Matteo Trentin (Etixx – Quick Step) był najszybszy na trasie drugiego etapu Tour du Poitou-Charentes. Liderem pozostał Arnaud Gerard (Bretagne – Séché Environnement).

W drugim dniu francuskiej etapówki kolarze przemierzali odcinek Blanzac-Porcheresse – La Creche o długości prawie 195 kilometrów. Mieli do pokonania pięć górskich premii, w tym ostatnią na 35 kilometrów przed metą.

Od samego początku na czele kręciła piątka zawodników: Alexandre Blain (Team Marseille 13-KTM), Rudy Kowalski (Roubaix-Lille Métropole), Quentin Pacher (Armée de Terre), Ludwig De Winter (Wallonie-Bruxelles) i Christophe Laporte (Cofidis).

Na premiach górskich brylował Kowalski, który do jutrzejszego etapu przystąpi w roli lidera tej klasyfikacji. 60 kilometrów przed metą z peletonu skontrowali: Sep Vanmarcke i Paul Martens (obaj LottoNL-Jumbo) i Francesco Gavazzi (Southeast).

Wszystko zjechało się 35 kilometrów przed metą. Wtedy na czele kręciło około 30 zawodników, którzy pozostali z mocno rozciągniętego peletonu. Kolejne części peletonu jechały z małą stratą do uciekających zawodników.

Czołowa grupa nie dała się doścignąć i to spośród nich został wyłoniony zwycięzca etapowy. Najszybszy okazał się Matteo Trentin (Etixx – Quick Step). Drugi był Yauheni Hutarovich (Bretagne – Séché Environnement), a trzeci Sep Vanmarcke (Team LottoNL-Jumbo).

Liderem pozostał Arnaud Gerard (Bretagne – Séché Environnement).

Wyniki drugiego etapu:

1 Matteo TRENTIN ETIXX – QUICK STEP les 194,7 km en 4h38’13”
2 Yauheni HUTAROVICH BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:00
3 Sep VANMARCKE TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00
4 * Maxime DANIEL AG2R LA MONDIALE 00:00
5 Mark RENSHAW ETIXX – QUICK STEP 00:00
6 Gerald CIOLEK MTN – QHUBEKA 00:00
7 Roy JANS WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
8 Tony MARTIN ETIXX – QUICK STEP 00:00
9 Rasmus Christian QUAADE CULT ENERGY PRO CYCLING 00:00
10 Arnaud GERARD BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:00
11 Sébastien TURGOT AG2R LA MONDIALE 00:00
12 Matthieu LADAGNOUS FDJ 00:00
13 Jos VAN EMDEN TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00
14 Linus GERDEMANN CULT ENERGY PRO CYCLING 00:00
15 Johan LE BON FDJ 00:00
16 * Petr VAKOC ETIXX – QUICK STEP 00:00
17 * Nick VAN DER LIJKE TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:06
18 Wouter POELS TEAM SKY 00:06
19 Twan CASTELIJNS TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:06
20 * Julian ALAPHILIPPE ETIXX – QUICK STEP 00:06
21 * Quentin PACHER ARMEE DE TERRE 00:06
22 Paul MARTENS TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:06
23 Mirko SELVAGGI WANTY – GROUPE GOBERT 00:06
24 Alexandre BLAIN TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:10
25 Angelo TULIK TEAM EUROPCAR 00:13
26 * Lukasz WISNIOWSKI ETIXX – QUICK STEP 00:13
27 * Bryan COQUARD TEAM EUROPCAR 00:21
28 * Marc SARREAU FDJ 00:27
29 Tyler FARRAR MTN – QHUBEKA 00:27
30 Michael VAN STAEYEN COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:27
31 * Moreno HOFLAND TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:27
32 * Michaël SVENGAARD CULT ENERGY PRO CYCLING 00:27
33 Alexis BODIOT ARMEE DE TERRE 00:27
34 * Yoann PAILLOT TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:27
35 Julien VERMOTE ETIXX – QUICK STEP 00:27
36 Danny PATE TEAM SKY 00:27
37 Nathan EARLE TEAM SKY 00:27
38 Ben SWIFT TEAM SKY 00:27
39 Adrien PETIT COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:27
40 * Merhawi KUDUS GHEBREMEDHIN MTN – QHUBEKA 00:27
41 Daniel TEKLEHAIMANOT MTN – QHUBEKA 00:27
42 * Jasha SÜTTERLIN MOVISTAR TEAM 00:27
43 Jonas AHLSTRAND COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:27
44 Philip DEIGNAN TEAM SKY 00:27
45 Romain FEILLU BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:27
46 Michael REIHS CULT ENERGY PRO CYCLING 00:27
47 Mauro FINETTO SOUTHEAST 00:27
48 Adriano MALORI MOVISTAR TEAM 00:27
49 Jérémy ROY FDJ 00:27
50 Robin STENUIT WANTY – GROUPE GOBERT 00:27
51 Alexandre PICHOT TEAM EUROPCAR 00:27
52 Martin MORTENSEN CULT ENERGY PRO CYCLING 00:27
53 * Karel HNIK CULT ENERGY PRO CYCLING 00:27
54 Kevin ISTA WALLONIE – BRUXELLES 00:27
55 * Antoine WARNIER WALLONIE – BRUXELLES 00:27
56 Benjamin GIRAUD TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:27
57 Yohann GENE TEAM EUROPCAR 00:27
58 Ignatas KONOVALOVAS TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:27
59 Anthony ROUX FDJ 00:27
60 Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS MOVISTAR TEAM 00:27
61 * Andrea FEDI SOUTHEAST 00:27
62 * Anthony TURGIS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:27
63 Guillaume LEVARLET AUBER 93 00:27
64 Jan GHYSELINCK WANTY – GROUPE GOBERT 00:27
65 Stijn VANDENBERGH ETIXX – QUICK STEP 00:27
66 Steven TRONET AUBER 93 00:27
67 Benoît VAUGRENARD FDJ 00:27
68 Benoît SINNER ARMEE DE TERRE 00:27
69 Pierre GOUAULT AUBER 93 00:27
70 Xabier ZANDIO ECHAIDE TEAM SKY 00:27
71 David LOPEZ GARCIA TEAM SKY 00:27
72 * Nicholas DOUGALL MTN – QHUBEKA 00:27
73 César BIHEL AUBER 93 00:27
74 * Eduardo SEPULVEDA BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:27
75 * Anthony MALDONADO AUBER 93 00:27
76 * Thomas WERTZ WALLONIE – BRUXELLES 00:27
77 Gert JOEAAR COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:27
78 Alex DOWSETT MOVISTAR TEAM 00:27
79 Tim DE TROYER WANTY – GROUPE GOBERT 00:27
80 Giovanni BERNAUDEAU TEAM EUROPCAR 00:27
81 * Romain COMBAUD ARMEE DE TERRE 00:27
82 Damien GAUDIN AG2R LA MONDIALE 00:27
83 Simone PONZI SOUTHEAST 00:27
84 José HERRADA LOPEZ MOVISTAR TEAM 00:27
85 * Pierre LATOUR AG2R LA MONDIALE 00:27
86 Guillaume BONNAFOND AG2R LA MONDIALE 00:27
87 Sébastien CHAVANEL FDJ 00:27
88 Jean-Christophe PERAUD AG2R LA MONDIALE 00:27
89 * THOMAS BOUDAT TEAM EUROPCAR 00:27
90 * Julien MORICE TEAM EUROPCAR 00:27
91 * David MENUT AUBER 93 00:27
92 * Flavien DASSONVILLE AUBER 93 00:27
93 Arthur VICHOT FDJ 00:27
94 * Alex KIRSCH CULT ENERGY PRO CYCLING 00:27
95 * Jimmy RAIBAUD ARMEE DE TERRE 00:27
96 * Tom DEVRIENDT WANTY – GROUPE GOBERT 00:27
97 * Samuele CONTI SOUTHEAST 01:51
98 Alo JAKIN AUBER 93 02:18
99 * Clement SAINT MARTIN TEAM MARSEILLE 13 KTM 02:18
100 * Kevin LEBRETON ARMEE DE TERRE 02:18
101 Adrien NIYONSHUTI MTN – QHUBEKA 02:18
102 Benat INTXAUSTI ELORRIAGA MOVISTAR TEAM 02:57
103 * Kevin LEDANOIS BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 06:17
104 Francesco GAVAZZI SOUTHEAST 06:27
105 Olivier CHEVALIER WALLONIE – BRUXELLES 06:45
106 Antoine DEMOITIE WALLONIE – BRUXELLES 06:45
107 Romain PILLON ROUBAIX LILLE METROPOLE 06:49
108 * Dieter BOUVRY ROUBAIX LILLE METROPOLE 06:49
109 Patrick GRETSCH AG2R LA MONDIALE 06:49
110 Enrique SANZ MOVISTAR TEAM 06:55
111 Luke ROWE TEAM SKY 06:55
112 * Clément VENTURINI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 06:55
113 * Martin LAAS TEAM MARSEILLE 13 KTM 06:55
114 Jonathan DUFRASNE WALLONIE – BRUXELLES 10:19
115 * Benjamin THOMAS ARMEE DE TERRE 10:30
116 * Félix POUILLY ROUBAIX LILLE METROPOLE 12:01
117 John GADRET MOVISTAR TEAM 12:01
118 Rudy KOWALSKI ROUBAIX LILLE METROPOLE 12:01
119 Kevin VAN MELSEN WANTY – GROUPE GOBERT 12:01
120 * Rudy BARBIER ROUBAIX LILLE METROPOLE 12:01
121 Julien ANTOMARCHI ROUBAIX LILLE METROPOLE 12:01
122 Frédéric BRUN BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 12:01
123 * Xabier SAN SEBASTIAN COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 12:01
124 Christophe RIBLON AG2R LA MONDIALE 12:01
125 Theo BOS MTN – QHUBEKA 12:01
126 * Daniel MCLAY BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 12:01
127 Robert WAGNER TEAM LOTTO NL – JUMBO 12:01
128 * Ludwig DE WINTER WALLONIE – BRUXELLES 12:01
129 Evaldas SISKEVICIUS TEAM MARSEILLE 13 KTM 12:01
130 * Steven LAMMERTINK TEAM LOTTO NL – JUMBO 12:01
131 * Luca WACKERMANN SOUTHEAST 12:01
132 Benoit JARRIER BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 12:01
133 * Christophe LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 12:06
134 * Loic PESTIAUX WALLONIE – BRUXELLES 12:06
135 Danilo NAPOLITANO WANTY – GROUPE GOBERT 12:06

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Arnaud GERARD BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT en 9h17’56”
2 Sep VANMARCKE TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:05
3 * Maxime DANIEL AG2R LA MONDIALE 00:05
4 Matteo TRENTIN ETIXX – QUICK STEP 00:11
5 Rasmus Christian QUAADE CULT ENERGY PRO CYCLING 00:13
6 Tony MARTIN ETIXX – QUICK STEP 00:13
7 Johan LE BON FDJ 00:13
8 Yauheni HUTAROVICH BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:15
9 * Petr VAKOC ETIXX – QUICK STEP 00:18
10 Wouter POELS TEAM SKY 00:19
11 Mirko SELVAGGI WANTY – GROUPE GOBERT 00:19
12 Roy JANS WANTY – GROUPE GOBERT 00:21
13 Gerald CIOLEK MTN – QHUBEKA 00:21
14 Matthieu LADAGNOUS FDJ 00:21
15 Jos VAN EMDEN TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:21
16 Mark RENSHAW ETIXX – QUICK STEP 00:21
17 Sébastien TURGOT AG2R LA MONDIALE 00:21
18 Linus GERDEMANN CULT ENERGY PRO CYCLING 00:21
19 Alexandre BLAIN TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:23
20 * Quentin PACHER ARMEE DE TERRE 00:24
21 Angelo TULIK TEAM EUROPCAR 00:26
22 * Julian ALAPHILIPPE ETIXX – QUICK STEP 00:27
23 * Nick VAN DER LIJKE TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:27
24 Twan CASTELIJNS TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:27
25 Paul MARTENS TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:27
26 * Lukasz WISNIOWSKI ETIXX – QUICK STEP 00:34
27 Daniel TEKLEHAIMANOT MTN – QHUBEKA 00:40
28 * Andrea FEDI SOUTHEAST 00:40
29 José HERRADA LOPEZ MOVISTAR TEAM 00:40
30 * Bryan COQUARD TEAM EUROPCAR 00:42
31 * Jasha SÜTTERLIN MOVISTAR TEAM 00:42
32 Michael VAN STAEYEN COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:46
33 Jérémy ROY FDJ 00:47
34 * Marc SARREAU FDJ 00:48
35 Alexis BODIOT ARMEE DE TERRE 00:48
36 * Moreno HOFLAND TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:48
37 Romain FEILLU BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:48
38 * Michaël SVENGAARD CULT ENERGY PRO CYCLING 00:48
39 Ben SWIFT TEAM SKY 00:48
40 * Merhawi KUDUS GHEBREMEDHIN MTN – QHUBEKA 00:48
41 Benjamin GIRAUD TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:48
42 Mauro FINETTO SOUTHEAST 00:48
43 Kevin ISTA WALLONIE – BRUXELLES 00:48
44 Julien VERMOTE ETIXX – QUICK STEP 00:48
45 * Anthony TURGIS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:48
46 Philip DEIGNAN TEAM SKY 00:48
47 * Anthony MALDONADO AUBER 93 00:48
48 Anthony ROUX FDJ 00:48
49 Alexandre PICHOT TEAM EUROPCAR 00:48
50 Adrien PETIT COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:48
51 * Yoann PAILLOT TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:48
52 Adriano MALORI MOVISTAR TEAM 00:48
53 Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS MOVISTAR TEAM 00:48
54 Danny PATE TEAM SKY 00:48
55 * Karel HNIK CULT ENERGY PRO CYCLING 00:48
56 Michael REIHS CULT ENERGY PRO CYCLING 00:48
57 * Alex KIRSCH CULT ENERGY PRO CYCLING 00:48
58 Steven TRONET AUBER 93 00:48
59 Alex DOWSETT MOVISTAR TEAM 00:48
60 Yohann GENE TEAM EUROPCAR 00:48
61 * Eduardo SEPULVEDA BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:48
62 Jonas AHLSTRAND COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:48
63 Guillaume LEVARLET AUBER 93 00:48
64 * Jimmy RAIBAUD ARMEE DE TERRE 00:48
65 * David MENUT AUBER 93 00:48
66 * Pierre LATOUR AG2R LA MONDIALE 00:48
67 Stijn VANDENBERGH ETIXX – QUICK STEP 00:48
68 Gert JOEAAR COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:48
69 * THOMAS BOUDAT TEAM EUROPCAR 00:48
70 Pierre GOUAULT AUBER 93 00:48
71 Martin MORTENSEN CULT ENERGY PRO CYCLING 00:48
72 * Romain COMBAUD ARMEE DE TERRE 00:48
73 * Nicholas DOUGALL MTN – QHUBEKA 00:48
74 Damien GAUDIN AG2R LA MONDIALE 00:48
75 Jan GHYSELINCK WANTY – GROUPE GOBERT 00:48
76 Ignatas KONOVALOVAS TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:48
77 David LOPEZ GARCIA TEAM SKY 00:48
78 Benoît SINNER ARMEE DE TERRE 00:48
79 Tim DE TROYER WANTY – GROUPE GOBERT 00:48
80 Simone PONZI SOUTHEAST 00:48
81 Jean-Christophe PERAUD AG2R LA MONDIALE 00:48
82 Guillaume BONNAFOND AG2R LA MONDIALE 00:48
83 Sébastien CHAVANEL FDJ 00:48
84 * Flavien DASSONVILLE AUBER 93 00:48
85 * Antoine WARNIER WALLONIE – BRUXELLES 01:08
86 Robin STENUIT WANTY – GROUPE GOBERT 01:15
87 Tyler FARRAR MTN – QHUBEKA 01:22
88 Xabier ZANDIO ECHAIDE TEAM SKY 01:22
89 Arthur VICHOT FDJ 01:33
90 Benoît VAUGRENARD FDJ 01:40
91 * Clement SAINT MARTIN TEAM MARSEILLE 13 KTM 02:39
92 Alo JAKIN AUBER 93 02:39
93 Adrien NIYONSHUTI MTN – QHUBEKA 03:02
94 * Kevin LEBRETON ARMEE DE TERRE 03:24
95 * Kevin LEDANOIS BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 06:38
96 * Julien MORICE TEAM EUROPCAR 06:45
97 Francesco GAVAZZI SOUTHEAST 06:48
98 Antoine DEMOITIE WALLONIE – BRUXELLES 07:06
99 Olivier CHEVALIER WALLONIE – BRUXELLES 07:06
100 Patrick GRETSCH AG2R LA MONDIALE 07:10
101 * Dieter BOUVRY ROUBAIX LILLE METROPOLE 07:10
102 Enrique SANZ MOVISTAR TEAM 07:16
103 * Martin LAAS TEAM MARSEILLE 13 KTM 07:40
104 Luke ROWE TEAM SKY 07:50
105 * Clément VENTURINI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 08:25
106 Romain PILLON ROUBAIX LILLE METROPOLE 08:31
107 * Samuele CONTI SOUTHEAST 10:15
108 Jonathan DUFRASNE WALLONIE – BRUXELLES 10:40
109 Benat INTXAUSTI ELORRIAGA MOVISTAR TEAM 11:21
110 Rudy KOWALSKI ROUBAIX LILLE METROPOLE 12:15
111 * Rudy BARBIER ROUBAIX LILLE METROPOLE 12:22
112 * Luca WACKERMANN SOUTHEAST 12:22
113 * Félix POUILLY ROUBAIX LILLE METROPOLE 12:22
114 Frédéric BRUN BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 12:22
115 John GADRET MOVISTAR TEAM 12:22
116 Julien ANTOMARCHI ROUBAIX LILLE METROPOLE 12:22
117 Benoit JARRIER BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 12:22
118 * Christophe LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 12:25
119 Giovanni BERNAUDEAU TEAM EUROPCAR 13:53
120 * Loic PESTIAUX WALLONIE – BRUXELLES 14:03
121 Evaldas SISKEVICIUS TEAM MARSEILLE 13 KTM 14:25
122 Nathan EARLE TEAM SKY 14:50
123 César BIHEL AUBER 93 14:50
124 * Thomas WERTZ WALLONIE – BRUXELLES 14:50
125 * Tom DEVRIENDT WANTY – GROUPE GOBERT 14:50
126 * Xabier SAN SEBASTIAN COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 14:55
127 Christophe RIBLON AG2R LA MONDIALE 15:51
128 Robert WAGNER TEAM LOTTO NL – JUMBO 16:34
129 * Steven LAMMERTINK TEAM LOTTO NL – JUMBO 18:25
130 Kevin VAN MELSEN WANTY – GROUPE GOBERT 20:25
131 * Daniel MCLAY BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 23:15
132 * Benjamin THOMAS ARMEE DE TERRE 24:53
133 * Ludwig DE WINTER WALLONIE – BRUXELLES 26:23
134 Theo BOS MTN – QHUBEKA 26:24
135 Danilo NAPOLITANO WANTY – GROUPE GOBERT 26:35