Już w najbliższą sobotę w Trzebnicy, zostanie rozegrana trzecia odsłona wyścigu – Korona Kocich Gór. Tym razem impreza znalazła się w kalendarzu UCI.

mapka---hotel-trzebnica_nowa

Jednodniowy wyścig w pobliżu Wrocławia, organizowany jest przez Henryka Charuckiego. Od tej edycji, posiada on kategorię 1.2 UCI. Jedna runda ma 24 km długości i 220 metrów przewyższenia. Start i meta zlokalizowane są w Trzebnicy na ul. Milickiej, skąd ul. Bochenka, Klasztorną i Oleśnicką trasa biegnie w kierunku Głuchowa Górnego. Przed Głuchowem Górnym skręca na Czachowo, dalej przez Radłów (słynny podjazd pod Prababkę) i Skotniki do Zawoni. Tu trasa odbija w lewo na Pstrzejownice, Cerekwice do Trzebincy.

plakat kocie góry

Na starcie pojawią się czołowe polskie drużyny oraz kilka zagranicznych formacji. Zawodowcy będą mieli do pokonania 8 okrążeń, które w sumie dadzą dystans 194 kilometrów. W harmonogramie przygotowano też rywalizację dla amatorów oraz Mistrzostwa Polski Strażaków!

Więcej informacji na oficjalnej stronie wyścigu – www.koronakocichgor.com

 

Źródło: własne + Korona Kocich Gór

 

 

Poprzedni artykułPhilippe Gilbert nie wystartuje w Tour de France
Następny artykułTour de Suisse: Matthews ogrywa Sagana w sprincie!
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments