Mads Würtz Schmidt (Dania) wygrał czwarty etap młodzieżowego Tour de France, czyli Tour de l’Avenir. Nowym liderem został José Luis Rodriguez (Centre Mondial du Cyclisme).

Na czwartym etapie Avenir na kolarzy czekało ponad 146 kilometrów ścigania z Annemasse do Cluses. Główną trudnością był podjazd Côte de Chatillon-sur-Cluses pokonywany dwukrotnie, za każdym razem z innej strony.

avenir 4 etapPo około 40 kilometrach na czele wysforowała się grupka: Dries Van Gestel (Belgia), Jan Dieteren (Niemcy), Joao Rodrigues (Portugalia), Anders Skaarseth (Norwegia), Ziga Rucigaj (Słowenia), Gian Friesecke, Théry Schir (obaj Szwajcaria), Mads Würtz Schmidt (Dania), Julien Amezqueta (Hiszpania) i Christofer Jurado (Centre Mondial).

Niestety w trakcie etapu z wyścigu wycofali się Gracjan Szeląg i Michał Paluta. Podczas pierwszego podjazdu pod Chatillon z czołówki odpadł Jurado, a premię górską zgarnął Duńczyk Schmidt. 26 kilometrów przed metą ucieczka miała dwie minuty przewagi nad coraz mniejszym peletonem. Z goniącej grupy na atak zdecydował się Włoch Giulio Ciccone, a po chwili doskoczył do niego Francuz Guillame Martin.

Na szczycie drugiego podjazdu ucieczka zameldowała się już w mniejszym składzie. Prowadzili: Skaarseth, Schmidt, van Gestel i Amezqueta. Kolejna grupka miała 25 sekund straty, a peleton 45.

Czwórka nie dała już sobie odebrać szansy na etapowe zwycięstwo. Najwięcej sił na finisz zachował Mads Würtz Schmidt (Dania). To już czwarte zwycięstwo (licząc prolog) zawodników duńskiej reprezentacji podczas Tour de l’Avenir!

Nowym liderem został José Luis Rodriguez (Centre Mondial du Cyclisme).

Wyniki czwartego etapu:

1 Mads Würtz SCHMIDT DANEMARK les 150,3 km en 3h24’21”
2 Dries VAN GESTEL Belgique 00:00
3 Anders SKAARSETH NORVEGE 00:00
4 Julien AMEZQUETA MORENO Espagne 00:00
5 Jonas KOCH Allemagne 00:24
6 Gianni MOSCON Italie 00:24
7 Fabien GRELLIER France 00:24
8 Martijn TUSVELD PAYS-BAS 00:24
9 Ruben GUERREIRO Portugal 00:24
10 Jan DIETEREN Allemagne 00:24
11 Jack HAIG AUSTRALIE 00:24
12 Laurens DE PLUS Belgique 00:24
13 Odd Christian EIKING NORVEGE 00:24
14 Mark PADUN UKRAINE 00:24
15 Patryk STOSZ POLOGNE 00:24
16 Johannes WEBER Allemagne 00:24
17 Artem NYCH RUSSIE 00:24
18 Imanol ESTEVEZ SALAS Espagne 00:24
19 Guillaume MARTIN France 00:24
20 Sam OOMEN PAYS-BAS 00:24
21 Jérémy MAISON France 00:24
22 Ildar ARSLANOV RUSSIE 00:24
23 Maximilian SCHACHMANN Allemagne 00:24
24 José Luis RODRIGUEZ CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:24
25 Aleksey RIBALKIN RUSSIE 00:24
26 Léo VINCENT France 00:24
27 Alex PETERS Grande-Bretagne 00:24
28 Gregor MÜHLBERGER Autriche 00:24
29 Sebastian HENAO COLOMBIE 00:24
30 Sindre LUNKE NORVEGE 00:24
31 Giulio CICCONE Italie 00:24
32 Nuno MATOS Portugal 00:24
33 Lennard KÄMNA Allemagne 00:24
34 Edward RAVASI Italie 00:24
35 Marc SOLER GIMENEZ Espagne 00:24
36 Anatoliy BUDYAK UKRAINE 00:24
37 Simone PETILLI Italie 00:24
38 Domen NOVAK SLOVENIE 00:24
39 Daniel MARTINEZ COLOMBIE 00:24
40 Øivind LUKKEDAL NORVEGE 00:24
41 Koen BOUWMAN PAYS-BAS 00:24
42 Caio GODOY ORMENESE CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:24
43 Joao RODRIGUES Portugal 00:24
44 Thery SCHIR SUISSE 00:24
45 Patrick OLESEN DANEMARK 00:49
46 Matvey MAMYKIN RUSSIE 00:49
47 Rui CARVALHO Portugal 00:49
48 Elie GESBERT France 00:49
49 Cristian RODRIGUEZ MARTIN Espagne 00:49
50 Benjamin DECLERCQ Belgique 02:14
51 Josten VAIDEM ESTONIE 02:15
52 Patrick MÜLLER SUISSE 02:15
53 Dennis PAULUS Autriche 02:15
54 Aldemar REYES COLOMBIE 02:15
55 Tom BOHLI SUISSE 02:15
56 Fernando BARCELO ARAGON Espagne 02:15
57 Benjamin BRKIC Autriche 02:15
58 William BARTA ETATS UNIS 02:15
59 German CHAVES COLOMBIE 02:15
60 Colin JOYCE ETATS UNIS 02:15
61 Anass AIT EL ABDIA CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 02:15
62 Geoffrey CURRAN ETATS UNIS 02:18
63 Sebastian SCHÖNBERGER Autriche 02:21
64 Jonas Gregaard WILSLY DANEMARK 02:25
65 Arkadiusz OWSIAN POLOGNE 03:33
66 Alexander KAMP DANEMARK 03:33
67 Nikolay CHERKASOV RUSSIE 04:11
68 Jakub KACZMAREK POLOGNE 05:33
69 Nicholas SCHULTZ AUSTRALIE 06:45
70 Simone CONSONNI Italie 06:45
71 Aimé DE GENT Belgique 06:45
72 Stephen BASSETT ETATS UNIS 06:45
73 Nathan VAN HOOYDONCK Belgique 08:06
74 Tyler WILLIAMS ETATS UNIS 08:06
75 Gasper KATRASNIK SLOVENIE 08:06
76 Ziga RUCIGAJ SLOVENIE 08:06
77 Fritdjaf ROINAS NORVEGE 08:06
78 Daniel HOELGAARD NORVEGE 08:06
79 Luis GOMES Portugal 08:06
80 Alexander CLEMENTS AUSTRALIE 08:06
81 Stan GODRIE PAYS-BAS 08:25
82 Denis ZHUYKOV RUSSIE 08:25
83 Alexander WACHTER Autriche 08:25
84 Tobias KNAUP Allemagne 08:25
85 Stephen WILLIAMS Grande-Bretagne 08:25
86 Fabian LIENHARD SUISSE 08:25
87 Dylan PAGE SUISSE 08:25
88 Christofer JURADO LOPEZ CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 08:25
89 Gian FRIESECKE SUISSE 08:25
90 Justin OIEN ETATS UNIS 08:25
91 Gabriel CULLAIGH Grande-Bretagne 08:25
92 Soren Kragh ANDERSEN DANEMARK 09:39
93 Oliviero TROIA Italie 11:32
94 Marlen ZMORKA UKRAINE 11:32
95 Nans PETERS France 11:32
96 Daniel LEHNER Autriche 11:32
97 César MARTINGIL Portugal 11:32
98 Rok KOROSEC SLOVENIE 11:32
99 David PER SLOVENIE 11:32
100 Marko PAVLIC SLOVENIE 11:32
101 Andre Eduardo GOHR CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 11:32
102 Eneko LIZARRALDE DELGADO Espagne 15:30
103 Christopher LAWLESS Grande-Bretagne 15:30
104 Aksel NÕMMELA ESTONIE 15:32
105 Miles SCOTSON AUSTRALIE 15:32
106 Fernando GAVIRIA COLOMBIE 15:32
107 Kenneth VAN ROOY Belgique 15:32
108 Lennard HOFSTEDE PAYS-BAS 15:32
109 Patryk ZLOTOWICZ POLOGNE 25:16
110 Rodrigo CONTRERAS COLOMBIE 25:16
111 Adil BARBARI CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 31:47
112 Silver MAOMA ESTONIE 34:07
113 Jake KELLY Grande-Bretagne 34:07
114 Rinat UDOD UKRAINE 34:07
115 Mark STEWART Grande-Bretagne 34:07
116 Timmo JERET ESTONIE 34:07

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1 José Luis RODRIGUEZ CENTRE MONDIAL DU CYCLISME en 15h05’04”
2 Imanol ESTEVEZ SALAS Espagne 00:04
3 Mads Würtz SCHMIDT DANEMARK 01:14
4 Julien AMEZQUETA MORENO Espagne 01:22
5 Anders SKAARSETH NORVEGE 01:24
6 Johannes WEBER Allemagne 01:26
7 Gianni MOSCON Italie 01:28
8 Dries VAN GESTEL Belgique 01:29
9 Sebastian HENAO COLOMBIE 01:31
10 Jonas KOCH Allemagne 01:32
11 Gregor MÜHLBERGER Autriche 01:33
12 Odd Christian EIKING NORVEGE 01:36
13 Marc SOLER GIMENEZ Espagne 01:36
14 Ildar ARSLANOV RUSSIE 01:37
15 Sam OOMEN PAYS-BAS 01:37
16 Lennard KÄMNA Allemagne 01:39
17 Alex PETERS Grande-Bretagne 01:40
18 Koen BOUWMAN PAYS-BAS 01:40
19 Maximilian SCHACHMANN Allemagne 01:40
20 Jérémy MAISON France 01:41
21 Fabien GRELLIER France 01:41
22 Léo VINCENT France 01:42
23 Guillaume MARTIN France 01:42
24 Thery SCHIR SUISSE 01:43
25 Jack HAIG AUSTRALIE 01:44
26 Martijn TUSVELD PAYS-BAS 01:44
27 Edward RAVASI Italie 01:46
28 Giulio CICCONE Italie 01:47
29 Laurens DE PLUS Belgique 01:49
30 Ruben GUERREIRO Portugal 01:49
31 Domen NOVAK SLOVENIE 01:50
32 Daniel MARTINEZ COLOMBIE 01:51
33 Jan DIETEREN Allemagne 01:51
34 Tom BOHLI SUISSE 01:52
35 Øivind LUKKEDAL NORVEGE 01:52
36 Sindre LUNKE NORVEGE 01:53
37 Caio GODOY ORMENESE CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 01:54
38 Nuno MATOS Portugal 01:55
39 Artem NYCH RUSSIE 01:56
40 Simone PETILLI Italie 01:56
41 Joao RODRIGUES Portugal 01:57
42 Mark PADUN UKRAINE 01:59
43 Elie GESBERT France 02:04
44 Aleksey RIBALKIN RUSSIE 02:04
45 William BARTA ETATS UNIS 02:07
46 Patryk STOSZ POLOGNE 02:10
47 Anatoliy BUDYAK UKRAINE 02:20
48 Cristian RODRIGUEZ MARTIN Espagne 02:25
49 Rui CARVALHO Portugal 02:31
50 Matvey MAMYKIN RUSSIE 02:37
51 Patrick OLESEN DANEMARK 02:44
52 Colin JOYCE ETATS UNIS 03:34
53 Aldemar REYES COLOMBIE 03:37
54 German CHAVES COLOMBIE 03:40
55 Geoffrey CURRAN ETATS UNIS 03:43
56 Benjamin DECLERCQ Belgique 03:45
57 Benjamin BRKIC Autriche 03:45
58 Dennis PAULUS Autriche 03:49
59 Sebastian SCHÖNBERGER Autriche 03:50
60 Anass AIT EL ABDIA CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 03:52
61 Patrick MÜLLER SUISSE 03:54
62 Jonas Gregaard WILSLY DANEMARK 03:54
63 Fernando BARCELO ARAGON Espagne 03:58
64 Josten VAIDEM ESTONIE 04:01
65 Alexander KAMP DANEMARK 05:15
66 Arkadiusz OWSIAN POLOGNE 06:00
67 Nikolay CHERKASOV RUSSIE 06:21
68 Jakub KACZMAREK POLOGNE 07:10
69 Simone CONSONNI Italie 08:02
70 Nicholas SCHULTZ AUSTRALIE 08:04
71 Stephen BASSETT ETATS UNIS 08:10
72 Tyler WILLIAMS ETATS UNIS 09:19
73 Gasper KATRASNIK SLOVENIE 09:19
74 Nathan VAN HOOYDONCK Belgique 09:23
75 Aimé DE GENT Belgique 09:30
76 Daniel HOELGAARD NORVEGE 09:33
77 Luis GOMES Portugal 09:33
78 Ziga RUCIGAJ SLOVENIE 09:35
79 Gabriel CULLAIGH Grande-Bretagne 09:39
80 Fabian LIENHARD SUISSE 09:41
81 Justin OIEN ETATS UNIS 09:42
82 Stan GODRIE PAYS-BAS 09:44
83 Gian FRIESECKE SUISSE 09:49
84 Alexander WACHTER Autriche 09:54
85 Dylan PAGE SUISSE 09:55
86 Fritdjaf ROINAS NORVEGE 10:27
87 Soren Kragh ANDERSEN DANEMARK 10:35
88 Denis ZHUYKOV RUSSIE 11:02
89 Tobias KNAUP Allemagne 11:07
90 Daniel LEHNER Autriche 11:44
91 Oliviero TROIA Italie 12:50
92 Marlen ZMORKA UKRAINE 12:51
93 David PER SLOVENIE 12:55
94 Rok KOROSEC SLOVENIE 12:57
95 César MARTINGIL Portugal 13:14
96 Andre Eduardo GOHR CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 13:25
97 Marko PAVLIC SLOVENIE 14:30
98 Nans PETERS France 15:03
99 Miles SCOTSON AUSTRALIE 16:52
100 Fernando GAVIRIA COLOMBIE 16:52
101 Lennard HOFSTEDE PAYS-BAS 17:07
102 Eneko LIZARRALDE DELGADO Espagne 17:09
103 Christofer JURADO LOPEZ CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 18:03
104 Kenneth VAN ROOY Belgique 18:36
105 Aksel NÕMMELA ESTONIE 20:26
106 Alexander CLEMENTS AUSTRALIE 21:13
107 Christopher LAWLESS Grande-Bretagne 23:10
108 Stephen WILLIAMS Grande-Bretagne 25:31
109 Rodrigo CONTRERAS COLOMBIE 26:42
110 Patryk ZLOTOWICZ POLOGNE 28:57
111 Adil BARBARI CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 33:38
112 Timmo JERET ESTONIE 35:40
113 Mark STEWART Grande-Bretagne 36:47
114 Rinat UDOD UKRAINE 42:21
115 Jake KELLY Grande-Bretagne 47:16
116 Silver MAOMA ESTONIE 56:31