Wczorajszy triumf Anny Harkowskiej to nie jedyny sukces reprezentantów Polski na mistrzostwach świata w para-kolarstwie. Do tej pory nasi rodacy zdobyli już 6 krążków, w tym 2 złote.

Pierwsze dwa dni rywalizacji w Pietermaritzburgu stały pod znakiem czasówek. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na różnych dystansach, zależnych od kategorii, w której startowali.

Wśród Pań, z bardzo dobrej strony, oprócz wspominanej już Anny Harkowskiej, z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Renata Kałuża. W kategorii H3 udało się jej zdobyć srebrny medal, tracąc do zwyciężczyni prawie 2 minuty. Znakomity wynik wykręcił też niezawodny tandem Iwona Podkościelna – Aleksandra Tecław. Na 31-kilometrowej trasie, nasze Panie wykręciły trzeci rezultat, zdobywając brąz.

Wśród Panów, zdecydowanie najmocniej pojechał tandemowy duet Marcin Polak i Michał Ładosz. Znakomici kolarze pokonali swoich rywali o prawdziwy błysk szprychy – około 3 i pół sekundy. Nie zawiedli także kolarze startujący w kategorii H4. Rafał Wilk zajął miejsce drugie, a trzeci był Krystian Giera.

Poprzedni artykułDía especial – zapowiedź 14. etapu Vuelta a Espana 2017
Następny artykułBoels Ladies Tour 2017: skuteczny atak Van der Breggen i Van Vleuten
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.