Już jutro startuje największy polski wyścig kolarski czyli Tour de Pologne! Na starcie nie zabraknie kolarzy CCC Sprandi Polkowice, którzy przed startem są pełni nadziei i pewni siebie. Poniżej prezentujemy wypowiedzi każdego z nich.

Marek Rutkiewicz:

Tegoroczne przygotowania były inne niż zazwyczaj. Przeważnie tydzień lub dwa przed wyścigiem miałem jakiś start kontrolny. W tym sezonie, z powodu napiętego harmonogramu – Chorwacja, Giro d’Italia, Tour de Suisse, Sibiu Tour – musiałem wprowadzić modyfikacje i po wyścigu w Rumunii trochę odpocząć. Tym razem ostatnie tygodnie przed Tour de Pologne spędziłem u siebie, w Małopolsce, nie na zgrupowaniach. Pogoda była bardzo dobra i można było trenować w komfortowych warunkach. Dużo czasu spędziłem w ostatnich miesiącach na wyjazdach i dobrze było pobyć więcej czasu w domu.

Myślę, że udało mi się nabrać świeżości po licznych startach. Dobrze, że wyścig rozpoczyna się od płaskich etapów. Dzięki temu będę mógł się „rozkręcić”, wejść ponownie w rytm wyścigowy, by być gotowym na te najtrudniejsze odcinki. Zawsze, gdy startuję w Tour de Pologne to moim celem jest podium, tak będzie i tym razem. Jestem na tyle dobrze przygotowany, by podjąć walkę. Mamy mocny skład i jesteśmy dobrej myśli.

Maciej Paterski:

Bardzo dobrze przepracowałem czas na zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie. Po nim mogłem trochę odpocząć w domu i uważam, że jestem dobrze przygotowany do wyścigu. Od Giro d’Italia, które zakończyło bardzo intensywną pierwszą część sezonu, minęło ponad półtorej miesiąca i w pełni doszedłem do siebie. Trudno mi powiedzieć, czy to jest ta sama „świeżość”, co na początku roku, ale na pewno samopoczucie i chęci są odpowiednie. Jeśli o mnie chodzi to wolałbym zaoszczędzić siły na pierwszych etapach i całą energię skupić na cięższe odcinki. Marzy mi się zwycięstwo etapowe, ale jeśli będzie szansa na koszulkę aktywnego lub górską, to na pewno z niej spróbuję skorzystać.  

Davide Rebellin:

Przygotowywałem się do Tour de Pologne w moich okolicach. Po Sibiu Tour, który odbył się prawie miesiąc temu solidnie trenowałem, by podtrzymać dobrą formę, a nawet jeszcze ją poprawić. Czuję się mocny i pewny swoich umiejętności na górzystych etapach. Postaram się na nich powalczyć o zwycięstwo etapowe, a jeśli sytuacja będzie tego wymagać, będę pomagać kolegom z ekipy.

Jan Hirt:

Po Tour of Austria odpoczywałem i trenowałem w domu. Wykonałem kilka treningów wytrzymałościowych, a następnie treningów interwałowych. Uważam, że moja forma jest podobna, lub może trochę lepsza od tej z Austrii. Moim celem jest pomoc drużynie w osiągnięciu dobrego wyniku, a jeśli sytuacja na trasie na to pozwoli, postaram się powalczyć o zwycięstwo etapowe.

Nikolay Mihaylov:

Przygotowywałem się do TdP w Bułgarii. Po Sibiu Tour miałem kilka dni przerwy, a później wróciłem do ciężkich treningów. Ćwiczyłem też w wysokich górach. Byłem w dobrej formie już w rumuńskim wyścigu i wykonałem solidną pracę, by utrzymać ją do Tour de Pologne. Polska etapówka kończy się jazdą indywidualną na czas, co bardzo mi odpowiada. Jeśli uda mi się utrzymać z najlepszymi na najtrudniejszych etapach, to zrobię wszystko co w mojej mocy, by pojechać dobrą czasówkę i powalczyć o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej.

 

źródło i foto: cccsport.eu