA COF +3:21
42 Pawel POLJANSKI POL TCS +4:13
43 Mikael CHEREL FRA ALM +4:25
44 Alberto LOSADA ALGUACIL ESP KAT +4:25
45 Eduard VORGANOV RUS KAT +4:25
46 Maxime MONFORT BEL LTS +4:25
47 Darwin ATAPUMA HURTADO COL BMC +4:25
48 Sylvain CHAVANEL FRA IAM +4:25
49 Luis MAS BONET ESP CJR +4:25
50 Tosh VAN DER SANDE BEL LTS +4:43
51 Ruben PLAZA MOLINA ESP LAM +4:54
52 Benjamin KING USA TCG +4:54
53 Jurgen VAN DEN BROECK BEL LTS +5:13
54 Andrey AMADOR BAKKAZAKOVA CRC MOV +5:14
55 Pieter SERRY BEL EQS +5:39
56 Niki TERPSTRA NED EQS +5:39
57 Leonardo Fabio DUQUE COL COL +6:09
58 Pavel BRUTT RUS TCS +6:09
59 Koen DE KORT NED TGA +6:09
60 Lawson CRADDOCK USA TGA +6:09
61 Markel IRIZAR ARANBURU ESP TFR +6:12
62 Matteo MONTAGUTI ITA ALM +6:13
63 Miguel Angel RUBIANO CHAVEZ COL COL +6:13
64 Maarten WYNANTS BEL TLJ +6:13
65 Joseph Lloyd DOMBROWSKI USA TCG +6:13
66 Tiago MACHADO POR KAT +6:55
67 Daryl IMPEY RSA OGE +7:05
68 Geraint THOMAS GBR SKY +7:05
69 Juan Pablo VALENCIA COL COL +7:05
70 Salvatore PUCCIO ITA SKY +7:05
71 Mattia CATTANEO ITA LAM +7:05
72 Stephen CUMMINGS GBR MTN +7:05
73 Carlos VERONA QUINTANILLA ESP EQS +7:05
74 Ian BOSWELL USA SKY +7:05
75 Javier MORENO BAZAN ESP MOV +7:05
76 Cameron MEYER AUS OGE +7:05
77 Moreno MOSER ITA TCG +7:39
78 Jesper HANSEN DEN TCS +7:49
79 Dominique ROLLIN CAN COF +7:58
80 Luis Leon SANCHEZ GIL ESP AST +7:58
81 Mike TEUNISSEN NED TLJ +8:22
82 Maarten TJALLINGII NED TLJ +8:22
83 Sébastien MINARD FRA ALM +8:23
84 Songezo JIM RSA MTN +8:25
85 Yohan BAGOT FRA COF +8:43
86 Tony HUREL FRA EUC +9:12
87 Amaël MOINARD FRA BMC +9:14
88 Omar FRAILE MATARRANZ ESP CJR +9:30
89 Nikolas MAES BEL EQS +9:36
90 Danny VAN POPPEL NED TFR +10:10
91 Jens KEUKELEIRE BEL OGE +10:10
92 Alexis GOUGEARD FRA ALM +10:44
93 Alessandro DE MARCHI ITA BMC +10:47
94 Angel VICIOSO ARCOS ESP KAT +12:26
95 John DEGENKOLB GER TGA +13:37
96 Jay Robert THOMSON RSA MTN +13:44
97 Cyril GAUTIER FRA EUC +13:50
98 Pierre ROLLAND FRA EUC +13:53
99 Vicente REYNES MIMO ESP IAM +13:57
100 Bertjan LINDEMAN NED TLJ +13:57
101 Yaroslav POPOVYCH UKR TFR +13:57
102 Mickael DELAGE FRA FDJ +13:57
103 Martin VELITS SVK EQS +13:57
104 Jay MCCARTHY AUS TCS +13:57
105 Martijn KEIZER NED TLJ +13:57
106 Simon PELLAUD SUI IAM +13:57
107 Marcel AREGGER SUI IAM +13:57
108 Fabio Andres DUARTE AREVALO COL COL +13:57
109 Johannes FRÖHLINGER GER TGA +13:57
110 Christian KNEES GER SKY +13:57
111 Thierry HUPOND FRA TGA +13:57
112 Pavel KOCHETKOV RUS KAT +13:57
113 Mikel LANDA MEANA ESP AST +13:57
114 Jean-Pierre DRUCKER LUX BMC +13:57
115 Tom STAMSNIJDER NED TGA +13:57
116 Jerome COUSIN FRA EUC +13:57
117 Johan VAN SUMMEREN BEL ALM +13:57
118 Jelle VANENDERT BEL LTS +14:22
119 Dennis VAN WINDEN NED TLJ +15:06
120 Timo ROOSEN NED TLJ +15:06
121 Simon GERRANS AUS OGE +15:08
122 Jasper DE BUYST BEL LTS +15:10
123 Jose Joaquin ROJAS GIL ESP MOV +15:19
124 Laurent PICHON FRA FDJ +15:31
125 Julien SIMON FRA COF +15:31
126 Ricardo VILELA POR CJR +15:31
127 Pello BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA ESP CJR +15:31
128 Arnaud COURTEILLE FRA FDJ +15:34
129 Iljo KEISSE BEL EQS +15:34
130 Boy VAN POPPEL NED TFR +15:41
131 Kristijan DURASEK CRO LAM +15:51
132 Jaco VENTER RSA MTN +16:49
133 Johann VAN ZYL RSA MTN +16:49
134 Natnael BERHANE ERI MTN +16:49
135 Lorenzo MANZIN FRA FDJ +16:51
136 Vasil KIRYIENKA BLR SKY +16:51
137 Rinaldo NOCENTINI ITA ALM +16:51
138 Andrew TALANSKY USA TCG +16:53
139 Alessandro VANOTTI ITA AST +16:53
140 Alex HOWES USA TCG +16:53
141 Yukiya ARASHIRO JPN EUC +16:55
142 Mathew HAYMAN AUS OGE +16:55
143 Zico WAEYTENS BEL TGA +17:08
144 Luka MEZGEC SLO TGA +17:08
145 Thomas DE GENDT BEL LTS +17:53
146 Andrey ZEITS KAZ AST +18:19
147 Francisco José VENTOSO ALBERDI ESP MOV +18:19
148 Angel MADRAZO RUIZ ESP CJR +18:19
149 Carlos Julian QUINTERO COL COL +18:19
150 Walter Fernando PEDRAZA MORALES COL COL +18:19
151 Alex CANO ARDILA COL COL +18:19
152 Rory SUTHERLAND AUS MOV +18:19
153 Imanol ERVITI ESP MOV +18:19
154 Ramirez chacon BRAYAN STIVEN COL COL +18:22
155 Olivier LE GAC FRA FDJ +18:22
156 Mitchell DOCKER AUS OGE +18:22
157 Tom VAN ASBROECK BEL TLJ +18:23
158 Antoine DUCHESNE CAN EUC +18:23
159 Gediminas BAGDONAS LTU ALM +19:09
160 Tsgabu Gebremaryam GRMAY ETH LAM +19:10
161 Ilia KOSHEVOY BLR LAM +19:18
162 Kévin REZA FRA FDJ +19:28
163 Kristian SBARAGLI ITA MTN +19:33
164 Damien HOWSON AUS OGE +19:34
165 Youcef REGUIGUI ALG MTN +19:41
166 Geoffrey SOUPE FRA COF +20:02
167 Biel KADRI FRA ALM +20:02
168 Murilo Antonio FISCHER BRA FDJ +20:02
169 Dario CATALDO ITA AST +20:02
170 Joseph ROSSKOPF USA BMC +20:02
171 Jussi VEIKKANEN FIN FDJ +20:02
172 Carlos BARBERO CUESTA ESP CJR +20:02
173 Sergio Miguel MOREIRA PAULINHO POR TCS +20:02
174 Davide VILLELLA ITA TCG +20:08
175 Jimmy ENGOULVENT FRA EUC +20:17
176 Daniele BENNATI ITA TCS +21:20
177 Maciej BODNAR POL TCS +21:20
178 Valerio CONTI ITA LAM +21:20
179 Maximiliano Ariel RICHEZE ARG LAM +21:21
180 Caleb EWAN AUS OGE +21:23
181 Gatis SMUKULIS LAT KAT +22:59
182 Vladimir ISAYCHEV RUS KAT +26:46
DNF Thomas DEGAND BEL IAM
DNS Peter SAGAN SVK TCS
DNS Jasper STUYVEN BEL TFR

 

Klasyfikacja generalna:

Miejsce Nazwisko Kraj Ekipa Czas
1 Tom DUMOULIN NED TGA 35:22:13
2 Joaquin RODRIGUEZ OLIVER ESP KAT +57
3 Jhoan Esteban CHAVES RUBIO COL OGE +59
4 Nicolas ROCHE IRL SKY +1:07
5 Fabio ARU ITA AST +1:13
6 Alejandro VALVERDE BELMONTE ESP MOV +1:17
7 Nairo Alexander QUINTANA ROJAS COL MOV +1:17
8 Christopher FROOME GBR SKY +1:18
9 Rafal MAJKA POL TCS +1:47
10 Domenico POZZOVIVO ITA ALM +1:52
11 Mikel NIEVE ITURALDE ESP SKY +2:17
12 Louis MEINTJES RSA MTN +2:25
13 Daniel MORENO FERNANDEZ ESP KAT +2:26
14 Sergio Luis HENAO MONTOYA COL SKY +3:13
15 Gianluca BRAMBILLA ITA EQS +3:46
16 Samuel SANCHEZ GONZALEZ ESP BMC +4:04
17 Bart DE CLERCQ BEL LTS +4:28
18 Andre Fernando S. Martins CARDOSO POR TCG +4:43
19 Romain SICARD FRA EUC +4:47
20 Daniel NAVARRO GARCIA ESP COF +5:07
21 Fabrice JEANDESBOZ FRA EUC +5:26
22 Stéphane ROSSETTO FRA COF +6:00
23 Kenny ELISSONDE FRA FDJ +6:45
24 Riccardo ZOIDL AUT TFR +9:32
25 David ARROYO DURAN ESP CJR +10:27
26 Haimar ZUBELDIA AGIRRE ESP TFR +12:38
27 Maxime BOUET FRA EQS +13:47
28 George BENNETT NZL TLJ +14:12
29 Mikel LANDA MEANA ESP AST +15:36
30 José GONÇALVES POR CJR +16:58
31 Alberto LOSADA ALGUACIL ESP KAT +17:16
32 Frank SCHLECK LUX TFR +17:56
33 Carlos VERONA QUINTANILLA ESP EQS +18:28
34 Luis Leon SANCHEZ GIL ESP AST +19:57
35 Rodolfo Andres TORRES AGUDELO COL COL +20:15
36 Giovanni VISCONTI ITA MOV +21:21
37 Diego ROSA ITA AST +21:34
38 Andrey AMADOR BAKKAZAKOVA CRC MOV +21:54
39 Maxime MONFORT BEL LTS +23:24
40 Tosh VAN DER SANDE BEL LTS +25:01
41 Amets TXURRUKA ESP CJR +26:57
42 Jerome COPPEL FRA IAM +27:04
43 Lawson CRADDOCK USA TGA +28:23
44 Jesper HANSEN DEN TCS +28:57
45 Nelson Filipe SANTOS SIMOES OLIVEIRA POR LAM +32:52
46 Ruben PLAZA MOLINA ESP LAM +34:08
47 Jurgen VAN DEN BROECK BEL LTS +34:14
48 Sylvain CHAVANEL FRA IAM +35:15
49 Ricardo VILELA POR CJR +35:48
50 Julien SIMON FRA COF +36:39
51 Darwin ATAPUMA HURTADO COL BMC +36:54
52 Eduard VORGANOV RUS KAT +37:55
53 Pieter SERRY BEL EQS +38:02
54 Tiago MACHADO POR KAT +38:04
55 Mikael CHEREL FRA ALM +40:08
56 Amaël MOINARD FRA BMC +40:19
57 Miguel Angel RUBIANO CHAVEZ COL COL +40:30
58 Pavel KOCHETKOV RUS KAT +40:54
59 Jerome COUSIN FRA EUC +41:42
60 Peter VELITS SVK BMC +42:39
61 Leonardo Fabio DUQUE COL COL +43:04
62 Adam HANSEN AUS LTS +44:08
63 Geraint THOMAS GBR SKY +45:50
64 Jose Joaquin ROJAS GIL ESP MOV +46:08
65 Pierre ROLLAND FRA EUC +46:15
66 Joseph Lloyd DOMBROWSKI USA TCG +46:40
67 Cyril GAUTIER FRA EUC +47:27
68 Lawrence WARBASSE USA IAM +48:43
69 Romain HARDY FRA COF +49:07
70 Koen DE KORT NED TGA +49:11
71 Matteo MONTAGUTI ITA ALM +49:40
72 Vicente REYNES MIMO ESP IAM +50:38
73 Cameron MEYER AUS OGE +51:01
74 Pawel POLJANSKI POL TCS +51:25
75 Fabio Andres DUARTE AREVALO COL COL +52:08
76 Yukiya ARASHIRO JPN EUC +52:28
77 Andrew TALANSKY USA TCG +53:01
78 Mattia CATTANEO ITA LAM +53:10
79 Jay MCCARTHY AUS TCS +53:32
80 Juan Pablo VALENCIA COL COL +54:00
81 Jelle VANENDERT BEL LTS +54:49
82 Pello BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA ESP CJR +54:58
83 Angel MADRAZO RUIZ ESP CJR +55:42
84 Salvatore PUCCIO ITA SKY +56:12
85 Benjamin KING USA TCG +56:21
86 Rinaldo NOCENTINI ITA ALM +56:34
87 Sergio Miguel MOREIRA PAULINHO POR TCS +57:44
88 Marcel AREGGER SUI IAM +58:13
89 Davide VILLELLA ITA TCG +58:18
90 Carlos Julian QUINTERO COL COL +58:48
91 Moreno MOSER ITA TCG +59:28
92 Kristijan DURASEK CRO LAM +1:00:39
93 Mike TEUNISSEN NED TLJ +1:01:04
94 Javier MORENO BAZAN ESP MOV +1:01:05
95 Niki TERPSTRA NED EQS +1:01:08
96 Kristian SBARAGLI ITA MTN +1:01:10
97 Alex CANO ARDILA COL COL +1:01:16
98 Maarten WYNANTS BEL TLJ +1:01:17
99 Olivier LE GAC FRA FDJ +1:01:57
100 Stephen CUMMINGS GBR MTN +1:02:34
101 Dario CATALDO ITA AST +1:02:46
102 Natnael BERHANE ERI MTN +1:03:18
103 Bertjan LINDEMAN NED TLJ +1:03:36
104 Thomas DE GENDT BEL LTS +1:04:22
105 Alessandro DE MARCHI ITA BMC +1:05:01
106 Daryl IMPEY RSA OGE +1:05:26
107 Cyril LEMOINE FRA COF +1:05:29
108 Jens KEUKELEIRE BEL OGE +1:05:47
109 Markel IRIZAR ARANBURU ESP TFR +1:06:18
110 Nikolas MAES BEL EQS +1:06:38
111 Omar FRAILE MATARRANZ ESP CJR +1:06:44
112 Alex HOWES USA TCG +1:07:00
113 Luis MAS BONET ESP CJR +1:07:20
114 Angel VICIOSO ARCOS ESP KAT +1:07:21
115 Vasil KIRYIENKA BLR SKY +1:08:09
116 John DEGENKOLB GER TGA +1:08:40
117 Simon GERRANS AUS OGE +1:11:57
118 Joseph ROSSKOPF USA BMC +1:11:59
119 Sébastien MINARD FRA ALM +1:12:42
120 Martin VELITS SVK EQS +1:12:54
121 Christian KNEES GER SKY +1:13:36
122 Ian BOSWELL USA SKY +1:13:39
123 Kévin REZA FRA FDJ +1:14:00
124 Jay Robert THOMSON RSA MTN +1:14:08
125 Timo ROOSEN NED TLJ +1:14:31
126 Johann VAN ZYL RSA MTN +1:14:32
127 Laurent PICHON FRA FDJ +1:14:43
128 Dennis VAN WINDEN NED TLJ +1:15:11
129 Andrey ZEITS KAZ AST +1:15:54
130 Tom VAN ASBROECK BEL TLJ +1:16:44
131 Francisco José VENTOSO ALBERDI ESP MOV +1:17:10
132 Jaco VENTER RSA MTN +1:17:46
133 Tony HUREL FRA EUC +1:17:48
134 Alessandro VANOTTI ITA AST +1:18:21
135 Jean-Pierre DRUCKER LUX BMC +1:19:15
136 Pavel BRUTT RUS TCS +1:19:16
137 Johan VAN SUMMEREN BEL ALM +1:19:31
138 Jasper DE BUYST BEL LTS +1:20:09
139 Simon PELLAUD SUI IAM +1:20:40
140 Songezo JIM RSA MTN +1:21:32
141 Ilia KOSHEVOY BLR LAM +1:21:33
142 Mickael DELAGE FRA FDJ +1:21:44
143 Mathew HAYMAN AUS OGE +1:22:20
144 Luka MEZGEC SLO TGA +1:22:29
145 Dominique ROLLIN CAN COF +1:23:41
146 Imanol ERVITI ESP MOV +1:23:44
147 Walter Fernando PEDRAZA MORALES COL COL +1:24:21
148 Maciej BODNAR POL TCS +1:24:47
149 Youcef REGUIGUI ALG MTN +1:26:04
150 Johannes FRÖHLINGER GER TGA +1:26:49
151 Yaroslav POPOVYCH UKR TFR +1:26:52
152 Iljo KEISSE BEL EQS +1:27:53
153 Ramirez chacon BRAYAN STIVEN COL COL +1:28:31
154 Danny VAN POPPEL NED TFR +1:28:45
155 Alexis GOUGEARD FRA ALM +1:29:05
156 Mitchell DOCKER AUS OGE +1:29:10
157 Yohan BAGOT FRA COF +1:29:46
158 Thierry HUPOND FRA TGA +1:30:22
159 Biel KADRI FRA ALM +1:31:27
160 Jussi VEIKKANEN FIN FDJ +1:32:05
161 Lorenzo MANZIN FRA FDJ +1:33:59
162 Carlos BARBERO CUESTA ESP CJR +1:34:08
163 Maximiliano Ariel RICHEZE ARG LAM +1:34:18
164 Maarten TJALLINGII NED TLJ +1:34:26
165 Antoine DUCHESNE CAN EUC +1:35:50
166 Gatis SMUKULIS LAT KAT +1:37:03
167 Rory SUTHERLAND AUS MOV +1:37:43
168 Arnaud COURTEILLE FRA FDJ +1:39:18
169 Daniele BENNATI ITA TCS +1:39:50
170 Tsgabu Gebremaryam GRMAY ETH LAM +1:40:08
171 Damien HOWSON AUS OGE +1:43:17
172 Martijn KEIZER NED TLJ +1:43:45
173 Jimmy ENGOULVENT FRA EUC +1:45:26
174 Tom STAMSNIJDER NED TGA +1:45:26
175 Caleb EWAN AUS OGE +1:46:51
176 Geoffrey SOUPE FRA COF +1:48:10
177 Boy VAN POPPEL NED TFR +1:52:42
178 Murilo Antonio FISCHER BRA FDJ +1:52:45
179 Zico WAEYTENS BEL TGA +1:52:51
180 Gediminas BAGDONAS LTU ALM +1:58:46
181 Valerio CONTI ITA LAM +2:01:48
182 Vladimir ISAYCHEV RUS KAT +2:08:26

Foto: Getty Images