Trzeci dzień rywalizacji w Mistrzostwach Polski, to kolejne wyścigi ze startu wspólnego w Sobótce. Tym razem do walki o medale przystąpią orlicy i elita Pań wraz z zawodniczkami poniżej 23 roku życia.

Z sobotnich wyścigów przeprowadzimy relacje na żywo. Zapraszamy od 10:00!

Trasa:

Mapa Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym 2015 - start wspólny

Mistrzowska runda w znacznym stopniu przypomina tą, na której zawodnicy i zawodniczki ścigają się w kwietniu podczas Ślężańskiego Mnicha. Do pokononania są więc podjazdy pod Strzegomiany i Przemiłów. W końcówce dodano jedną hopkę już w samej Sobótce, co jest nowością.

profil mp

 

Program:

09:00 – 14:00 – zbiórka uczestników odpowiednio w kategoriach ze startu wspólnego
10:00 – START kat. Orlik dyst. 180,0 km
15.00 – START kat. Orliczka i Elita Kobiet – dyst. 126,0 km
15:15 – dekoracja medalistów w kat. Orlik scena główna obok hotelu Sobotel
15.30 – konferencja prasowa, pierwsza trójka w kat. Orlik
18:15 – dekoracja medalistek w kat .Orliczka i Elita Kobiet scena główna obok hotelu Sobotel
18.30 – konferencja prasowa, pierwsza trójka kat. Orliczka i Elita kobiet
19:00 – 19:45 – weryfikacja zawodników do wyścigu ze startu wspólnego Elita M
20:00 – odprawa techniczna w biurze zawodów

O godzinie 10:00 na starcie pojawią się orlicy. Zawodnicy będą mieli do pokonania aż 180 kilometrów, a na starcie pojawi się ubiegłoroczny triumfator – Piotr Brożyna (CCC Sprandi Polkowice). Piotrek do pomocy będzie miał aż pięciu kolegów z ekipy. Silnie wyglądają również składy takich ekip jak: Mostostal Puławy, który ostatnio wzmocnił Kacper Gronkiewicz, Tarnovi Tarnowo Podgórne (Wojciech Sykała, Gracjan Szeląg, Patryk Krzywda), TKK Pacific Nestle Fitness Toruń (ubiegłoroczny medalista Wojciech Franczak) oraz ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. Na liście startowej znajduje się oczywiście złoty medalista z jazdy indywidualnej na czas – Szymon Rekita (Warmia Biskupiec/Alto Pack).

Lista startowa orlików tutaj

O 15:00 do boju ruszy elita Pań. Medale zostaną rozdane także w kategorii orliczek. Tytułu sprzed roku, będzie broniła Paulina Guz (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów). W tej samej ekipie zobaczymy też m.in Sylwię Kapustę-Szydłak. W gronie zawodniczek do 23 lat, przed rokiem triumfowała Monika Żur (4F Racing Team), która wystartuje także jutro. W obliczu ostatnich sukcesów, faworytką numer jeden w obu kategoriach jest Katarzyna Niewiadoma (Rabobank-Liv). Na swojej ziemi wystartuje za to Paulina Brzeźna-Bentkowska oraz jej młodsza siostra – Monika. Obie reprezentują barwy ekipy TKK Pacific Nestle Fitness Toruń. W Sobótce pojawi się także silna reprezentacja zawodniczek, ścigających się na co dzień zagranicą, czyli Eugenia Bujak (BTC Ljubliana City), Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans), Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini) oraz Ewelina Szybiak (AROMAITALIA Vaiano Foundriest).

Lista startowa elity Pań tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments