Adrian Honkisz (CCC Sprandi Polkowice) po raz drugi w karierze okazał się najlepszy w Pucharze Uzdrowisk Karpackich!

Pofałdowana, ponad 160 kilometrowa trasa prowadząca z Jedlicza przez Iwonicz Zdrój do Rymanowa Zdroju, po raz kolejny stała się areną zmagań czołówki naszego krajowego peletonu oraz kilku zagranicznych teamów. Długo uciekali.

Najdłuższą akcję utworzyli dziś: Paweł Charucki (Domin), Bartłomiej Matysiak (CCC Sprandi Polkowice) i Thomas Buchacek (Whirlpool), Sergey NIkolajew (Reprezentacja Rosji). W peletonie sytuację kontrolowali kolarze Kolss-BDC, którzy maksymalnie pozwolili oddalić się harcownikom na blisko 4 minuty.

Zasadnicza grupa w porę doścignęła ucieczkę, a na ostatnich kilometrach na czele zostało już tylko 30 zawodników. Wkrótce zaatakował Adrian Honkisz. Kolarz CCC Sprandi Polkowice na 3 kilometry przed kreską miał kilka sekund w zapasie nad 17-osobowym pościgiem.

Honkisz zdołał jako pierwszy zameldować się na linii mety. Dla niego to już drugie w karierze zwycięstwo w tym wyścigu. Wcześniej triumfował w nim podczas sezonu 2013. Dziś drugi był Roman Maikin (Reprezentacja Rosji), a trzeci Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice).

 

Pełne wyniki wkrótce!

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments