Od 2016 roku Etixx znajdzie się także w kobiecym peletonie. Spółka należąca do grupy Omega – Pharma zainwestuje w grupę Topsport Vlaanderen, a umowa została podpisana na 3 lata.

Aktualnie ekipa Topsort Vlaanderen zajmuje 15 miejsce w rankingu UCI. Spośród najważnieszych wyników w tym roku należy wymienić wicemistrzostwo Belgii Lotte Kopecky, która ma tylko 18 lat!. Ann – Sophie Duyck została mistrzynią Belgi do lat 23, a opróćz tego kilka zawodniczek zdobyło medale w krajowych czempionatach na torze i w kolarstwie przełajowym.

Marce Etix nie tylko zależy na zwiększaniu rozpoznawalności. Etixx szuka pomysłów na rozwój, a współpraca z największymi drużynami jest w tym przypadku kluczowa. Do tej pory odżywki Etixx znalazły uznanie w męskim peletonie, a szefostwo firmy uznało, że czas podbić rynek kobiecy, który staje się coraz bardziej popularny. Współpraca z kobiecą ekipą Topsport Vlaanderen jest świetną okazją ku temu, by zwiększyć popularność poza męski peleton.

“Nowa umowa oznacza, że Etixx i Omega Pharma zaznaczą swoje miejsce w kobiecym kolarstwie, które zyskuje coraz większą popularność. Zależy nam na tym, aby marka Etixx stała się w nim także istotna. Podjęliśmy współpracę z Topsport Vlaanderen, bo to kuźnia talentów” – uzasadnia współpracę Davy de Vlieger, dyrekotr generalny Omega Pharma.

Źródło: cyclingtips.com.au