Po ataku w końcówce finałowego podjazdu Thibaut Pinot (FDJ) wygrał piąty etap Tour de Suisse! Francuz w pokonanym polu zostawił Pozzovivo i Spilaka. Ogromnego pecha miał Stefan Denifl, który został doścignięty 1,5 kilometra przed metą po blisko 200 km przejechanych w ucieczce!

Królewski etap tegorocznego wyścigu dookoła Szwajcarii to 237 kilometrów. Kolarze wystartowali z Unterterzen, a na trasie odwiedzili Lichtenstein, by ostatecznie dojechać do austriackiego Sölden, gdzie rozpoczynała się finałowa wspinaczka na Rettenbachferner.

szwajcaria

Zarówno dystans, jak i profil etapu był zachęcający do ucieczek. Z podobnego założenia wyszła grupa ośmiu zawodników, która powodowała większe zainteresowanie polskich kibiców z dwóch względów –  z przodu kręcili Przemysław Niemiec (Lampre – Merida) oraz zawodnik polskiej drużyny CCC Sprandi Polkowice – Stefan Schumacher. Oprócz tej dwójki na czele jechali: Ben King (Cannondale – Garmin), Thomas de Gendt (Lotto – Soudal), Matthias Brändle i Stefan Denifl (IAM), Mirko Selvaggi (Wanty) oraz Gregory Rast (Trek Factory Racing).

W połowie etapu zawodnicy wspinali się na przełęcz Bielerhöhe, gdzie pierwszy zameldował się Denifl, który umocnił się dzięki temu na pozycji lidera klasyfikacji górskiej. Przewaga ucieczki w pewnym momencie sięgała nawet 10 minut i możliwość dojechania do mety przed peletonem stawała się coraz bardziej realna.

U podnóża lodowca Rettenbach ucieczka miała nadal około pięć minut przewagi nad główną grupą, a jak tylko droga zaczęła się piąć w górę to czołówka zaczęła się rozpadać. Z przodu został tylko duet Denifl – King, a pozostali zawodnicy walczyli z nachyleniem jadąc swoim tempem. Mocne tempo w peletonie nadawali kolarze Astany, a pomiędzy nimi na 3-4 pozycji jechał Rafał Majka (Tinkoff – Saxo). Przyspieszenia nie wytrzymał lider wyścigu – Tom Dumoulin (Giant – Alpecin), a z peletonu ataku spróbował Igor Anton (Movistar), a po kilku minutach do przodu wyrwał również Simon Spilak (Katusha) Po ataku Słoweńca za dyktowanie tempa zabrała się drużyna Sky, a na ich kole wciąż trzymał się Rafał Majka oraz m. in. Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice).

Stefan Denifl zostawił ostatecznie Bena Kinga i samotnie pokonywał kolejne metry podjazdu, a Simon Spilak po kolei mijał kolejnych zawodników, którzy jechali w ucieczce. W międzyczasie problemy miał Majka i został za plecami najmocniejszy. Kolejnym z faworytów, który ruszył do przodu był Domenico Pozzovivo (Ag2r). Mały Włoch z łatwością dogonił Spilaka, a po chwili dojechali kolejni faworyci.

Dzielnie walczący Denifl przejawiał pierwsze oznaki kryzysu, a na 2 kilometry przed metą jego przewaga wynosiła już tylko minutę. Kolejnego ataku spróbował Spilak, a wraz z nim Thibaut Pinot (FDJ),a tego skoku nie wytrzymał już Jan Hirt. Pinot zostawił Spilaka i coraz bardziej zbliżał się do Denifla. Francuz ostatecznie dogonił lidera górskiej klasyfikacji półtora kilometra przed metą.

Thibaut Pinot wjechał na metę samotnie i po świetnym ataku w końcówce sięgnął po końcowe zwycięstwo, a dzięki temu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej! Drugie miejsce zajął Domenico Pozzovivo, a trzeci był Simon Spilak. Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice) dojechał na metę w czołowej dziesiątce!

Wyniki 5 etapu Tour de Suisse:

1 Thibaut PINOT FDJ 6:22:47
2 Domenico POZZOVIVO AG2R LA MONDIALE +34
3 Simon SPILAK TEAM KATUSHA +37
4 Miguel Angel LOPEZ MORENO ASTANA PRO TEAM +43
5 Geraint THOMAS TEAM SKY +43
6 Jakob FUGLSANG ASTANA PRO TEAM +1:15
7 Jan HIRT CCC SPRANDI POLKOWICE +1:18
8 Sergio Luis HENAO MONTOYA TEAM SKY +1:29
9 Stefan DENIFL IAM CYCLING +1:31
10 Tom DUMOULIN TEAM GIANT – ALPECIN +1:37
11 Rafal MAJKA TINKOFF – SAXO +1:40
12 Sébastien REICHENBACH IAM CYCLING +2:16
13 Steve MORABITO FDJ +2:16
14 Laurens TEN DAM TEAM LOTTO NL – JUMBO +2:16
15 Warren BARGUIL TEAM GIANT – ALPECIN +2:16
16 Robert GESINK TEAM LOTTO NL – JUMBO +2:27
17 Jhoan Esteban CHAVES RUBIO ORICA GreenEDGE +2:35
18 Joseph Lloyd DOMBROWSKI TEAM CANNONDALE – GARMIN +3:03
19 Bob JUNGELS TREK FACTORY RACING +3:05
20 Kristijan DURASEK LAMPRE – MERIDA +3:05
21 Ben HERMANS BMC RACING TEAM +3:57
22 Kanstantsin SIUTSOU TEAM SKY +4:28
23 Daniel MORENO FERNANDEZ TEAM KATUSHA +4:30
24 Jan BAKELANTS AG2R LA MONDIALE +5:03
25 Frank SCHLECK TREK FACTORY RACING +5:08
26 Francis DE GREEF WANTY – GROUPE GOBERT +5:22
27 Gianluca BRAMBILLA ETIXX – QUICK STEP +5:45
28 Thomas DANIELSON TEAM CANNONDALE – GARMIN +5:47
29 Benjamin KING TEAM CANNONDALE – GARMIN +5:47
30 Sylwester SZMYD CCC SPRANDI POLKOWICE +6:35
31 Marco MINNAARD WANTY – GROUPE GOBERT +6:55
32 Igor ANTON HERNANDEZ MOVISTAR TEAM +7:23
33 Winner ANACONA GOMEZ MOVISTAR TEAM +7:23
34 Jerome COPPEL IAM CYCLING +7:32
35 Maxime MONFORT LOTTO SOUDAL +8:33
36 Lawrence WARBASSE IAM CYCLING +8:33
37 Manuel SENNI BMC RACING TEAM +8:50
38 Jonathan FUMEAUX IAM CYCLING +9:47
39 Andre Fernando S. Martins CARDOSO TEAM CANNONDALE – GARMIN +9:47
40 Thomas DE GENDT LOTTO SOUDAL +9:47
41 Danilo WYSS BMC RACING TEAM +10:37
42 Darwin ATAPUMA HURTADO BMC RACING TEAM +10:43
43 Julian David ARREDONDO MORENO TREK FACTORY RACING +11:04
44 Davide REBELLIN CCC SPRANDI POLKOWICE +11:19
45 Luka PIBERNIK LAMPRE – MERIDA +11:19
46 Christian KNEES TEAM SKY +11:42
47 Axel DOMONT AG2R LA MONDIALE +12:23
48 Guillaume BONNAFOND AG2R LA MONDIALE +12:23
49 Sander ARMEE LOTTO SOUDAL +12:46
50 Simon CLARKE ORICA GreenEDGE +13:21
51 Bakhtiyar KOZHATAYEV ASTANA PRO TEAM +14:24
52 Alexey LUTSENKO ASTANA PRO TEAM +14:24
53 Przemyslaw NIEMIEC LAMPRE – MERIDA +14:31
54 Georg PREIDLER TEAM GIANT – ALPECIN +15:08
55 Johannes FRÖHLINGER TEAM GIANT – ALPECIN +15:08
56 Jurgen VAN DEN BROECK LOTTO SOUDAL +15:24
57 Silvan DILLIER BMC RACING TEAM +15:32
58 Stefan SCHUMACHER CCC SPRANDI POLKOWICE +16:21
59 Branislau SAMOILAU CCC SPRANDI POLKOWICE +17:02
60 Marek RUTKIEWICZ CCC SPRANDI POLKOWICE +17:02
61 Grega BOLE CCC SPRANDI POLKOWICE +17:02
62 Adrian HONKISZ CCC SPRANDI POLKOWICE +17:02
63 Cameron MEYER ORICA GreenEDGE +17:05
64 Julien VERMOTE ETIXX – QUICK STEP +17:22
65 Lars Petter NORDHAUG TEAM SKY +17:24
66 Laurent DIDIER TREK FACTORY RACING +18:12
67 Paul MARTENS TEAM LOTTO NL – JUMBO +18:41
68 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE +19:20
69 Jérémy ROY FDJ +21:16
70 Matthieu LADAGNOUS FDJ +21:16
71 Jose Joaquin ROJAS GIL MOVISTAR TEAM +21:16
72 Matej MOHORIC TEAM CANNONDALE – GARMIN +21:27
73 Martin ELMIGER IAM CYCLING +21:27
74 Daryl IMPEY ORICA GreenEDGE +21:27
75 Bert LINDEMAN TEAM LOTTO NL – JUMBO +21:27
76 Carter JONES TEAM GIANT – ALPECIN +21:27
77 Adriano MALORI MOVISTAR TEAM +21:27
78 Valerio AGNOLI ASTANA PRO TEAM +21:27
79 Michael VALGREN TINKOFF – SAXO +21:27
80 Marco MARCATO WANTY – GROUPE GOBERT +21:27
81 Greg VAN AVERMAET BMC RACING TEAM +21:27
82 Michal GOLAS ETIXX – QUICK STEP +21:27
83 Eros CAPECCHI MOVISTAR TEAM +21:27
84 Alex HOWES TEAM CANNONDALE – GARMIN +21:27
85 Jurgen ROELANDTS LOTTO SOUDAL +21:27
86 Svein TUFT ORICA GreenEDGE +21:27
87 Enrico GASPAROTTO WANTY – GROUPE GOBERT +21:50
88 Mathew HAYMAN ORICA GreenEDGE +22:39
89 Michael ALBASINI ORICA GreenEDGE +22:39
90 Thomas LEEZER TEAM LOTTO NL – JUMBO +22:39
91 Vegard BREEN LOTTO SOUDAL +22:51
92 Danny PATE TEAM SKY +23:02
93 Valerio CONTI LAMPRE – MERIDA +23:28
94 Peter SAGAN TINKOFF – SAXO +23:51
95 Francisco José VENTOSO ALBERDI MOVISTAR TEAM +23:51
96 Mike TEUNISSEN TEAM LOTTO NL – JUMBO +23:51
97 Jasper STUYVEN TREK FACTORY RACING +25:37
98 Grégory RAST TREK FACTORY RACING +25:40
99 Pavel BRUTT TINKOFF – SAXO +26:06
100 Simone ANTONINI WANTY – GROUPE GOBERT +26:18
101 Jérôme BAUGNIES WANTY – GROUPE GOBERT +26:18
102 Arthur VICHOT FDJ +26:38
103 Stijn DEVOLDER TREK FACTORY RACING +26:47
104 Sébastien TURGOT AG2R LA MONDIALE +26:51
105 Damien GAUDIN AG2R LA MONDIALE +26:57
106 Fabian CANCELLARA TREK FACTORY RACING +26:57
107 Daniil FOMINYKH ASTANA PRO TEAM +27:07
108 Tom VAN ASBROECK TEAM LOTTO NL – JUMBO +27:07
109 Kenny DE HAES LOTTO SOUDAL +27:07
110 Sergey LAGUTIN TEAM KATUSHA +27:07
111 Dmitrii KOZONCHUK TEAM KATUSHA +27:07
112 Mario Jorge FARIA DA COSTA LAMPRE – MERIDA +27:07
113 Alberto BETTIOL TEAM CANNONDALE – GARMIN +27:07
114 Jasper DE BUYST LOTTO SOUDAL +27:07
115 Matthias BRANDLE IAM CYCLING +27:39
116 Daniele BENNATI TINKOFF – SAXO +28:02
117 Bernhard EISEL TEAM SKY +28:02
118 Blel KADRI AG2R LA MONDIALE +28:36
119 Koen DE KORT TEAM GIANT – ALPECIN +29:31
120 John DEGENKOLB TEAM GIANT – ALPECIN +29:34
121 Nikias ARNDT TEAM GIANT – ALPECIN +29:34
122 Matti BRESCHEL TINKOFF – SAXO +29:38
123 Michael MORKOV TINKOFF – SAXO +29:38
124 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM +29:41
125 Viacheslav KUZNETSOV TEAM KATUSHA +30:05
126 Nikolay TRUSOV TINKOFF – SAXO +30:12
127 William BONNET FDJ +30:31
128 Zdenek STYBAR ETIXX – QUICK STEP +31:17
129 Mark RENSHAW ETIXX – QUICK STEP +31:17
130 Mark CAVENDISH ETIXX – QUICK STEP +31:17
131 Marco HALLER TEAM KATUSHA +32:39
132 Alexander KRISTOFF TEAM KATUSHA +32:39
133 Frederik BACKAERT WANTY – GROUPE GOBERT +32:39
134 Jacopo GUARNIERI TEAM KATUSHA +32:39
135 Moreno MOSER TEAM CANNONDALE – GARMIN +32:42
136 Sep VANMARCKE TEAM LOTTO NL – JUMBO +32:42
137 Jean-Pierre DRUCKER BMC RACING TEAM +32:51
138 Michal KWIATKOWSKI ETIXX – QUICK STEP +33:14
139 Matteo TRENTIN ETIXX – QUICK STEP +33:14
140 Mirko SELVAGGI WANTY – GROUPE GOBERT +33:14
141 Dries DEVENYNS IAM CYCLING +34:08
142 Davide CIMOLAI LAMPRE – MERIDA +35:20
143 Niccolo BONIFAZIO LAMPRE – MERIDA +35:22
144 Sébastien CHAVANEL FDJ +36:04
145 Arnaud DEMARE FDJ +36:04
DNF Davide MALACARNE ASTANA PRO TEAM
DNF Jon IZAGUIRRE INSAUSTI MOVISTAR TEAM
DNF David LOPEZ GARCIA TEAM SKY
DNS Michael MATTHEWS ORICA GreenEDGE

Klasyfikacja generalna:

1 Thibaut PINOT FDJ 17:42:01
2 Geraint THOMAS TEAM SKY +47
3 Simon SPILAK TEAM KATUSHA +50
4 Domenico POZZOVIVO AG2R LA MONDIALE +55
5 Miguel Angel LOPEZ MORENO ASTANA PRO TEAM +1:07
6 Jakob FUGLSANG ASTANA PRO TEAM +1:27
7 Tom DUMOULIN TEAM GIANT – ALPECIN +1:32
8 Steve MORABITO FDJ +2:29
9 Sébastien REICHENBACH IAM CYCLING +2:43
10 Sergio Luis HENAO MONTOYA TEAM SKY +2:46
11 Robert GESINK TEAM LOTTO NL – JUMBO +2:57
12 Rafal MAJKA TINKOFF – SAXO +2:59
13 Jhoan Esteban CHAVES RUBIO ORICA GreenEDGE +3:12
14 Kristijan DURASEK LAMPRE – MERIDA +3:21
15 Bob JUNGELS TREK FACTORY RACING +3:22
16 Laurens TEN DAM TEAM LOTTO NL – JUMBO +3:49
17 Ben HERMANS BMC RACING TEAM +4:27
18 Daniel MORENO FERNANDEZ TEAM KATUSHA +4:33
19 Warren BARGUIL TEAM GIANT – ALPECIN +4:52
20 Kanstantsin SIUTSOU TEAM SKY +5:35
21 Jan BAKELANTS AG2R LA MONDIALE +6:15
22 Gianluca BRAMBILLA ETIXX – QUICK STEP +7:00
23 Winner ANACONA GOMEZ MOVISTAR TEAM +7:42
24 Frank SCHLECK TREK FACTORY RACING +7:49
25 Francis DE GREEF WANTY – GROUPE GOBERT +8:02
26 Joseph Lloyd DOMBROWSKI TEAM CANNONDALE – GARMIN +10:31
27 Julian David ARREDONDO MORENO TREK FACTORY RACING +11:21
28 Davide REBELLIN CCC SPRANDI POLKOWICE +12:43
29 Marco MINNAARD WANTY – GROUPE GOBERT +15:55
30 Jurgen VAN DEN BROECK LOTTO SOUDAL +16:41
31 Alexey LUTSENKO ASTANA PRO TEAM +16:51
32 Lawrence WARBASSE IAM CYCLING +17:16
33 Darwin ATAPUMA HURTADO BMC RACING TEAM +17:29
34 Jan HIRT CCC SPRANDI POLKOWICE +18:49
35 Jerome COPPEL IAM CYCLING +19:14
36 Maxime MONFORT LOTTO SOUDAL +20:04
37 Andre Fernando S. Martins CARDOSO TEAM CANNONDALE – GARMIN +21:30
38 Thomas DANIELSON TEAM CANNONDALE – GARMIN +21:36
39 Jose Joaquin ROJAS GIL MOVISTAR TEAM +22:28
40 Greg VAN AVERMAET BMC RACING TEAM +23:44
41 Peter SAGAN TINKOFF – SAXO +23:46
42 Sylwester SZMYD CCC SPRANDI POLKOWICE +24:00
43 Enrico GASPAROTTO WANTY – GROUPE GOBERT +24:25
44 Luka PIBERNIK LAMPRE – MERIDA +25:25
45 Christian KNEES TEAM SKY +26:53
46 Jonathan FUMEAUX IAM CYCLING +27:05
47 Valerio CONTI LAMPRE – MERIDA +27:29
48 Michael ALBASINI ORICA GreenEDGE +28:31
49 Daryl IMPEY ORICA GreenEDGE +29:18
50 Stefan DENIFL IAM CYCLING +30:02
51 Silvan DILLIER BMC RACING TEAM +31:11
52 Manuel SENNI BMC RACING TEAM +31:15
53 Danilo WYSS BMC RACING TEAM +32:15
54 Guillaume BONNAFOND AG2R LA MONDIALE +32:22
55 Branislau SAMOILAU CCC SPRANDI POLKOWICE +32:35
56 Julien VERMOTE ETIXX – QUICK STEP +32:41
57 Martin ELMIGER IAM CYCLING +33:56
58 Przemyslaw NIEMIEC LAMPRE – MERIDA +34:04
59 Jérémy ROY FDJ +34:47
60 Igor ANTON HERNANDEZ MOVISTAR TEAM +34:54
61 Benjamin KING TEAM CANNONDALE – GARMIN +34:58
62 Michal GOLAS ETIXX – QUICK STEP +36:02
63 Axel DOMONT AG2R LA MONDIALE +36:48
64 Thomas DE GENDT LOTTO SOUDAL +37:12
65 Michael VALGREN TINKOFF – SAXO +38:36
66 Stefan SCHUMACHER CCC SPRANDI POLKOWICE +40:39
67 Simon CLARKE ORICA GreenEDGE +41:05
68 Paul MARTENS TEAM LOTTO NL – JUMBO +42:00
69 Matthieu LADAGNOUS FDJ +42:22
70 Eros CAPECCHI MOVISTAR TEAM +42:26
71 Laurent DIDIER TREK FACTORY RACING +43:00
72 Francisco José VENTOSO ALBERDI MOVISTAR TEAM +44:32
73 Vegard BREEN LOTTO SOUDAL +45:12
74 Georg PREIDLER TEAM GIANT – ALPECIN +45:44
75 Cameron MEYER ORICA GreenEDGE +46:46
76 Marco MARCATO WANTY – GROUPE GOBERT +46:59
77 Matteo TRENTIN ETIXX – QUICK STEP +47:43
78 Valerio AGNOLI ASTANA PRO TEAM +47:45
79 Adriano MALORI MOVISTAR TEAM +48:43
80 Adrian HONKISZ CCC SPRANDI POLKOWICE +48:53
81 Jasper STUYVEN TREK FACTORY RACING +50:22
82 Mirko SELVAGGI WANTY – GROUPE GOBERT +51:47
83 Bakhtiyar KOZHATAYEV ASTANA PRO TEAM +52:08
84 Nikias ARNDT TEAM GIANT – ALPECIN +52:23
85 Grega BOLE CCC SPRANDI POLKOWICE +52:41
86 Matej MOHORIC TEAM CANNONDALE – GARMIN +52:59
87 John DEGENKOLB TEAM GIANT – ALPECIN +53:09
88 Johannes FRÖHLINGER TEAM GIANT – ALPECIN +54:10
89 Sander ARMEE LOTTO SOUDAL +54:20
90 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE +54:34
91 Moreno MOSER TEAM CANNONDALE – GARMIN +55:44
92 Dmitrii KOZONCHUK TEAM KATUSHA +55:54
93 Viacheslav KUZNETSOV TEAM KATUSHA +57:38
94 Michael MORKOV TINKOFF – SAXO +58:24
95 Matti BRESCHEL TINKOFF – SAXO +58:44
96 Damien GAUDIN AG2R LA MONDIALE +58:47
97 Zdenek STYBAR ETIXX – QUICK STEP +58:55
98 Michal KWIATKOWSKI ETIXX – QUICK STEP +59:32
99 Sep VANMARCKE TEAM LOTTO NL – JUMBO +1:00:02
100 Bert LINDEMAN TEAM LOTTO NL – JUMBO +1:00:20
101 Daniele BENNATI TINKOFF – SAXO +1:01:06
102 Grégory RAST TREK FACTORY RACING +1:01:23
103 Marco HALLER TEAM KATUSHA +1:01:29
104 Marek RUTKIEWICZ CCC SPRANDI POLKOWICE +1:01:32
105 Jasper DE BUYST LOTTO SOUDAL +1:02:08
106 Sébastien TURGOT AG2R LA MONDIALE +1:02:53
107 Sergey LAGUTIN TEAM KATUSHA +1:02:55
108 Alberto BETTIOL TEAM CANNONDALE – GARMIN +1:02:56
109 Lars Petter NORDHAUG TEAM SKY +1:03:41
110 Mathew HAYMAN ORICA GreenEDGE +1:03:43
111 Thomas LEEZER TEAM LOTTO NL – JUMBO +1:04:04
112 Koen DE KORT TEAM GIANT – ALPECIN +1:04:36
113 Alex HOWES TEAM CANNONDALE – GARMIN +1:05:12
114 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM +1:05:17
115 Jurgen ROELANDTS LOTTO SOUDAL +1:05:34
116 Carter JONES TEAM GIANT – ALPECIN +1:05:58
117 Frederik BACKAERT WANTY – GROUPE GOBERT +1:05:58
118 Mario Jorge FARIA DA COSTA LAMPRE – MERIDA +1:07:00
119 Matthias BRANDLE IAM CYCLING +1:08:37
120 Fabian CANCELLARA TREK FACTORY RACING +1:10:54
121 Mike TEUNISSEN TEAM LOTTO NL – JUMBO +1:11:11
122 Svein TUFT ORICA GreenEDGE +1:11:15
123 Daniil FOMINYKH ASTANA PRO TEAM +1:11:31
124 Dries DEVENYNS IAM CYCLING +1:11:36
125 Danny PATE TEAM SKY +1:12:50
126 Jean-Pierre DRUCKER BMC RACING TEAM +1:13:09
127 Pavel BRUTT TINKOFF – SAXO +1:13:33
128 Simone ANTONINI WANTY – GROUPE GOBERT +1:13:53
129 Kenny DE HAES LOTTO SOUDAL +1:14:40
130 Blel KADRI AG2R LA MONDIALE +1:16:11
131 Stijn DEVOLDER TREK FACTORY RACING +1:16:35
132 Arthur VICHOT FDJ +1:16:37
133 Jérôme BAUGNIES WANTY – GROUPE GOBERT +1:17:02
134 Tom VAN ASBROECK TEAM LOTTO NL – JUMBO +1:17:08
135 Nikolay TRUSOV TINKOFF – SAXO +1:17:43
136 Bernhard EISEL TEAM SKY +1:18:04
137 Mark CAVENDISH ETIXX – QUICK STEP +1:18:37
138 Mark RENSHAW ETIXX – QUICK STEP +1:18:44
139 William BONNET FDJ +1:20:22
140 Alexander KRISTOFF TEAM KATUSHA +1:22:26
141 Jacopo GUARNIERI TEAM KATUSHA +1:22:36
142 Niccolo BONIFAZIO LAMPRE – MERIDA +1:23:18
143 Sébastien CHAVANEL FDJ +1:23:36
144 Davide CIMOLAI LAMPRE – MERIDA +1:25:24
145 Arnaud DEMARE FDJ +1:25:54

Foto: Tour de Suisse