Już w niedzielę 28 czerwca, wyścig elity mężczyzn zakończy rywalizację w tegorocznych Mistrzostwach Polski w Sobótce! Panowie mają do pokonania aż 234 kilometrów!

Z niedzielnego wyścigu przeprowadzimy relacje na żywo. Zapraszamy od 11:15!

Trasa:

Mapa Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym 2015 - start wspólny

Mistrzowska runda w znacznym stopniu przypomina tą, na której zawodnicy i zawodniczki ścigają się w kwietniu podczas Ślężańskiego Mnicha. Do pokononania są więc podjazdy pod Strzegomiany i Przemiłów. W końcówce dodano jedną hopkę już w samej Sobótce, co jest nowością.

profil mp

 

Program:

09.00 – 11.00 – wyścig amatorów ”Trasą Mistrzostw Polski”
10:30 – 11:15 – zbiórka uczestników ze startu wspólnego obok hotelu Sobotel
11:15 – START kat. Elita Mężczyzn dyst. 234,0 km
12.00 – odsłonięcie tablic w Alei Sław Kolarstwa
13.00 – 13.45 – dekoracja amatorzy Open, Maxi K i M, Mini K i M
16:35 +/- META kat. Elita Mężczyzn
16:45 – dekoracja medalistów w kat. Elita Mężczyzn scena główna obok hotelu Sobotel
17:00 – konferencja prasowa pierwsza trójka elity mężczyzn
ZAKOŃCZENIE MISTRZOSTW POLSKI 2015

Aż 234 kilometry, taki dystans mają do pokonania najlepsi zawodnicy w Polsce w walce o medale. Tytułu sprzed roku, będzie bronił Bartłomiej Matysiak (CCC Sprandi Polkowice). Jego drużyna utworzy jutro najliczniejszą siłę w peletonie i ma kilka różnych asów w rękawie.

Najgroźniejszym rywalem podopiecznych Piotra Wadeckiego, będzie z pewnością Michał Kwiatkowski (Etixx – Quick Step). Mistrz świata może liczyć na pomoc Michała Gołasia. W Sobótce pojawią się także m.in Marcin Białobłocki (One Pro Cycling), Rafał Majka (Tinkoff-Saxo), Przemysław Niemiec (Lampre-Merida), Bartosz Huzarski (Bora Argon 18), Tomasz Marczyński (Torku Sekerspor), Przemysław Kasperkiewicz (AWT-GreenWay), Paweł Cieślik (Whirpool Author, Karol Domagalski (Team Raleigh) czy bracia Tomasz i Michał Olejnik (USSA Pavilly Barentin)

Polskie ekipy wystartują w najsilniejszych składach. Liderem Kolss-BDC wydaje się być Adam Stachowiak. W składzie ActiveJet Team pojadą ubiegłoroczni medaliści – Paweł Franczak i Michał Podlaski, ale w jutrzejszym wyścigu, pierwsze skrzypce grać powinni Kamil Gradek i Paweł Bernas. Wibatech Fuji liczy na znajdującego się w wysokiej formie Dariusza Batka, a Domin Sport to przede wszystkim Kamil Zieliński i Paweł Charucki, który w nowych barwach znów plasuje się w czołówkach silnie obsadzonych imprez.

Lista startowa wyścigu elity mężczyzn tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments