Rafał Wilk po raz drugi w karierze został para-kolarskim mistrzem świata w wyścigu ze startu wspólnego! Renata Kałuża zdobyła brąz w kategorii H3.

Ostatni dzień rywalizacji w szwajcarskim Nottwil, to wyścigi ze startu wspólnego o tytuł najlepszego zawodnika i zawodniczkę świata.

W kategorii H1 Rafał Mikołajczyk zajął ósme miejsce, a w H3 Rafał Szumiec był czternasty. Dużo lepiej spisała się jednak dotychczasowa posiadaczka tęczowej koszulki w kategorii H3 w gronie Pań – Renata Kałuża. Niestety nie udało jej się obronić mistrzowskiego tytułu, ale podobnie jak w jeździe na czas – zdobyła brązowy medal!

Dominację w kategorii H4 potwierdził za to Rafał Wilk! Dwukrotny złoty medalista paraolimpijski poszedł w ślady naszego damskiego tandemu i na tegorocznych mistrzostwach, zdobył dwa tytuły mistrza świata – w jeździe na czas i ze startu wspólnego. Polak pokonał dziś Vico Merkleina (Niemcy) oraz Mathieu Bosredona (Francja). Piąty był Arkadiusz Skrzypiński, a siódmy weteran para-kolarstwa i najstarszy w całej stawce – Zbigniew Wandachowicz.

Reprezentacja Polski na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Nottwil zdobyła w sumie 9 medali w tym pięć złotych! Gratulujemy!

 

Fot: Sport in Esse

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments