Grupa CCC Sprandi Polkowice wystawia szybki skład na jednodniowy wyścig Rund um Köln (1.1 UCI), który zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę, 14 czerwca.

W 6-osobowym zespole znaleźli się dwaj typowi sprinterzy, Grzegorz Stępniak oraz Christian Delle Stelle – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice. Pierwszy z nich ma w tym sezonie dwa zwycięstwa etapowe – w wyścigu „Szlakiem Bursztynowym” oraz Bałtyk – Karkonosze Tour. Włoch był natomiast w tym roku 11. w Nokere Koerse oraz rywalizował na trasie legendarnego klasyku, Mediolan-San Remo. O tym, na kogo będziemy jechać w końcówce zadecyduje dyspozycja dnia i sytuacja na trasie.

Dwójka ta będzie mogła liczyć na wsparcie czterech młodych kolarzy z kategorii U23 – szybkiego Eryka Latonia, a także Jakuba Kaczmarka, Michała Paluty oraz najmłodszego w drużynie, 19-letniego Kamila Małeckiego.

Wyścig liczyć będzie 196,7 kilometra. Rozpocznie się w Gummersbach, a zakończy na rundach w Kolonii. Do 160.kilometra trasa jest pofałdowana, a sama końcówka prowadzi po płaskim. Dla polkowickiej grupy będzie to trzeci start w niemieckim wyścigu (poprzednie dwa miały miejsce w 2011 i 2014 roku).

Na starcie tegorocznej edycji pojawią się trzy ekipy UCI WorldTour (Giant-Alpecin, Etixx – Quick Step, Team LottoNL-Jumbo), sześć ProContinental (poza CCC Sprandi Polkowice także Bora-Argon 18, Topsport Vlaanderen – Baloise, Cult Energy, Team Roompot Oranje Peloton i MTN – Qhubeka) oraz 12 Continental.

Skład na Rund um Köln (1.1 UCI, 14 czerwca): Grzegorz Stępniak, Christian Delle Stelle, Eryk Latoń, Michał Paluta, Jakub Kaczmarek, Kamil Małecki

Źródło: CCC Sprandi