Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym, przenoszą się do Sobótki! Już w piątek do walki w wyścigach ze startu wspólnego przystąpią tandemy, juniorzy i juniorki.

Trasa:

Mapa Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym 2015 - start wspólny

W piątek odbędą się wyścigi niewidomych i niedowidzących oraz juniorek i juniorów. Kobiece tandemy będą rywalizowały na dystansie 72km, natomiast panowie 90km. Juniorki również będą miały do pokonania 4 okrążenia, a więc 72km, natomiast juniorzy zmierzą się z siedmioma okrążeniami i przejadą 126km.

Mistrzowska runda w znacznym stopniu przypomina tą, na której zawodnicy i zawodniczki ścigają się w kwietniu podczas Ślężańskiego Mnicha. Do pokononania są więc podjazdy pod Strzegomiany i Przemiłów. W końcówce dodano jedną hopkę już w samej Sobótce, co jest nowością. Dodatkowo na ostatnim kilometrze będzie znajdował się nawrót, który umożliwia kibicom na mecie oglądanie kolarzy dwukrotnie na jednej rundzie.

profil mp

 

Program:

10:00 – 13:00 – zbiórka uczestników do startu wspólnego Sobótka obok hotelu Sobotel
11:00 – START kat. Niewidomi i Niedowidzący dyst. Kobiety 72,0 km, Mężczyźni 90,0 km
11:05 – START kat. Juniorka – dyst. 72,0 km
14:00 – START kat. Junior – dyst. 126,0km
14:15 – dekoracja medalistek w kat. Juniorka i NiN scena główna obok hotelu Sobotel
17:15 – dekoracja medalistów w kat. Junior scena główna obok hotelu Sobotel
18:00 – 18:45 -weryfikacja zawodników do wyścigu ze startu wspólnego Kobiet, Orlik U23.
19:00 – odprawa techniczna w biurze zawodów

Tandemy:

Pierwsi do walki staną zawodnicy z kategorii niewidomich i niedowidzących. W rywalizacji Pań, murowanymi faworytkami do złota są triufmatorki z czasówki i aktualne liderki Pucharu Świata – Iwona Podkościelna i Aleksandra Wnuczek z Hetmana Lublin. W kategorii Panów ich klubowi koledzy – Michał Ładosz i Marcin Polak, będą próbowali zrewanżować się Przemysławowi Wagnerowi i Arturowi Korcowi (Razem Poznań) za przegraną w walce o złoto w jeździe indywidualnej na czas.

Lista startowa Pań tutaj

Lista startowa Panów tutaj

 

Juniorki: 

Mistrzowskiego tytułu sprzed roku – będzie broniłą Marta Lach (UKS Sokół Kęty). Młoda zawodniczka musi jednak uważać na silną konkurencję w swojej kategorii – na czele z Darią Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), która w środę wygrała czasówkę. Z pewnością o złoto w wyścigu ze startu wspólnego, walczyć będzie brązowa medalistka mistrzostw Świata i wicemistrzyni Polski – Agnieszka Skalniak (TKK Pacific Nestle FItness Toruń). Uwaga również na zawodniczki ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, których na starcie będzie aż osiem!

Lista startowa tutaj

 

Juniorzy: 

Wyścig juniorów jak zwykle zapowiada się bardzo ciekawie. Spośród wszystkich kategorii wiekowych, to właśnie juniorzy wydają się być najbardziej wyrównani. Na starcie zobaczymy brązowego medalistę z 2014 roku, czyli Damiana Sławka (LKS POM Strzelce Krajeńskie). Jednym z faworytów jest także Szymon Sajnok (GKS Cartusia Kartuzy), czyli triumfator środowej czasówki, ale także piąty kolarz tegorocznego Paryż-Roubaix i zwycięzca Pucharu Bałtyku.

W wyścigu ze startu wspólnego groźni będą także zawodnicy BDC Nowy Dwór Mazowiecki, czyli Stanisław Aniołkowski oraz Alan Banaszek. Obaj mają na swoim koncie kilka zwycięstw i wyróżniające się wyniki na arenie międzynarodowej.

W KTK-Kalisz pojadą m.in trzeci w tegorocznym wyścigu UCI w Grudziądzu – Szymon Krawczyk oraz Przemysław Kuświk. Aż trzynastu reprezentantów UKS Copernicus-SMS Toruń weźmie udział w jutrzejszej imprezie i podopieczni Michała Kwiatkowskiego będą najliczniejszą siłą w peletonie.

Lista startowa tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments