Adam Stachowiak z polsko – ukraińskiej grupy Kolss – BDC zwyciężył w Memoriale Grundmanna i Wizowskiego. Popularny “Stachu” w sprincie z ucieczki pokonał Łukasza Owsiana (CCC Sprandi).

Kolarze mieli do pokonania 184 kilometry po wymagającej trasie (m. in. sześciokrotny podjazd pod Kurów Mały). Taki profil zachęcał do aktywnej jazdy, a potwierdzeniem tego było uformowanie się dużej ucieczki, która liczyła 18 zawodników. Po przejechaniu 75 kilometrów czołówka miała 5 minut przewagi nad grupą zasadniczą. W peletonie brakowało chętnych do współpracy z grupą Active Jet, którzy chcieli gonić, pomimo tego, że w ucieczce znajdował się Paweł Franczak oraz Paweł Brylowski.

Grupa zasadnicza ostatecznie “odpuściła” odjazd i stało się jasne, że w czołowej osiemnastce znajduje się zwycięzca tegorocznego wyścigu. 20 kilometrów przed metą na atak zdecydowali się Stachowiak i Owsian i między sobą rozegrali walkę o wygraną. Lepszy okazał się zawodnik Kolss – BDC i to on mógł unieść ręce w geście triumfu. Podium uzupełnił Artur Detko.

Pełne wyniki > tutaj

Foto: FB Kolss – BDC