Ostatni etap wyścigu po solowej akcji dla Matta Brammaiera z MTN – Qhubeka. Andre Greipel wygrał finisz z peletonu po drugie miejsce i zapewnił sobie zwycięstwo w wyścigu.

Ucieczka dnia liczyła ośmiu zawodników: Jetse Bol (De Rijke), Nikolas Maes (Etixx),Jesper Asselman (Roompot), Cyril Lemoine (Cofidis), Ronan van Zandbeek (De Rijke), Twan Brusselmans (Jo Piels) i Sander Cordeel (Vastgoedservice). Peleton nie pozwolił harcownikom na zbudowanie dużej przewagi. W najkorzystniejszym momencie różnica pomiędzy ucieczką, a główną grupą wynosiła około 2 minut. 30 kilometrów przed metą po ucieczce nie było już śladu.

Na samotny rajd zdecydował się Brammaier i na 10 kilometrów przed końcem wyścigu miał 40 sekund przewagi. Przejeżdżając pod banerem oznaczającym ostatnie 3 kilometry Irlandczyk miał już minutę zapasu i stało się jasne, że sięgnie po zwycięstwo. Pościgiem dowodziła grupa Lotto – Soudal i ostatecznie doprowadziła Andre Greipela na drugiej pozycji. To wystarczyło Niemcowi do zapewnienia sobie zwycięstwa w klasyfikacji końcowej.

Jedyny Polak w stawce – Łukasz Wiśniowski (Etixx – Quick Step) – ukończył wyścig na 88. miejscu.

Wyniki ostatniego etapu:

1 Matt BRAMMEIER IRL MTN 4:05:31
2 André GREIPEL GER LTS +25
3 Greg HENDERSON NZL LTS +25
4 Tim MERLIER BEL VGS +25
5 Michael SCHWARZMANN GER BOA +25
6 Dylan GROENEWEGEN NED ROP +25
7 Sondre HOLST ENGER NOR IAM +25
8 Danilo NAPOLITANO ITA WGG +25
9 Yves LAMPAERT BEL EQS +25
10 Roy JANS BEL WGG +25
11 Boy VAN POPPEL NED TFR +25
12 Moreno HOFLAND NED TLJ +25
13 Raymond KREDER NED ROP +25
14 Edward THEUNS BEL TSV +25
15 Marco ZANOTTI ITA PVC +25
16 Gert-Jan BOSMAN NED CJP +25
17 Gijs VAN HOECKE BEL TSV +25
18 Coen VERMELTFOORT NED RIJ +25
19 Oliver NAESEN BEL TSV +25
20 Pieter VANSPEYBROUCK BEL TSV +25
21 Tim ARIESEN NED CJP +25
22 Kenneth VAN BILSEN BEL COF +25
23 Joey VAN RHEE NED CJP +25
24 Ralf MATZKA GER BOA +25
25 Antwan TOLHOEK NED RDT +25
26 Dimitri PEYSKENS BEL MMM +25
27 Johim ARIESEN NED MET +25
28 Timothy STEVENS BEL VGS +25
29 Jan-Willem VAN SCHIP NED BBD +25
30 Wouter MOL NED RIJ +25
31 Jens DEBUSSCHERE BEL LTS +25
32 Youcef REGUIGUI ALG MTN +25
33 Zakkari DEMPSTER AUS BOA +25
34 Victor CAMPENAERTS BEL TSV +25
35 Peter LENDERINK NED RDT +25
36 Tim DECLERCQ BEL TSV +25
37 Matthijs EVERSDIJK NED RIJ +25
38 Sven VAN LUIJK NED CJP +25
39 Patrick KONRAD AUT BOA +25
40 Wesley KREDER NED ROP +25
41 Mitchell CORNELISSE NED RDT +25
42 Luuc BUGTER NED BBD +25
43 Brian VAN GOETHEM NED ROP +25
44 Jasper OCKELOEN NED PVC +25
45 Zico WAEYTENS BEL TGA +25
46 Twan BRUSSELMAN NED CJP +25
47 Marcel AREGGER SUI IAM +25
48 Jelle WALLAYS BEL TSV +25
49 Michael VAN STAEYEN BEL COF +25
50 Jasper HAMELINK NED MET +25
51 Bert VAN LERBERGHE BEL TSV +25
52 Maarten TJALLINGII NED TLJ +25
53 Rob RUIJGH NED VGS +25
54 Lars Ytting BAK DEN LTS +25
55 Jonas AHLSTRAND SWE COF +35
56 Iljo KEISSE BEL EQS +35
57 Remco TE BRAKE NED MET +41
58 Gerald CIOLEK GER MTN +41
59 Twan CASTELIJNS NED BBD +41
60 Heinrich HAUSSLER AUS IAM +44
61 Harry SWEERING NED BBD +44
62 Lars VAN DE VALL NED BBD +47
63 Sean DE BIE BEL LTS +47
64 Marcel SIEBERG GER LTS +47
65 Scott THWAITES GBR BOA +47
66 Jochem HOEKSTRA NED CJP +47
67 Timo ROOSEN NED TLJ +47
68 Matthew Harley GOSS AUS MTN +47
69 Oscar RIESEBEEK NED MET +47
70 Sjoerd KOUWENHOVEN NED MET +47
71 Andreas STAUFF GER MTN +47
72 Eugenio ALAFACI ITA TFR +47
73 Jaco VENTER RSA MTN +47
74 Melvin van ZIJL NED MMM +47
75 Björn LEUKEMANS BEL WGG +47
76 Jimmy JANSSENS BEL MMM +47
77 Dennis VANENDERT BEL LTS +47
78 Thomas DEGAND BEL IAM +47
79 Ramon SINKELDAM NED TGA +47
80 Daniel SCHORN AUT BOA +53
81 Andreas SCHILLINGER GER BOA +53
82 Kristian SBARAGLI ITA MTN +53
83 Bob SCHOONBROODT NED PVC +56
84 Alphonse VERMOTE BEL VGS +58
85 Marcel KITTEL GER TGA +1:00
86 Matthew BUSCHE USA TFR +1:00
87 Jan GHYSELINCK BEL WGG +1:00
88 Gianni MEERSMAN BEL EQS +1:00
89 Fabio SABATINI ITA EQS +1:00
90 Kobus HEREIJGERS NED RIJ +1:00
91 Pirmin LANG SUI IAM +1:00
92 Marco COLEDAN ITA TFR +1:02
93 Stefan POUTSMA NED CJP +1:07
94 Martijn DEGREVE BEL MMM +1:09
95 Lars VAN DER HAAR NED TGA +1:11
96 Roy CURVERS NED TGA +1:11
97 Daan MEIJERS NED RIJ +1:12
98 Carlos VERONA QUINTANILLA ESP EQS +1:12
99 Nikolas MAES BEL EQS +1:12
100 Sjoerd VAN GINNEKEN NED ROP +1:12
101 Rob PEETERS BEL VGS +1:12
102 Nick DOUGALL RSA MTN +1:12
103 Ike GROEN NED RIJ +1:15
104 Ronan VAN ZANDBEEK NED RIJ +1:15
105 Joris BLOKKER NED PVC +1:15
106 Jarno GMELICH NED MET +1:15
107 Adrien PETIT FRA COF +1:15
108 Cyril LEMOINE FRA COF +1:15
109 Jetse BOL NED RIJ +1:15
110 Cees BOL NED RDT +1:15
111 Stefan KREDER NED MET +1:15
112 Roger KLUGE GER IAM +1:20
113 Robert WAGNER GER TLJ +1:20
114 Sander CORDEEL BEL VGS +1:20
115 Gert JOEAAR EST COF +1:30
116 Rick FLENS NED TLJ +1:40
117 Jesper ASSELMAN NED ROP +1:54
118 Dennis VAN WINDEN NED TLJ +2:00
119 Lukasz WISNIOWSKI POL EQS +3:13
120 Koos Jeroen KERS NED BBD +7:16
DNF Martijn KEIZER NED TLJ
DNF Gert STEEGMANS BEL TFR
DNF Danny VAN POPPEL NED TFR
DNF Steve CHAINEL FRA COF
DNF Marc DEMAAR NED ROP
DNF Cesare BENEDETTI ITA BOA
DNF Joeri ADAMS BEL VGS
DNF Jim VAN DEN BERG NED PVC
DNF Nicolas VEREECKEN BEL MMM
DNS James VANLANDSCHOOT BEL WGG

 

Klasyfikacja końcowa Ster ZLM Toer:

1 André GREIPEL GER LTS 17:39:05
2 Yves LAMPAERT BEL EQS +16
3 Moreno HOFLAND NED TLJ +16
4 Victor CAMPENAERTS BEL TSV +18
5 Edward THEUNS BEL TSV +26
6 Zico WAEYTENS BEL TGA +31
7 Jens DEBUSSCHERE BEL LTS +31
8 Jelle WALLAYS BEL TSV +36
9 Kenneth VAN BILSEN BEL COF +40
10 Gijs VAN HOECKE BEL TSV +41
11 Michael SCHWARZMANN GER BOA +41
12 Zakkari DEMPSTER AUS BOA +42
13 Maarten TJALLINGII NED TLJ +44
14 Tim DECLERCQ BEL TSV +47
15 Lars Ytting BAK DEN LTS +49
16 Oliver NAESEN BEL TSV +55
17 Wouter MOL NED RIJ +56
18 Pieter VANSPEYBROUCK BEL TSV +56
19 Brian VAN GOETHEM NED ROP +57
20 Raymond KREDER NED ROP +1:04
21 Coen VERMELTFOORT NED RIJ +1:14
22 Marco ZANOTTI ITA PVC +1:26
23 Wesley KREDER NED ROP +1:36
24 Marcel AREGGER SUI IAM +1:40
25 Jasper HAMELINK NED MET +1:54
26 Sven VAN LUIJK NED CJP +2:03
27 Marcel SIEBERG GER LTS +2:23
28 Ramon SINKELDAM NED TGA +2:26
29 Ronan VAN ZANDBEEK NED RIJ +2:57
30 Greg HENDERSON NZL LTS +5:03
31 Twan BRUSSELMAN NED CJP +5:23
32 Jan-Willem VAN SCHIP NED BBD +5:30
33 Michael VAN STAEYEN BEL COF +5:59
34 Ralf MATZKA GER BOA +8:24
35 Boy VAN POPPEL NED TFR +8:44
36 Heinrich HAUSSLER AUS IAM +8:45
37 Jochem HOEKSTRA NED CJP +9:12
38 Gerald CIOLEK GER MTN +9:14
39 Bob SCHOONBROODT NED PVC +9:21
40 Lars VAN DER HAAR NED TGA +9:22
41 Björn LEUKEMANS BEL WGG +9:23
42 Gert-Jan BOSMAN NED CJP +9:23
43 Youcef REGUIGUI ALG MTN +9:32
44 Rob RUIJGH NED VGS +9:32
45 Tim MERLIER BEL VGS +9:32
46 Jimmy JANSSENS BEL MMM +9:37
47 Dylan GROENEWEGEN NED ROP +9:45
48 Nikolas MAES BEL EQS +9:49
49 Jasper OCKELOEN NED PVC +9:49
50 Jaco VENTER RSA MTN +9:56
51 Dennis VAN WINDEN NED TLJ +10:11
52 Matthew BUSCHE USA TFR +10:13
53 Cyril LEMOINE FRA COF +10:15
54 Roy JANS BEL WGG +10:21
55 Sander CORDEEL BEL VGS +10:24
56 Andreas SCHILLINGER GER BOA +10:51
57 Oscar RIESEBEEK NED MET +11:11
58 Adrien PETIT FRA COF +11:24
59 Fabio SABATINI ITA EQS +11:29
60 Dennis VANENDERT BEL LTS +11:39
61 Gianni MEERSMAN BEL EQS +11:48
62 Roy CURVERS NED TGA +11:50
63 Kristian SBARAGLI ITA MTN +12:20
64 Jan GHYSELINCK BEL WGG +12:22
65 Marcel KITTEL GER TGA +12:58
66 Peter LENDERINK NED RDT +13:05
67 Sjoerd KOUWENHOVEN NED MET +13:10
68 Twan CASTELIJNS NED BBD +13:12
69 Patrick KONRAD AUT BOA +13:23
70 Matthijs EVERSDIJK NED RIJ +13:23
71 Jonas AHLSTRAND SWE COF +13:45
72 Dimitri PEYSKENS BEL MMM +13:50
73 Jetse BOL NED RIJ +13:54
74 Daniel SCHORN AUT BOA +14:10
75 Roger KLUGE GER IAM +14:13
76 Sean DE BIE BEL LTS +14:22
77 Sjoerd VAN GINNEKEN NED ROP +14:29
78 Stefan POUTSMA NED CJP +14:31
79 Martijn DEGREVE BEL MMM +14:32
80 Thomas DEGAND BEL IAM +14:47
81 Jarno GMELICH NED MET +15:03
82 Luuc BUGTER NED BBD +15:22
83 Jesper ASSELMAN NED ROP +15:32
84 Joris BLOKKER NED PVC +15:37
85 Danilo NAPOLITANO ITA WGG +15:46
86 Bert VAN LERBERGHE BEL TSV +15:55
87 Iljo KEISSE BEL EQS +15:57
88 Lukasz WISNIOWSKI POL EQS +16:24
89 Sondre HOLST ENGER NOR IAM +18:40
90 Joey VAN RHEE NED CJP +18:49
91 Antwan TOLHOEK NED RDT +18:58
92 Timo ROOSEN NED TLJ +18:58
93 Marco COLEDAN ITA TFR +19:00
94 Scott THWAITES GBR BOA +19:05
95 Carlos VERONA QUINTANILLA ESP EQS +19:21
96 Gert JOEAAR EST COF +19:25
97 Kobus HEREIJGERS NED RIJ +20:03
98 Nick DOUGALL RSA MTN +20:21
99 Koos Jeroen KERS NED BBD +20:37
100 Eugenio ALAFACI ITA TFR +20:55
101 Robert WAGNER GER TLJ +21:11
102 Lars VAN DE VALL NED BBD +21:47
103 Harry SWEERING NED BBD +21:50
104 Pirmin LANG SUI IAM +21:54
105 Timothy STEVENS BEL VGS +21:57
106 Cees BOL NED RDT +22:03
107 Johim ARIESEN NED MET +22:08
108 Alphonse VERMOTE BEL VGS +22:53
109 Matt BRAMMEIER IRL MTN +23:40
110 Remco TE BRAKE NED MET +23:44
111 Mitchell CORNELISSE NED RDT +23:50
112 Rob PEETERS BEL VGS +23:55
113 Tim ARIESEN NED CJP +24:02
114 Andreas STAUFF GER MTN +24:07
115 Melvin van ZIJL NED MMM +24:07
116 Daan MEIJERS NED RIJ +24:15
117 Rick FLENS NED TLJ +24:15
118 Matthew Harley GOSS AUS MTN +24:30
119 Stefan KREDER NED MET +24:39
120 Ike GROEN NED RIJ +26:46

 

Foto: FB Ster ZLM TOer