Tony Martin (Etixx – Quick Step) jest liderem Tour du Poitou-Charentes przed ostatnim dniem rywalizacji.

W przedostatnim dniu francuskiego wyścigu na kolarzy czekały dwa etapy. Najpierw musieli pokonać niespełna 99 kilometrów z Monts sur Guesnes do Loudun, a po południu walczyć na trasie jazdy indywidualnej na czas.

Trzeci etap mimo wielu ataków rozstrzygnął sprint z peletonu. Najszybszy okazał się młodzian w koszulce FDJ, Marc Sarreau. Było to dla niego pierwsze profesjonalne zwycięstwo. Drugi finiszował Tyler Farrar (MTN – Qhubeka), a trzeci Michael van Staeyen (Cofidis). Nowym liderem po tym etapie został Sep Vanmarcke (Team LottoNL-Jumbo).

Jazdę indywidualną na czas o długości ponad 23 kilometrów najszybciej przejechał Adriano Malori (Movistar). Drugi był jego kolega z ekipy – Jonathan Castroviejo. Etapowe podium uzupełnił specjalista w tej dziedzinie, Tony Martin (Etixx – Quick Step).

Tony Martin stracił do etapowego zwycięzcy tylko cztery sekundy i został liderem wyścigu przed jutrzejszym, ostatnim etapem.

TOP 30 czasówki:

1 MALORI Adriano MOV 00:27:49
2 CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan MOV 00:27:50
3 MARTIN Tony EQS 00:27:53
4 DOWSETT Alex MOV 00:28:06
5 GRETSCH Patrick ALM 00:28:31
6 PERAUD Jean-Christophe ALM 00:28:36
7 QUAADE Rasmus Christian CLT 00:28:38
8 VANMARCKE Sep TLJ 00:28:41
9 GAUDIN Damien ALM 00:28:48
10 LATOUR Pierre-Roger ALM 00:28:50
11 VAN EMDEN Jos TLJ 00:28:51
12 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat MOV 00:28:55
13 PATE Danny SKY 00:28:55
14 VAKOC Petr EQS 00:28:56
15 MCLAY Daniel BSE 00:29:01
16 MARTENS Paul TLJ 00:29:02
17 SÜTTERLIN Jasha MOV 00:29:03
18 POELS Wouter SKY 00:29:05
19 PAILLOT Yoann M13 00:29:06
20 VERMOTE Julien EQS 00:29:07
21 DOUGALL Nicholas MTN 00:29:09
22 ROY Jérémy FDJ 00:29:11
23 LADAGNOUS Matthieu FDJ 00:29:14
24 LAMMERTINK Steven TLJ 00:29:15
25 KOWALSKI Rudy RLM 00:29:21
26 LAPORTE Christophe COF 00:29:22
27 LE BON Johan FDJ 00:29:22
28 SEPULVEDA Eduardo BSE 00:29:22
29 ROUX Anthony FDJ 00:29:27
30 TRENTIN Matteo EQS 00:29:35

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1 Tony MARTIN ETIXX – QUICK STEP en 12h01’48”
2 Adriano MALORI MOVISTAR TEAM 00:37
3 Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS MOVISTAR TEAM 00:38
4 Sep VANMARCKE TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:40
5 Rasmus Christian QUAADE CULT ENERGY PRO CYCLING 00:45
6 Jos VAN EMDEN TEAM LOTTO NL – JUMBO 01:06
7 * Petr VAKOC ETIXX – QUICK STEP 01:07
8 Wouter POELS TEAM SKY 01:18
9 Alex DOWSETT MOVISTAR TEAM 01:21
10 Johan LE BON FDJ 01:29
11 Paul MARTENS TEAM LOTTO NL – JUMBO 01:29
12 Matthieu LADAGNOUS FDJ 01:35
13 Damien GAUDIN AG2R LA MONDIALE 01:36
14 * Pierre LATOUR AG2R LA MONDIALE 01:38
15 * Jasha SÜTTERLIN MOVISTAR TEAM 01:39
16 Danny PATE TEAM SKY 01:43
17 Jean-Christophe PERAUD AG2R LA MONDIALE 01:47
18 * Yoann PAILLOT TEAM MARSEILLE 13 KTM 01:54
19 Julien VERMOTE ETIXX – QUICK STEP 01:55
20 Arnaud GERARD BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 01:56
21 Sébastien TURGOT AG2R LA MONDIALE 01:56
22 * Nicholas DOUGALL MTN – QHUBEKA 01:57
23 Twan CASTELIJNS TEAM LOTTO NL – JUMBO 01:58
24 Jérémy ROY FDJ 02:06
25 * Eduardo SEPULVEDA BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 02:10
26 * Nick VAN DER LIJKE TEAM LOTTO NL – JUMBO 02:18
27 Kevin ISTA WALLONIE – BRUXELLES 02:21
28 Matteo TRENTIN ETIXX – QUICK STEP 02:22
29 Ignatas KONOVALOVAS TEAM MARSEILLE 13 KTM 02:30
30 * Lukasz WISNIOWSKI ETIXX – QUICK STEP 02:31
31 José HERRADA LOPEZ MOVISTAR TEAM 02:32
32 Jan GHYSELINCK WANTY – GROUPE GOBERT 02:34
33 * Maxime DANIEL AG2R LA MONDIALE 02:36
34 Roy JANS WANTY – GROUPE GOBERT 02:39
35 * Antoine WARNIER WALLONIE – BRUXELLES 02:40
36 * Alex KIRSCH CULT ENERGY PRO CYCLING 02:45
37 * Julian ALAPHILIPPE ETIXX – QUICK STEP 02:45
38 * Merhawi KUDUS GHEBREMEDHIN MTN – QHUBEKA 02:46
39 Daniel TEKLEHAIMANOT MTN – QHUBEKA 02:50
40 Angelo TULIK TEAM EUROPCAR 02:58
41 Mauro FINETTO SOUTHEAST 02:59
42 * Anthony TURGIS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02:59
43 Benoît SINNER EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 03:14
44 * THOMAS BOUDAT TEAM EUROPCAR 03:15
45 Martin MORTENSEN CULT ENERGY PRO CYCLING 03:16
46 * Marc SARREAU FDJ 03:21
47 Gert JOEAAR COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03:25
48 * Bryan COQUARD TEAM EUROPCAR 03:31
49 Adrien PETIT COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03:32
50 Robin STENUIT WANTY – GROUPE GOBERT 03:40
51 Yauheni HUTAROVICH BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 03:45
52 * Quentin PACHER EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 03:49
53 * Andrea FEDI SOUTHEAST 03:50
54 Mark RENSHAW ETIXX – QUICK STEP 03:51
55 Gerald CIOLEK MTN – QHUBEKA 03:53
56 Alexandre PICHOT TEAM EUROPCAR 03:54
57 Xabier ZANDIO ECHAIDE TEAM SKY 04:08
58 * Romain COMBAUD EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 04:10
59 Pierre GOUAULT AUBER 93 04:15
60 Benoît VAUGRENARD FDJ 04:15
61 Jonas AHLSTRAND COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04:18
62 Alexandre BLAIN TEAM MARSEILLE 13 KTM 04:18
63 Stijn VANDENBERGH ETIXX – QUICK STEP 04:19
64 Benjamin GIRAUD TEAM MARSEILLE 13 KTM 04:21
65 Guillaume BONNAFOND AG2R LA MONDIALE 04:33
66 Alexis BODIOT EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 04:33
67 Sébastien CHAVANEL FDJ 04:35
68 * David MENUT AUBER 93 04:38
69 Romain FEILLU BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 04:39
70 Guillaume LEVARLET AUBER 93 04:45
71 David LOPEZ GARCIA TEAM SKY 04:46
72 * Michaël SVENGAARD CULT ENERGY PRO CYCLING 04:48
73 * Moreno HOFLAND TEAM LOTTO NL – JUMBO 05:01
74 Tim DE TROYER WANTY – GROUPE GOBERT 05:02
75 Michael REIHS CULT ENERGY PRO CYCLING 05:03
76 Philip DEIGNAN TEAM SKY 05:05
77 * Jimmy RAIBAUD EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 05:08
78 Michael VAN STAEYEN COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05:10
79 Tyler FARRAR MTN – QHUBEKA 05:16
80 * Clement SAINT MARTIN TEAM MARSEILLE 13 KTM 05:26
81 Yohann GENE TEAM EUROPCAR 05:28
82 Steven TRONET AUBER 93 05:38
83 Alo JAKIN AUBER 93 05:42
84 * Anthony MALDONADO AUBER 93 05:46
85 Adrien NIYONSHUTI MTN – QHUBEKA 05:47
86 * Karel HNIK CULT ENERGY PRO CYCLING 06:07
87 Arthur VICHOT FDJ 06:28
88 Anthony ROUX FDJ 06:40
89 Simone PONZI SOUTHEAST 06:42
90 * Flavien DASSONVILLE AUBER 93 06:52
91 * Kevin LEBRETON EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 07:08
92 Patrick GRETSCH AG2R LA MONDIALE 08:04
93 Olivier CHEVALIER WALLONIE – BRUXELLES 09:16
94 Antoine DEMOITIE WALLONIE – BRUXELLES 09:20
95 * Kevin LEDANOIS BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 09:24
96 * Julien MORICE TEAM EUROPCAR 09:25
97 * Dieter BOUVRY ROUBAIX LILLE METROPOLE 09:51
98 Francesco GAVAZZI SOUTHEAST 10:37
99 Enrique SANZ MOVISTAR TEAM 11:07
100 * Martin LAAS TEAM MARSEILLE 13 KTM 11:23
101 * Clément VENTURINI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 11:28
102 Jonathan DUFRASNE WALLONIE – BRUXELLES 12:36
103 Romain PILLON ROUBAIX LILLE METROPOLE 12:37
104 Luke ROWE TEAM SKY 12:37
105 Benat INTXAUSTI ELORRIAGA MOVISTAR TEAM 12:49
106 Rudy KOWALSKI ROUBAIX LILLE METROPOLE 14:08
107 * Christophe LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 14:19
108 * Rudy BARBIER ROUBAIX LILLE METROPOLE 14:37
109 * Samuele CONTI SOUTHEAST 15:08
110 * Félix POUILLY ROUBAIX LILLE METROPOLE 16:05
111 Benoit JARRIER BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 16:21
112 * Xabier SAN SEBASTIAN COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 16:57
113 Frédéric BRUN BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 17:59
114 Giovanni BERNAUDEAU TEAM EUROPCAR 18:00
115 * Thomas WERTZ WALLONIE – BRUXELLES 18:11
116 Julien ANTOMARCHI ROUBAIX LILLE METROPOLE 18:23
117 * Loic PESTIAUX WALLONIE – BRUXELLES 18:23
118 John GADRET MOVISTAR TEAM 18:27
119 * Luca WACKERMANN SOUTHEAST 18:31
120 César BIHEL AUBER 93 18:56
121 Evaldas SISKEVICIUS TEAM MARSEILLE 13 KTM 19:17
122 Christophe RIBLON AG2R LA MONDIALE 19:37
123 * Tom DEVRIENDT WANTY – GROUPE GOBERT 19:56
124 Robert WAGNER TEAM LOTTO NL – JUMBO 21:08
125 * Steven LAMMERTINK TEAM LOTTO NL – JUMBO 22:04
126 Kevin VAN MELSEN WANTY – GROUPE GOBERT 24:00
127 * Daniel MCLAY BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 24:10
128 Nathan EARLE TEAM SKY 24:12
129 * Benjamin THOMAS EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 27:21
130 * Ludwig DE WINTER WALLONIE – BRUXELLES 30:29
131 Theo BOS MTN – QHUBEKA 31:06