Renata Kałuża zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata w para-kolarstwie podczas jazdy indywidualnej na czas w kategorii H3! W H1 Rafał Mikołajczyk wykręcił dziewiąty rezultat.

Panie rywalizujące w kategorii H3, musiały pokonać podczas indywidualnej próby 14 kilometrową, górską trasę. Najlepiej spisała się na niej Włoszka Francesca Porcellato, która uzyskała czas 27:53. Srebrny medal wywalczyła Amerykanka Alicia Dana, a brąz aktualna liderka Pucharu Świata – Renata Kałuża! Dla polskiej reprezentacji na mistrzostwach świata w Nottwil, jest to już czwarty medal!

Na tej samej trasie ścigał się również Rafał Mikołajczyk w kategorii H1. Aktualnie trzeci kolarz klasyfikacji Pucharu Świata, zajął dziś dziewiąte miejsce. Tęczową koszulkę zdobył Pieter Du Preez z RPA, srebro Timothy Williams (Nowa Zelandia), a brąz Benjamin Frueh (Szwajcaria).