Edward Theuns (Topsport Vlandereen) w rankingu indywidualnym i Kolss-BDC w rankingu drużynowym utrzymali pozycje liderów w rankingu UCI EuropeTour.

Belg utrzymuje prowadzenie w rankingu od marca, kiedy awansował po dobrych wynikach w wyścigach klasycznych w krajach Beneluksu. Dobytek 564 punktów zapewnia mu pierwszą lokatę na dłuższy czas. Drugi aktualnie jest Dimitri Claeys (Varendas Willems), który awansował z 25 miejsca. Podobnie jak liderującemu rodakowi sporą liczbę punktów Claeysowi zapewniły znakomite wyniki w wyścigach klasycznych. Podium zamyka Marko Kump (Adria-Mobil), który wygrał pięć etapów Tour of Qinghai Lake zdobywając przy okazji koszulkę za klasyfikację punktową wyścigu.

Czwarty jest były skoczek narciarski Primož Roglič (Adria-Mobil), a piąty Bryan Coquard (Europcar), który nie miał okazji zdobyć kolejnych punktów przez występ w Tour de France. Szóste i siódme lokaty również zajmują Francuzi – kolejno Nacer Bouhanni (Cofidis) oraz Pierrick Fedrigo (Bretagne-Seche). Dzięki wygranej w Trofeo Matteotti z 14. na 8. miejsce awansował Rosjanin Evgeny Shalunov (Lokosphinx). Dziewiąty jest Oleksandr Polivoda (Kolss-BDC), a dziesiąty Victor de la Parte (Team Voralrberg), który dzięki wygranej w Osterreich Rundfahrt awansował aż o 149 miejsc!

Najlepszy z Polaków, Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice), spadł z 9. na 20. miejsce. Wysoko, na 22. miejscu, jest Paweł Bernas (Active Jet). Mistrz Polski, Tomasz Marczyński (Torku Sekerspor) awansował na 69. lokatę.

Pełny ranking – tutaj

Co bardzo cieszy, pierwsze miejsce, z dorobkiem 1123 punktów, w rankingu drużynowym zajmuje ukraińsko-polska ekipa Kolss-BDC! 1065 punktów i drugie miejsce to osiągnięcie Topsport Vlandereen-Baloise, a równy 1000 punktów daje brązową lokatę Bretagne-Seche-Environnement. Czwarte jest Rusvelo, a piąte CCC Sprandi Polkowice. „Pomarańczowi” uzbierali 903 punkty.

Trzecia polska drużyna, Active Jet, zajmuje 30. miejsce, a Domin Sport jest 63. Wibatech Fuji spadł o 15 miejsc i aktualnie znajduje się na 76. lokacie.

Pełen ranking – tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments