Słoweniec Marko Kump (Adria-Mobil) zwyciężył na dziewiątym etapie Tour of Qinghai Lake. Dla sprintera było to już czwarte zwycięstwo etapowe w tegorocznym wyścigu. Na trzecim miejscu finiszował Andriy Kulyk (Kolss-BDC)!

W poniedziałek kolarze ścigający się w najdłuższym, po Wielkich Tourach, wyścigu świata mieli do przejechania 203km ze startem w Lingxia. Na trasie czekały dwa duże podjazdy oznaczone premiami górskimi drugiej kategorii. Finisz, po długich zjazdach, czekał w mieście Dingxi.

9etapqinghai

Pomimo trudności w postaci wysokich gór na metę wjechała spora grupa, a o wygraną walczyli najszybsi kolarze wyścigu. Czwarty raz w tej edycji zwyciężył Marko Kump (Adria Mobil), który pokonał Mattia Gavazziego (Amore Vita – Selle SMP) oraz zawodnika polsko-ukraińskiej drużyny Kolss-BDC Andriya Kulyka.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Hossein Alizadeh (RTS-Santic Racing Team). Wysoko są zawodnicy Kolss-BDC – piąty jest Oleksandr Polivoda, a siódmy Andriy Vasyliuk. Niestety na skutek kraksy z rywalizacji musiał wycofać się dziesiąty w stawce Sergij Lagkuti.

TOP3 etapu:

1. Marko Kump (Adria Mobil)
2. Mattia Gavazzi (Amore Vita – Selle SMP)
3. Andriy Kulyk (Kolss-BDC)

fot. Kolss-BDC

Poprzedni artykułMikołaj Jurkowlaniec wygrał Szosowy Klasyk w Szklarskiej Porębie
Następny artykułRichie Porte potwierdził, że odchodzi ze Sky
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments