Już w najbliższą niedzielę na ulicach Londynu odbędzie się klasyczny wyścig Prudential RideLondon & Surrey Classic (1.HC). Należy spodziewać się ciekawej rywalizacji. 

Udział w wyścigu potwierdzili już jedni z najbardziej rozpoznawalnych brytyjskich kolarzy – Mark Cavendish i Bradley Wiggins.

– Nie mogę się doczekać tego wyścigu. Zaledwie kilka lat od czasu, kiedy ta impreza powstała, już osiągnęła taki status, że każdy chce ją wygrać. Po tym, jak w 2014 roku nie mogłem wystartować, jestem bardzo zdeterminowany przed tegoroczną edycją – mówi Cavendish.

Oprócz Brytyjczyków udział w wyścigu potwierdzili także Andre Greipel (Lotto-Soudal) i Rohan Dennis (BMC), a więc zawodnicy, którzy odnieśli sukcesy w tegorocznym Tour de France.

Trasa Prudential RideLondon-Surrey liczy 200 km, a peleton wystartuje z Hors Guards Parade i uda się w stronę Surrey, przejedzie tam, gdzie odbywały się igrzyska olimpijskie w 2012 roku, a wokół Dorking do pokonania będzie kilka wzniesień – Leith Hill, Ranmore Common oraz Box Hill. Następnie kolarze powrócą do centralnego Londynu.

W wyścigu weźmie udział 25 drużyn (w tym polska ekipa CCC Sprandi Polkowice), a każda z nich może zabrać ze sobą sześciu zawodników. Pula nagród wynosi sto tysięcy euro.

Pierwszą edycję, która odbyła się w 2011 roku wygrał “Cavs”, w roku 2012 zrobiono przerwę ze względu na IO, w 2013 najlepszy był Arnaud Demare, a w 2014 Adam Blythe.

Foto: Velo UK