Polscy para-kolarze znakomicie rozpoczęli rywalizację w Pucharze Świata. Z pierwszej edycji w RPA wyjechali z trzema koszulkami liderów tej klasyfikacji!

O polskich sukcesach w sobotnich czasówkach informowaliśmy już tutaj, ale winni jesteśmy jeszcze Państwu wyniki z niedzielnych startów wspólnych. Reprezentanci Polski nie zawiedli i podtrzymali znakomitą passę.

W kategorii H1 wygrał Rafał Mikołajczyk, który dzięki temu po raz pierwszy w karierze założył złoty medal Pucharu Świata oraz został liderem całego cyklu! Podobnie jak w czasówce – Renata Kałuża wygrała kategorię H3 i zdobyła drugą koszulkę lidera Pucharu Świata dla Polski.

Trzeci trykot dołożył nie kto inny jak Mistrz Świata i Mistrz Olimpijski – Rafał Wilk, który podobnie jak w czasówce pokonał drugiego z naszych reprezentantów w kategorii H4 – Arkadiusza Skrzypińskiego.

W wyścigu tandemów Przemysław Wagner i Artur Korc uplasowali się na trzecim miejscu. Dzięki triumfowi w sobotniej czasówce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata są na drugim miejscu.

Aktualna klasyfikacja Pucharu Świata we wszystkich kategoriach tutaj

Poprzedni artykułPeraud: „Jestem przytomny i to dobra wiadomość”
Następny artykułGeniez dostał karę za kłótnię z Dupontem
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments