Szybki, ale też nastawiony na walkę w klasyfikacji generalnej skład, wystartuje w 6-etapowym wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour.

Pierwsze cztery etapy tej imprezy zostaną rozegrane na płaskim terenie i największe szanse na sukces etapowy będą mieć sprinterzy. W składzie CCC Sprandi Polkowice znalazło się dwóch zawodników dysponujących mocnym finiszem – Grzegorz Stępniak, który przed dwoma laty wygrał aż czterokrotnie, a także 21-letni Eryk Latoń.

O końcowym układzie klasyfikacji generalnej zadecyduje ostatni dzień zmagań, kiedy to rozegrane zostaną dwa etapy – górska jazda indywidualna na czas pod Przełęcz Okraj, a także krótki, ale wymagający etap z Piechowic do Karpacza.

Mateusz Taciak doskonale wie jak wygrać Bałtyk-Karkonosze, gdyż triumfował tam przed dwoma laty. Prowadzenie zapewnił sobie po czasówce na Przełęcz Okraj. Jest zatem jednym z faworytów w tegorocznej edycji. W ostatnich tygodniach potwierdził dobrą dyspozycję w wyścigu CCC Tour Grody Piastowskie, gdzie zajął drugie miejsce, pomimo faktu, że na trasie nie było jazdy indywidualnej.

Skład CCC Sprandi Polkowice uzupełnią: mający za sobą start w Grodach Piastowskich i wyścigach Wyszehradzich, Adrian Honkisz, zawsze solidny i niezwykle wartościowy w roli rozprowadzającego sprinterów, Tomasz Kiendyś, drugi zawodnik GP Polski, Leszek Pluciński, a także bardzo młodzi Jakub Kaczmarek i Michał Paluta.

Skład na Bałtyk-Karkonosze Tour (20-24.05, kat.2.2):Mateusz Taciak, Grzegorz Stępniak, Leszek Pluciński, Eryk Latoń, Adrian Honkisz, Tomasz Kiendyś, Michał Paluta, Jakub Kaczmarek

Program wyścigu:

19.05 – Prolog: Kołobrzeg (30x1km) – poza klasyfikacją

20.05 – 1. Etap – Kołobrzeg-Świdwin – 192,6km

21.05 – 2. Etap – Goleniów-Wolin – 106,6km

22.05 – 3. Etap – Tarnowo Podgórne-Tarnowo Podgórne – 210,7

23.05 – 4. Etap – Kożuchów-Zgorzelec  – 154,6km

24.05 – 5. Etap – Kowary- Przełęcz Okraj – 11,6km (ITT)

24.05 – 6. Etap – Piechowice-Karpacz – 82km


W najbliższych dniach, polkowicka ekipa będzie się ścigać równolegle w trzech wyścigach etapowych – poza Giro d’Italia i Bałtyk-Karkonosze Tour, wezmą udział także w Tour of Norway (2.HC). „Pomarańczowi” wystartują w Norwegii w 6-osobowym zestawieniu.

Skład CCC Sprandi Polkowice to mieszanka młodości z doświadczeniem. Ekipę poprowadzi Davide Rebellin, który wraca do ścigania po kontuzji (zwichnięty bark) odniesionej na ostatnim etapie Tour of Turkey. Włoch miał kilkudniową przerwę od roweru, ale w Norwegii powinien już być gotowy do walki.

Razem z nim ścigać się będą Stefan Schumacher, Adrian Kurek, Josef Cerny, Jan Hirt, (cała czwórka rywalizowała kilka dni temu w CCC Tour Grody Piastowskie) oraz Piotr Brożyna. Ci trzej ostatni należą do najmłodszych w całej ekipie i mają 24 lata lub mniej.

Tegoroczny Tour of Norway liczy pięć etapów. Pierwsze dwa odcinki wydają się być nieco łatwiejsze, choć tam też może się wiele wydarzyć. Trzeciego dnia zmagań kolarze wspinać się będą na najdłuższym podjeździe wyścigu, liczącym ok. 10 kilometrów (ok. 800 metrów przewyższenia). Szczyt usytuowany jest ok. 23 kilometry przed metą. Czwarty odcinek również powinien odegrać sporą rolę w ukształtowaniu się klasyfikacji generalnej. Na trasie znajdują się dwa wzniesienia 1.kategorii, a meta jest równocześnie premią 2.kategorii. Ostatni etap kończy się 4 rundami w Eggemoen, z metą tuż za szczytem niewielkiego pagórka (3.kat).

Na starcie Tour of Norway stanie 6 ekip UCI World Tour (Katusha, Sky, Lotto-Soudal, Tinkoff-Saxo, Orica-GreenEDGE, Trek Factory), 8 ProContinental, a także 7 skandynawskich grup kontynentalnych.

Przed rokiem wyścig padł łupem Macieja Paterskiego, który aktualnie ściga się w Giro d’Italia.

Skład na Tour of Norway (20-24.05, kat.2HC):Davide Rebellin, Stefan Schumacher, Josef Cerny, Jan Hirt, Piotr Brożyna, Adrian Kurek

Program wyścigu:

20.05 – Etap 1 – Årnes – Sarpsborg (182k)
21.05 – Etap 2 – Drammen – Langesund (199k)
22.05 – Etap 3 – Skien – Rjukan (185k)
23.05 – Etap 4 – Rjukan – Geilo (167k)
24.05 – Etap 5 – Flå – Hønefoss (175k)

Informacja prasowa