Z dniem 1 sierpnia kolarze i drużyny mogą podpisywać nowe kontrakty na sezon 2016. Jakie będą pierwsze ruchy w tegorocznym okienku transferowym?

Francuskie media skupiają się od wczoraj na dwóch istotnych dla nich transferach. Alexis Vuillermoz nie ma kontraktu na przyszły rok z Ag2r La Mondiale, wiec poważnie mówi się o tym, że może dołączyć do Tinkoff-Saxo. Francuz ma za sobą bardzo udany sezon. W Walońskiej Strzale był szósty, a na Tour de France wygrał etap.

O rozpadzie Europcaru mówi się już od kilku miesięcy, więc usilnie nowych kontraktów szukają zwłaszcza liderzy tej formacji. Najlepszy sprinter drużyny – Bryan Coquard, prawdopodobnie dołączy do Ag2r La Mondiale.

Fakt, że z Etixx – Quick Step odejdzie kilka znanych nazwisk nie jest tajemnicą od dawna. Według nieoficjalnych informacji, Rigoberto Uran łączony jest z drużyną Cannondale-Garmin.

Filippo Pozzato prawdopodobnie upuści Lampre-Merida. Póki co, nie wiadomo dokąd trafi. Astana interesuje się zawodnikiem Movistaru – Giovannim Viscontim, a Sylvain Chavanel prawdopodobnie będzie liderem nowej drużyny Fortuneo – Vital Concept.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments