Alejandro Valverde (Movistar) utrzymał prowadzenie w rankingu UCI World Tour. Po Tour de France w czołówce zaszło kilka zmian.

Valverde, trzeci kolarz Wielkiej Pętli, a także zwycięzca m.in. Liege-Bastogne-Liege i La Fleche Wallone uzbierał już 482 punkty, co daje mu 60 “oczek” przewagi nad zwycięzcą Tour de France Christopherem Froomem (Sky), który awansował z 16. na drugie miejsce. Na trzecie miejsce spadł zwycięzca Giro d’Italia Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) – 407 punktów.

Za plecami podium również doszło do zmian. Czwarty jest Nairo Quintana (Movistar), który ma 365 punktów. Na piątą lokatę spadł Richie Porte (Sky). Tasmańczyk jest też ostatnim, który przekroczył 300 punktów – dokładnie 314. Szósty, z dorobkiem 292 punktów, jest zwycięzca dwóch etapów Tour de France Joaquim Rodriguez (Katusha), a zaledwie 9 punktów za nim jest Geraint Thomas (Sky). Kolejne miejsce, po nieudanym Tour de France, zajmuje Rui Costa (Lampre). Czołową dziesiątkę zamykają Simon Spilak (Katusha) i John Degenkolb (Giant-Alpecin).

Michał Kwiatkowski (Etixx-Quickstep) nie powiększył swojego dorobku i spadł na 18 miejsce. Dzięki wygranemu etapowi awans z 69. na 52. miejsce zaliczył Rafał Majka (Tinkoff-Saxo).

Pełny ranking – tutaj

W rywalizacji drużyn na prowadzenie wyszedł Team Sky. “Niebiańscy” uzbierali już 1219 punktów. Drugi, ze stratą 127 punktów, jest Movistar. Podium zamyka pierwsza w poprzednim zestawieniu Katusha (1038 punktów). Z podium na czwarte miejsce spadł Etixx-Quickstep.

Pełny ranking drużynowy – tutaj