Start Chrisa Froome’a w wyścigu Vuelta a Espana staje się coraz bardziej prawdopodobny. Zwycięzca tegorocznej wielkiej pętli znajduje się bowiem w szerokim, 14 osobowym składzie team Sky, zaprezentowanym poniedziałkowego popołudnia.

Mimo ogromnego zmęczenia, które zostawia za sobą start na francuskich szosach, Brytyjczyk poinformował na swoim twitterze, że jest już zdecydowany na start w Hiszpanii. Jego udział potwierdził również jego zespół, jednak oficjalny skład niebiańskich zostanie podany w niedalekiej przyszłości.

Nie jest pewne, czy urodzony w Kenii zawodnik pojedzie na półwysep Iberyjski jako lider mający powalczyć w klasyfikacji generalnej. W kuluarach mówi się, że Dave Brailsford postawi na będącego w coraz lepszej formie Sergio Henao, który w ostatnich dniach zdołał wygrać królewski etap Tour de Pologne.

Udział Froome’a w ostatnim wielkim tourze w sezonie zapowiada swoisty rewanż za lipcowy Tour de France. Do tej pory bowiem, na start we Vuelcie zdecydowali się Vincenzo Nibali, Nairo Quintana i Tejay Van Garderen.

 

fot. irishtimes.com