Johan van Zyl wie od kogo czerpać kolarskie wzorce. Zawodnik MTN – Qhubeka zaatakował współtowarzyszy ucieczki na 3 kilometry przed metą i wygrał piąty etap wyścigu dookoła Austrii. 

Po wymagającym finiszu na górze Dobratsch na kolarzy w Austrii czekał łatwiejszy odcinek. Co prawda od połowy etapu droga wznosiła się delikatnie w górę, ale nie był to alpejski podjazd. Wielu zawodników etap do Matrei in Osttirol potraktuje jako dzień “odpoczynku” przed piątkowym etapem z metą na Kutzbuheler Horn.

austria

 

Bardzo wysokie tempo od początku etapu nie pozwoliło na uformowanie się żadnej ucieczki na pierwszych 60 kilometrach. Dopiero w okolicach lotnego finiszu z peletonu udało się wyrwać szóstce zawodników: Remy di Gregorio i Yoann Paillot (Marseille), Adrien Petit (Cofidis), Mirko Selvaggi (Wanty), Quentin Jauregui (Ag2r) oraz Clement Koretzky (Team Vorarlberg). Ucieczka szybko wypracowała sobie 4 minut przewagi nad peletonem dowodzonym przez grupę CCC Sprandi Polkowice.

Współpraca w ucieczce nie układała się najlepiej i pomimo zyskania sporej przewagi odjazd nie udał się i kolarze wrócili do peletonu. Na kolejny skok zdecydowała się trójka kolarzy: Grischa Janorschke (Team Vorarlberg), Lukas Pöstlberger (Tirol) and Johann van Zyl (MTN – Qhubeka) i uzyskali przewagę dwóch minut, która utrzymywała się przez dłuższy czas.

20 kilometrów przed metą w peletonie miała miejsce dużą kraksa. Organizatorzy zachowali się podobnie jak przed kilkoma dniami organizatorzy Tour de France i zatrzymali wyścig. Następnie ucieczka wyruszyła jako pierwsza, a peleton ruszył 3 minuty później. W ciągu kolejnych 10 kilometrów ucieczka straciła tylko minutę ze swojej przewagi i kolejny raz rysowała się szansa, ze harcownicy przechytrzą peleton.

Trzy kilometry przed kreską różnica wynosiła wciąż ponad minutę i na solowy atak w stylu Tony’ego Martina zdecydował się Johan van Zyl. Kolarze jadący z Afrykanerem w ucieczce nie byli w stanie odpowiedzieć na ten atak, a peleton nie dał rady doścignąć zawodnika MTN – Qhubeka.

Spóźniony o 5 sekund peleton przyprowadził David Tanner (IAM), a na szóstej pozycji zafiniszował Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice), a liderem pozostał klubowy kolega “Patery” – Jan Hirt.

Wyniki:

1    VAN ZYL Johann    MTN – Qhubeka    3:42:33
2    TANNER David John    IAM Cycling    +00:00:06
3    ZABEL Rick    BMC Racing Team    +00:00:06
4    VICIOSO ARCOS Angel    Team Katusha    +00:00:06
5    MARCATO Marco    Wanty – Groupe Gobert    +00:00:06
6    VENTURINI Clément    Cofidis, Solution Credits    +00:00:06
7    FANKHAUSER Clemens    Hrinkow Advarics Cycleangteam    +00:00:06
8    PATERSKI Maciej    CCC Sprandi Polkowice    +00:00:06
9    BOOKWALTER Brent    BMC Racing Team    +00:00:06
10    PIECHELE Andrea    Bardiani CSF    +00:00:06
11    VILLELLA Davide    Team Cannondale – Garmin    +00:00:06
12    TRATNIK Jan    Amplatz – BMC    +00:00:06
13    VAN GINNEKEN Sjoerd    Roompot Oranje Peloton    +00:00:06
14    JAUREGUI Quentin    AG2R La Mondiale    +00:00:06
15    CANECKY Marek    Amplatz – BMC    +00:00:06
16    BAJC Andi    Amplatz – BMC    +00:00:06
17    SOKOL Jan    WSA-Greenlife    +00:00:06
18    MINNAARD Marco    Wanty – Groupe Gobert    +00:00:06
19    DUIJN Huub    Roompot Oranje Peloton    +00:00:06
20    BYSTROM Sven Erik    Team Katusha    +00:00:06
21    VINTHER Troels    Cult Energy Pro Cycling    +00:00:06
22    BISSINGER Florian    WSA-Greenlife    +00:00:06
23    SLAGTER Tom Jelte    Team Cannondale – Garmin    +00:00:06
24    BLAIN Alexandre    Team Marseille 13 KTM    +00:00:06
25    POLJANSKI Pawel    Tinkoff-Saxo    +00:00:06
26    DE LA PARTE Gonzalez Victor    Team Vorarlberg    +00:00:06
27    LEMOINE Cyril    Cofidis, Solution Credits    +00:00:06
28    HERMANS Ben    BMC Racing Team    +00:00:06
29    PRAXMARER Stefan    Tirol Cycling Team    +00:00:06
30    DENIFL Stefan    IAM Cycling    +00:00:06
31    HONIG Reinier    Roompot Oranje Peloton    +00:00:06
32    DEGAND Thomas    IAM Cycling    +00:00:06
33    KRIZEK Matthias    Team Felbermayr Simplon Wels    +00:00:06
34    VORGANOV Eduard    Team Katusha    +00:00:06
35    HIRT Jan    CCC Sprandi Polkowice    +00:00:06
36    SILIN Egor    Team Katusha    +00:00:06
37    KISERLOVSKI Robert    Tinkoff-Saxo    +00:00:06
38    BERHANE Natnael    MTN – Qhubeka    +00:00:06
39    HNIK Karel    Cult Energy Pro Cycling    +00:00:06
40    LATOUR Pierre-Roger    AG2R La Mondiale    +00:00:06
41    MÜHLBERGER Gregor    Team Felbermayr Simplon Wels    +00:00:06
42    WARBASSE Lawrence K    IAM Cycling    +00:00:06
43    RABITSCH Stephan    Team Felbermayr Simplon Wels    +00:00:06
44    GROßSCHARTNER Felix    Team Felbermayr Simplon Wels    +00:00:06
45    GOLCER Jure    Team Felbermayr Simplon Wels    +00:00:06
46    SÖRENSEN Chris Anker    Tinkoff-Saxo    +00:00:06
47    DE VRIES Berden    Roompot Oranje Peloton    +00:00:06
48    SIMION Paolo    Bardiani CSF    +00:00:06
49    SCHÖNBERGER Sebastian    Tirol Cycling Team    +00:00:06
50    SAMOILAU Branislau    CCC Sprandi Polkowice    +00:00:06
51    TEUNS Dylan    BMC Racing Team    +00:00:06
52    SZMYD Sylwester    CCC Sprandi Polkowice    +00:00:06
53    KUSZTOR Peter    Amplatz – BMC    +00:00:06
54    UMHALLER Andreas    Amplatz – BMC    +00:00:06
55    WEISS Martin    Tirol Cycling Team    +00:00:06
56    PAILLOT Yoann    Team Marseille 13 KTM    +00:00:06
57    DUPONT Hubert    AG2R La Mondiale    +00:00:06
58    DE GREEF Francis    Wanty – Groupe Gobert    +00:00:06
59    DE MAAR Marc    Roompot Oranje Peloton    +00:00:06
60    BAGDONAS Gediminas    AG2R La Mondiale    +00:00:06
61    JIM Songezo    MTN – Qhubeka    +00:00:06
62    GOGL Michael    Tirol Cycling Team    +00:00:06
63    HARDY Romain    Cofidis, Solution Credits    +00:00:06
64    BALDO Nicolas    Team Vorarlberg    +00:00:06
65    MEIER Alexander    Hrinkow Advarics Cycleangteam    +00:00:06
66    MOLARD Rudy    Cofidis, Solution Credits    +00:00:06
67    LEOPOLD Hans-Jörg    WSA-Greenlife    +00:00:06
68    BALDAUF Sebastian    Hrinkow Advarics Cycleangteam    +00:00:06
69    SISKEVICIUS Evaldas    Team Marseille 13 KTM    +00:00:06
70    CHEVRIER Clement    IAM Cycling    +00:00:06
71    AUER Daniel    WSA-Greenlife    +00:00:06
72    SELVAGGI Mirko    Wanty – Groupe Gobert    +00:00:06
73    VENTER Jaco    MTN – Qhubeka    +00:00:06
74    GÖTZ Markus    WSA-Greenlife    +00:00:06
75    WALZEL Andreas    Team Vorarlberg    +00:00:06
76    PAULUS Daniel    Team Vorarlberg    +00:00:06
77    HANSEN Jesper    Tinkoff-Saxo    +00:00:06
78    HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus    Tinkoff-Saxo    +00:00:06
79    MATYSIAK Bartlomiej    CCC Sprandi Polkowice    +00:00:06
80    LARSSON Gustav Erik    Cult Energy Pro Cycling    +00:00:06
81    VAN EMPEL Etienne    Roompot Oranje Peloton    +00:00:06
82    ZANGERLE Joel    Cult Energy Pro Cycling    +00:00:06
83    DI GREGORIO Rémy    Team Marseille 13 KTM    +00:00:06
84    MARIN Matej    Team Felbermayr Simplon Wels    +00:00:06
85    PETROV Evgeny    Tinkoff-Saxo    +00:00:06
86    PAULUS Dennis    Amplatz – BMC    +00:00:06
87    GAUGL Florian    WSA-Greenlife    +00:00:06
88    ROSSKOPF Joseph    BMC Racing Team    +00:00:06
89    SCHOIBL Mario    Tirol Cycling Team    +00:00:06
90    KVASINA Matija    Team Felbermayr Simplon Wels    +00:00:06
91    WÖHRER David    Tirol Cycling Team    +00:00:06
92    OWSIAN Lukasz    CCC Sprandi Polkowice    +00:00:06
93    SCHIPFLINGER Florian    Tirol Cycling Team    +00:00:06
94    KADRI Blel    AG2R La Mondiale    +00:00:06
95    CIOLEK Gerald    MTN – Qhubeka    +00:00:06
96    EL FARES Julien    Team Marseille 13 KTM    +00:00:06
97    PLUCINSKI Leszek    CCC Sprandi Polkowice    +00:00:31
98    THOMSON Jay    MTN – Qhubeka    +00:00:31
99    SCHÖFFMANN Martin    Team Felbermayr Simplon Wels    +00:00:31
100    BENETSEDER Josef    Hrinkow Advarics Cycleangteam    +00:00:32
101    TONELLI Alessandro    Bardiani CSF    +00:00:34
102    MANFREDI Andrea    Bardiani CSF    +00:00:34
103    TERPSTRA Mike    Roompot Oranje Peloton    +00:00:39
104    HOOGERLAND Johnny    Roompot Oranje Peloton    +00:00:39
105    ZAUGG Oliver    Tinkoff-Saxo    +00:00:39
106    HRINKOW Dominik    Hrinkow Advarics Cycleangteam    +00:00:42
107    BONNAFOND Guillaume    AG2R La Mondiale    +00:00:42
108    STERBINI Luca    Bardiani CSF    +00:00:45
109    SENNI Manuel    BMC Racing Team    +00:00:45
110    STERBINI Simone    Bardiani CSF    +00:00:47
111    REGUIGUI Youcef    MTN – Qhubeka    +00:00:47
112    LEHNER Daniel    Team Vorarlberg    +00:00:47
113    VELITS Peter    BMC Racing Team    +00:00:49
114    SBARAGLI Kristian    MTN – Qhubeka    +00:00:49
115    MOHORIC Matej    Team Cannondale – Garmin    +00:00:49
116    SMUKULIS Gatis    Team Katusha    +00:00:49
117    PETIT Adrien    Cofidis, Solution Credits    +00:00:49
118    JOEAAR Gert    Cofidis, Solution Credits    +00:00:52
119    MOSER Moreno    Team Cannondale – Garmin    +00:00:52
120    KING Benjamin T    Team Cannondale – Garmin    +00:00:52
121    MAGER Christian    Cult Energy Pro Cycling    +00:01:07
122    GERDEMANN Linus    Cult Energy Pro Cycling    +00:01:07
123    KUEN Maximilian    Amplatz – BMC    +00:01:47
124    JANORSCHKE Grischa    Team Vorarlberg    +00:01:51
125    PÖSTLBERGER Lukas    Tirol Cycling Team    +00:02:10
126    NOCENTINI Rinaldo    AG2R La Mondiale    +00:03:08
127    MOINARD Amaël    BMC Racing Team    +00:03:08
128    GRAF Andreas    Hrinkow Advarics Cycleangteam    +00:04:16
129    BRUS Alexander    WSA-Greenlife    +00:04:16
130    ZEPUNTKE Ruben    Team Cannondale – Garmin    +00:04:35
131    VEUCHELEN Frederik    Wanty – Groupe Gobert    +00:04:35
132    BACKAERT Frederik    Wanty – Groupe Gobert    +00:04:35
133    KONOVALOVAS Ignatas    Team Marseille 13 KTM    +00:04:38
134    GOUGEARD Alexis    AG2R La Mondiale    +00:04:44
135    SCHELLING Patrick    IAM Cycling    +00:04:44
136    TACIAK Mateusz    CCC Sprandi Polkowice    +00:04:44
137    SKJERPING Kristoffer    Team Cannondale – Garmin    +00:04:44
138    GHYSELINCK Jan    Wanty – Groupe Gobert    +00:07:15
139    BAJT Dejan    Amplatz – BMC    +00:07:33
140    LEMARCHAND Romain    Cult Energy Pro Cycling    +00:10:49
141    JÄGER Patrick    Team Vorarlberg    +00:10:55
142    MÜLLER Andreas    Hrinkow Advarics Cycleangteam    +00:11:04
143    KORETZKY Clement    Team Vorarlberg
144    PIRES Bruno Manuel Silva    Tinkoff-Saxo

Klasyfikacja generalna:
1    HIRT Jan    CCC Sprandi Polkowice    23:51:20
2    HERMANS Ben    BMC Racing Team    + 00:00:02
3    DE LA PARTE Gonzalez Victor    Team Vorarlberg    + 00:00:03
4    BERHANE Natnael    MTN – Qhubeka    + 00:00:15
5    LATOUR Pierre-Roger    AG2R La Mondiale    + 00:00:17
6    POLJANSKI Pawel    Tinkoff-Saxo    + 00:00:23
7    SILIN Egor    Team Katusha    + 00:00:38
8    BOOKWALTER Brent    BMC Racing Team    + 00:00:47
9    MÜHLBERGER Gregor    Team Felbermayr Simplon Wels    + 00:00:48
10    DEGAND Thomas    IAM Cycling    + 00:00:52
11    DENIFL Stefan    IAM Cycling    + 00:01:03
12    KISERLOVSKI Robert    Tinkoff-Saxo    + 00:01:10
13    SÖRENSEN Chris Anker    Tinkoff-Saxo    + 00:01:27
14    KVASINA Matija    Team Felbermayr Simplon Wels    + 00:01:37
15    GOLCER Jure    Team Felbermayr Simplon Wels    + 00:01:41
16    TEUNS Dylan    BMC Racing Team    + 00:01:49
17    SAMOILAU Branislau    CCC Sprandi Polkowice    + 00:02:06
18    SZMYD Sylwester    CCC Sprandi Polkowice    + 00:02:16
19    WARBASSE Lawrence K    IAM Cycling    + 00:02:50
20    SLAGTER Tom Jelte    Team Cannondale – Garmin    + 00:03:22
21    MINNAARD Marco    Wanty – Groupe Gobert    + 00:03:27
22    MOLARD Rudy    Cofidis, Solution Credits    + 00:03:34
23    VILLELLA Davide    Team Cannondale – Garmin    + 00:03:46
24    DUPONT Hubert    AG2R La Mondiale    + 00:04:21
25    VORGANOV Eduard    Team Katusha    + 00:04:48
26    HARDY Romain    Cofidis, Solution Credits    + 00:04:56
27    RABITSCH Stephan    Team Felbermayr Simplon Wels    + 00:04:56
28    DUIJN Huub    Roompot Oranje Peloton    + 00:05:02
29    DE GREEF Francis    Wanty – Groupe Gobert    + 00:05:04
30    HNIK Karel    Cult Energy Pro Cycling    + 00:05:09
31    FANKHAUSER Clemens    Hrinkow Advarics Cycleangteam    + 00:05:09
32    BALDAUF Sebastian    Hrinkow Advarics Cycleangteam    + 00:05:09
33    GROßSCHARTNER Felix    Team Felbermayr Simplon Wels    + 00:05:17
34    KUSZTOR Peter    Amplatz – BMC    + 00:05:26
35    BISSINGER Florian    WSA-Greenlife    + 00:06:32
36    PETROV Evgeny    Tinkoff-Saxo    + 00:06:36
37    CHEVRIER Clement    IAM Cycling    + 00:07:39
38    DE MAAR Marc    Roompot Oranje Peloton    + 00:07:42
39    BALDO Nicolas    Team Vorarlberg    + 00:07:52
40    SCHÖNBERGER Sebastian    Tirol Cycling Team    + 00:08:18
41    WÖHRER David    Tirol Cycling Team    + 00:09:15
42    PLUCINSKI Leszek    CCC Sprandi Polkowice    + 00:09:20
43    EL FARES Julien    Team Marseille 13 KTM    + 00:09:45
44    MOINARD Amaël    BMC Racing Team    + 00:10:45
45    DI GREGORIO Rémy    Team Marseille 13 KTM    + 00:11:11
46    MOHORIC Matej    Team Cannondale – Garmin    + 00:11:30
47    TERPSTRA Mike    Roompot Oranje Peloton    + 00:11:42
48    BAJC Andi    Amplatz – BMC    + 00:11:57
49    LARSSON Gustav Erik    Cult Energy Pro Cycling    + 00:12:05
50    HANSEN Jesper    Tinkoff-Saxo    + 00:12:27
51    LEMOINE Cyril    Cofidis, Solution Credits    + 00:13:35
52    HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus    Tinkoff-Saxo    + 00:14:39
53    LEOPOLD Hans-Jörg    WSA-Greenlife    + 00:15:03
54    ZABEL Rick    BMC Racing Team    + 00:15:21
55    TANNER David John    IAM Cycling    + 00:15:22
56    VICIOSO ARCOS Angel    Team Katusha    + 00:15:23
57    PATERSKI Maciej    CCC Sprandi Polkowice    + 00:15:44
58    MARCATO Marco    Wanty – Groupe Gobert    + 00:15:46
59    VINTHER Troels    Cult Energy Pro Cycling    + 00:15:51
60    PAULUS Daniel    Team Vorarlberg    + 00:16:07
61    PAILLOT Yoann    Team Marseille 13 KTM    + 00:16:12
62    OWSIAN Lukasz    CCC Sprandi Polkowice    + 00:16:13
63    SENNI Manuel    BMC Racing Team    + 00:16:15
64    PAULUS Dennis    Amplatz – BMC    + 00:16:17
65    KING Benjamin T    Team Cannondale – Garmin    + 00:16:29
66    MAGER Christian    Cult Energy Pro Cycling    + 00:16:52
67    MEIER Alexander    Hrinkow Advarics Cycleangteam    + 00:17:34
68    VAN ZYL Johann    MTN – Qhubeka    + 00:17:37
69    GAUGL Florian    WSA-Greenlife    + 00:18:02
70    LEMARCHAND Romain    Cult Energy Pro Cycling    + 00:18:26
71    GERDEMANN Linus    Cult Energy Pro Cycling    + 00:18:34
72    KRIZEK Matthias    Team Felbermayr Simplon Wels    + 00:19:14
73    SELVAGGI Mirko    Wanty – Groupe Gobert    + 00:19:47
74    BYSTROM Sven Erik    Team Katusha    + 00:20:10
75    CIOLEK Gerald    MTN – Qhubeka    + 00:20:13
76    MOSER Moreno    Team Cannondale – Garmin    + 00:20:25
77    BONNAFOND Guillaume    AG2R La Mondiale    + 00:20:29
78    TONELLI Alessandro    Bardiani CSF    + 00:20:29
79    WEISS Martin    Tirol Cycling Team    + 00:20:45
80    SBARAGLI Kristian    MTN – Qhubeka    + 00:21:29
81    GÖTZ Markus    WSA-Greenlife    + 00:21:39
82    KADRI Blel    AG2R La Mondiale    + 00:22:44
83    HONIG Reinier    Roompot Oranje Peloton    + 00:24:36
84    PRAXMARER Stefan    Tirol Cycling Team    + 00:24:43
85    DE VRIES Berden    Roompot Oranje Peloton    + 00:24:52
86    BACKAERT Frederik    Wanty – Groupe Gobert    + 00:25:04
87    ZAUGG Oliver    Tinkoff-Saxo    + 00:25:57
88    VENTURINI Clément    Cofidis, Solution Credits    + 00:26:39
89    TRATNIK Jan    Amplatz – BMC    + 00:26:49
90    SCHÖFFMANN Martin    Team Felbermayr Simplon Wels    + 00:27:08
91    KUEN Maximilian    Amplatz – BMC    + 00:27:15
92    SISKEVICIUS Evaldas    Team Marseille 13 KTM    + 00:27:34
93    REGUIGUI Youcef    MTN – Qhubeka    + 00:28:05
94    ROSSKOPF Joseph    BMC Racing Team    + 00:28:11
95    ZEPUNTKE Ruben    Team Cannondale – Garmin    + 00:28:13
96    SKJERPING Kristoffer    Team Cannondale – Garmin    + 00:28:22
97    VEUCHELEN Frederik    Wanty – Groupe Gobert    + 00:28:50
98    SCHELLING Patrick    IAM Cycling    + 00:28:51
99    JAUREGUI Quentin    AG2R La Mondiale    + 00:29:05
100    MARIN Matej    Team Felbermayr Simplon Wels    + 00:29:21
101    JOEAAR Gert    Cofidis, Solution Credits    + 00:29:27
102    MATYSIAK Bartlomiej    CCC Sprandi Polkowice    + 00:29:38
103    MANFREDI Andrea    Bardiani CSF    + 00:29:41
104    VENTER Jaco    MTN – Qhubeka    + 00:30:17
105    STERBINI Simone    Bardiani CSF    + 00:31:51
106    VELITS Peter    BMC Racing Team    + 00:31:56
107    BENETSEDER Josef    Hrinkow Advarics Cycleangteam    + 00:32:03
108    SOKOL Jan    WSA-Greenlife    + 00:32:10
109    BLAIN Alexandre    Team Marseille 13 KTM    + 00:32:23
110    VAN EMPEL Etienne    Roompot Oranje Peloton    + 00:32:27
111    VAN GINNEKEN Sjoerd    Roompot Oranje Peloton    + 00:32:50
112    UMHALLER Andreas    Amplatz – BMC    + 00:33:32
113    PETIT Adrien    Cofidis, Solution Credits    + 00:33:39
114    PIECHELE Andrea    Bardiani CSF    + 00:33:44
115    GOGL Michael    Tirol Cycling Team    + 00:34:20
116    GRAF Andreas    Hrinkow Advarics Cycleangteam    + 00:34:23
117    JANORSCHKE Grischa    Team Vorarlberg    + 00:35:21
118    ZANGERLE Joel    Cult Energy Pro Cycling    + 00:35:36
119    NOCENTINI Rinaldo    AG2R La Mondiale    + 00:35:50
120    BAGDONAS Gediminas    AG2R La Mondiale    + 00:36:53
121    SIMION Paolo    Bardiani CSF    + 00:37:02
122    HOOGERLAND Johnny    Roompot Oranje Peloton    + 00:37:40
123    SCHIPFLINGER Florian    Tirol Cycling Team    + 00:38:26
124    KONOVALOVAS Ignatas    Team Marseille 13 KTM    + 00:38:47
125    CANECKY Marek    Amplatz – BMC    + 00:41:12
126    GOUGEARD Alexis    AG2R La Mondiale    + 00:41:22
127    PÖSTLBERGER Lukas    Tirol Cycling Team    + 00:41:58
128    SCHOIBL Mario    Tirol Cycling Team    + 00:43:58
129    STERBINI Luca    Bardiani CSF    + 00:44:04
130    WALZEL Andreas    Team Vorarlberg    + 00:44:25
131    SMUKULIS Gatis    Team Katusha    + 00:44:38
132    THOMSON Jay    MTN – Qhubeka    + 00:45:03
133    TACIAK Mateusz    CCC Sprandi Polkowice    + 00:45:34
134    HRINKOW Dominik    Hrinkow Advarics Cycleangteam    + 00:45:37
135    LEHNER Daniel    Team Vorarlberg    + 00:45:46
136    BRUS Alexander    WSA-Greenlife    + 00:46:24
137    AUER Daniel    WSA-Greenlife    + 00:50:20
138    GHYSELINCK Jan    Wanty – Groupe Gobert    + 00:51:12
139    JIM Songezo    MTN – Qhubeka    + 00:54:32
140    BAJT Dejan    Amplatz – BMC    + 00:57:53
141    JÄGER Patrick    Team Vorarlberg    + 01:02:24
142    MÜLLER Andreas    Hrinkow Advarics Cycleangteam    + 01:12:08