Zawodnik Domin Sport okazał się najszybszy na finiszu z trzyosobowej grupki, która dojechała do mety. Liderem został Anriy Vasylyuk z Kolss-BDC.

Pierwszy etap inauguracyjnej edycji Wyścigu dookoła Podlasia miał 188km długości i prowadził po 11 rundach wokół Wysokich Mazowieckich. Od początku kolarze próbowali zabrać się w ucieczkę, sytuacja diametralnie się zmieniała. Przez chwilę pojawiło się uspokojenie, kiedy po 6 okrążeniach peleton zdołał dogonić wszystkich harcowników.

25km przed metą na czele znów jednak znajdowała się grupka, tym razem sześciu kolarzy, wśród nich był jeden Polak – Kamil Zieliński (Domin Sport). 10km przed metą przewaga uciekinierów wynosiła 1’45”. Niedługo potem do przodu wyrwała trójka – Kamil Zieliński (Domin Sport), Andriy Vasylyuk (Kolss-BDC) oraz Matvey Nikitin (Seven Rivers). To właśnie to trio między sobą rozdało karty na finiszu, a najlepszy okazał się Kamil Zieliński (Domin Sport), który uprzedził nowego lidera klasyfikacji generalnej Andriya Vasylyuka (Kolss-BDC) oraz Matveya Nikitina (Seven Rivers).

Wyniki

fot. Domin Sport