Lucy Garner (Team Liv-Plantur) wygrała po finiszu z peletonu pierwszy etap La Route de France. Liderką jest nadal Amy Pieters (Team Liv-Plantur).

Po wczorajszym krótkim prologu dziś panie ścigające się w La Route de France miały do pokonania ponad 127 kilometrów z Avon do Briare.

la route 1 etapEtap wygrała po finiszu z dużej grupy Lucy Garner (Team Liv-Plantur). Kolejne miejsca zajęły Annette Edmondson (Wiggle Honda Pro Cycling) i Roxane Fournier (Poitou-Charentes.Futuroscope.86).

Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) finiszowała na 17. miejscu.

Liderką klasyfikacji generalnej jest zwyciężczyni wczorajszego prologu – Amy Pieters (Team Liv-Plantur). Drugie miejsce zajmuje Eugenia Bujak.

Wyniki pierwszego etapu:

1 2 GARNER Lucy GBR TLP 2:47:49 2:47:49
2 13 EDMONDSON Annette AUS WHT 2:47:49
3 52 FOURNIER Roxane FRA FUT 2:47:49
4 75 TREVISI Anna ITA ISG 2:47:49
5 106 VERHOEVEN Aurore FRA LTK 2:47:49
6 11 BRONZINI Giorgia ITA WHT 2:47:49
7 25 KITCHEN Lauren AUS HPU 2:47:49
8 36 KIRCHMANN Leah CAN OPW 2:47:49
9 4 PIETERS Amy NED TLP 2:47:49
10 151 WELLS Kimberley AUS AUS 2:47:49
11 146 KOZONCHUK Oxana RUS RUS 2:47:49
12 31 WALLE Brianna USA OPW 2:47:49
13 156 ROWNEY Loren AUS AUS 2:47:49
14 65 DOBRYNINA Kseniia RUS ASA 2:47:49
15 123 DUTRIAUX Fiona FRA FRA 2:47:49
16 62 PANKOVA Larisa RUS ASA 2:47:49
17 81 BUJAK Eugenia POL BTC 2:47:49
18 133 DE CRITS Nel BEL VLL 2:47:49
19 55 BIANNIC Aude FRA FUT 2:47:49
20 61 DREXEL Ingrid MEX ASA 2:47:49
21 73 CRETTI Claudia ITA ISG 2:47:49
22 1 LICHTENBERG Claudia GER TLP 2:47:49
23 101 LAMBOLEY Soline FRA LTK 2:47:49
24 71 TUSLAITE Daiva LTU ISG 2:47:49
25 83 BATAGELJ Polona SLO BTC 2:47:49
26 6 WEAVERS Molly GBR TLP 2:47:49
27 24 JOHNSEN Cecilie Gotaas NOR HPU 2:47:49
28 86 KERN Spela SLO BTC 2:47:49
29 152 MUNDY Jessica AUS AUS 2:47:49
30 104 GONZALEZ BLANCO Lucia ESP LTK 2:47:49
31 131 VANDENBROUCKE Saartje BEL VLL 2:47:49
32 122 DEMAY Coralie FRA FRA 2:47:49
33 42 CURE Amy AUS LBL 2:47:49
34 32 KINSELLA Maura USA OPW 2:47:49
35 113 UTROBINA Elena RUS BPD 2:47:49
36 102 MERINO KORTAZAR Eider ESP LTK 2:47:49
37 74 SANTESTEBAN GONZALEZ Ane ESP ISG 2:47:49
38 43 RIJFF Anouk NED LBL 2:47:49
39 16 LONGO BORGHINI Elisa ITA WHT 2:47:49
40 84 PINTAR Ursa SLO BTC 2:47:49
41 51 RIVAT Amélie FRA FUT 2:47:49
42 154 CROOKS Jenelle AUS AUS 2:47:49
43 72 RIABCHENKO Tetiana UKR ISG 2:47:49
44 23 GUNVALDSEN Janicke NOR HPU 2:47:49
45 114 LEKUONA ETXEBESTE Lierni ESP BPD 2:47:49
46 46 TAYLOR Carlee AUS LBL 2:47:49
47 44 DAAMS Jessie BEL LBL 2:47:49
48 33 EWART Annie CAN OPW 2:47:49
49 111 DOBRYNINA Olga RUS BPD 2:47:49
50 76 MAFFEIS Angela ITA ISG 2:47:49
51 92 NIELSEN Jaime NZL BPK 2:47:49
52 134 DELBAERE Fien BEL VLL 2:47:49
53 155 MALSEED Shannon AUS AUS 2:47:49
54 142 POTOKINA Anna RUS RUS 2:47:49
55 34 GLAESSER Jasmin CAN OPW 2:47:49
56 63 RODRIGUEZ GUTIERREZ Carolina MEX ASA 2:47:49
57 66 UMUTZHANOVA Makhabbat KAZ ASA 2:47:49
58 105 LOPEZ MORALES Belen ESP LTK 2:47:49
59 14 HAGIWARA Mayuko JPN WHT 2:47:49
60 21 LORVIK Ingrid NOR HPU 2:47:49
61 54 BRAVARD Charlotte FRA FUT 2:47:49
62 103 THEROUS IZQUIERDO Dafné CAN LTK 2:47:49
63 56 RICHIOUD Greta FRA FUT 2:47:49
64 121 ROCHEDY Emilie FRA FRA 2:47:49
65 125 SICOT Marion FRA FRA 2:47:49
66 153 SKERRITT Ellen AUS AUS 2:47:49
67 126 SOUYRIS Manon FRA FRA 2:47:49
68 45 DECROIX Lieselot BEL LBL 2:47:49
69 93 VALSECCHI Silvia ITA BPK 2:47:49
70 116 RAMIREZ BAUXEL Anna ESP BPD 2:47:49
71 91 NEBEN Amber USA BPK 2:47:49
72 96 COVRIG Ana Maria ROU BPK 2:47:49
73 5 SOEK Julia NED TLP 2:47:49
74 136 DRUYTS Jesst BEL VLL 2:47:49
75 41 BECKERS Isabelle BEL LBL 2:47:49
76 82 RITTER Martina AUT BTC 2:47:49
77 145 SHAMANOVA Tatiana RUS RUS 2:47:49
78 22 LIMA Tone Hatteland NOR HPU 2:47:49
79 112 SHEPPARD Samara NZL BPD 2:47:49
80 124 LELEU Fanny FRA FRA 2:47:49
81 95 BONOMI Ilaria ITA BPK 2:47:49
82 143 LIKHANOVA Marina RUS RUS 2:47:49
83 94 FOX Lindsay Marie USA BPK 2:47:49
84 141 ANTOSHINA Tatiana RUS RUS 2:47:49
85 15 CORDON Audrey FRA WHT 2:47:49
86 35 HORBACH Ariane GER OPW 2:47:49
87 3 KNOL Willeke NED TLP 2:47:49
88 132 HANNES Kaat BEL VLL 2:47:49
89 64 SAIFUTDINOVA Natalya KAZ ASA 2:47:49
90 12 CHRISTIAN Anna GBR WHT 2:47:49
91 53 DUVAL Eugénie FRA FUT 2:47:49
92 85 RADOTIC Mia CRO BTC 2:47:49

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:
1 4 PIETERS Amy NED TLP 2:51:28
2 81 BUJAK Eugenia POL BTC 3
3 31 WALLE Brianna USA OPW 4
4 92 NIELSEN Jaime NZL BPK 4
5 13 EDMONDSON Annette AUS WHT 4
6 36 KIRCHMANN Leah CAN OPW 5
7 25 KITCHEN Lauren AUS HPU 6
8 16 LONGO BORGHINI Elisa ITA WHT 6
9 55 BIANNIC Aude FRA FUT 7
10 82 RITTER Martina AUT BTC 7
11 34 GLAESSER Jasmin CAN OPW 8
12 93 VALSECCHI Silvia ITA BPK 9
13 42 CURE Amy AUS LBL 9
14 1 LICHTENBERG Claudia GER TLP 11
15 24 JOHNSEN Cecilie Gotaas NOR HPU 12
16 32 KINSELLA Maura USA OPW 12
17 44 DAAMS Jessie BEL LBL 12
18 71 TUSLAITE Daiva LTU ISG 13
19 83 BATAGELJ Polona SLO BTC 13
20 151 WELLS Kimberley AUS AUS 13
21 85 RADOTIC Mia CRO BTC 14
22 122 DEMAY Coralie FRA FRA 14
23 43 RIJFF Anouk NED LBL 15
24 51 RIVAT Amélie FRA FUT 15
25 91 NEBEN Amber USA BPK 16
26 33 EWART Annie CAN OPW 16
27 6 WEAVERS Molly GBR TLP 16
28 153 SKERRITT Ellen AUS AUS 16
29 5 SOEK Julia NED TLP 16
30 52 FOURNIER Roxane FRA FUT 16
31 15 CORDON Audrey FRA WHT 16
32 41 BECKERS Isabelle BEL LBL 16
33 2 GARNER Lucy GBR TLP 16
34 3 KNOL Willeke NED TLP 16
35 72 RIABCHENKO Tetiana UKR ISG 17
36 46 TAYLOR Carlee AUS LBL 17
37 113 UTROBINA Elena RUS BPD 18
38 105 LOPEZ MORALES Belen ESP LTK 18
39 154 CROOKS Jenelle AUS AUS 18
40 96 COVRIG Ana Maria ROU BPK 19
41 53 DUVAL Eugénie FRA FUT 19
42 152 MUNDY Jessica AUS AUS 19
43 61 DREXEL Ingrid MEX ASA 19
44 155 MALSEED Shannon AUS AUS 20
45 84 PINTAR Ursa SLO BTC 20
46 102 MERINO KORTAZAR Eider ESP LTK 20
47 14 HAGIWARA Mayuko JPN WHT 21
48 45 DECROIX Lieselot BEL LBL 21
49 131 VANDENBROUCKE Saartje BEL VLL 21
50 156 ROWNEY Loren AUS AUS 22
51 95 BONOMI Ilaria ITA BPK 23
52 12 CHRISTIAN Anna GBR WHT 23
53 123 DUTRIAUX Fiona FRA FRA 23
54 54 BRAVARD Charlotte FRA FUT 23
55 62 PANKOVA Larisa RUS ASA 24
56 125 SICOT Marion FRA FRA 24
57 116 RAMIREZ BAUXEL Anna ESP BPD 24
58 11 BRONZINI Giorgia ITA WHT 24
59 124 LELEU Fanny FRA FRA 24
60 133 DE CRITS Nel BEL VLL 25
61 132 HANNES Kaat BEL VLL 25
62 101 LAMBOLEY Soline FRA LTK 26
63 74 SANTESTEBAN GONZALEZ Ane ESP ISG 26
64 35 HORBACH Ariane GER OPW 27
65 66 UMUTZHANOVA Makhabbat KAZ ASA 27
66 56 RICHIOUD Greta FRA FUT 28
67 106 VERHOEVEN Aurore FRA LTK 28
68 86 KERN Spela SLO BTC 28
69 121 ROCHEDY Emilie FRA FRA 29
70 104 GONZALEZ BLANCO Lucia ESP LTK 29
71 141 ANTOSHINA Tatiana RUS RUS 30
72 73 CRETTI Claudia ITA ISG 31
73 63 RODRIGUEZ GUTIERREZ Carolina MEX ASA 31
74 64 SAIFUTDINOVA Natalya KAZ ASA 32
75 23 GUNVALDSEN Janicke NOR HPU 32
76 146 KOZONCHUK Oxana RUS RUS 32
77 22 LIMA Tone Hatteland NOR HPU 33
78 111 DOBRYNINA Olga RUS BPD 33
79 21 LORVIK Ingrid NOR HPU 34
80 75 TREVISI Anna ITA ISG 36
81 126 SOUYRIS Manon FRA FRA 38
82 114 LEKUONA ETXEBESTE Lierni ESP BPD 38
83 142 POTOKINA Anna RUS RUS 38
84 136 DRUYTS Jesst BEL VLL 38
85 145 SHAMANOVA Tatiana RUS RUS 39
86 103 THEROUS IZQUIERDO Dafné CAN LTK 39
87 94 FOX Lindsay Marie USA BPK 39
88 134 DELBAERE Fien BEL VLL 39
89 65 DOBRYNINA Kseniia RUS ASA 43
90 143 LIKHANOVA Marina RUS RUS 44
91 76 MAFFEIS Angela ITA ISG 52
92 112 SHEPPARD Samara NZL BPD 55