Nicola Boem (Bardiani-CSF) wykazał się najlepszym zmysłem taktycznym i mocą, wygrywając 10. etap Giro d’Italia po finiszu z ucieczki. Liderem pozostał Alberto Contador (Tinkoff-Saxo).

T15_MadonnaDC_2_alt

Płaski jak stół etap z Civitanova Marche do Forlì, to trasa jaką organizatorzy przygotowali dla kolarzy, podczas dziesiątego dnia ścigania w wyścigu Dookoła Włoch.

Ucieczkę dnia utworzyli dziś Włosi: Oscar Gatto (Androni-Giocattoli), Nicola Boem (Bardiani-CSF), Alessandro Malaguti (Nippo-Vini Fantini), Matteo Busato (Southeast) oraz Alan Marangoni (Cannondale-Garmin). Wydawało się, że na płaskim odcinku harcownicy nie mają szans na skuteczny odjazd. Uciekinierzy nie poddawali się i na 30 kilometrów przed kreską w dalszym ciągu mieli dwie i pół minuty przewagi nad peletonem prowadzony przez grupy sprinterskie.

15 kilometrów przed kreską, olbrzymiego pecha miał Oscar Gatto. Doświadczony zawodnik złapał gumę i w efekcie poczekał na peleton. Przewaga czołówki dalej wynosiła ponad 1 minutę, więc było już prawie pewne, że zwycięzca dzisiejszego etapu jedzie w prowadzącej czwórce.

Długiego finiszu próbował Alan Marangoni, ale wyraźnie najsilniejszy był Nicola Boem. Młody kolarz jako pierwszy przekroczył linię mety, pokonując Matteo Busato i Alessandro Malagutiego. Finisz z peletonu po piąte miejsce wygrał Giacomo Nizzolo (Trek Factory Racing).

Kilkadziesiąt sekund straty poniósł Richie Porte (Sky Team). Trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej miał defekt i mimo pomocy ze strony kolegów, nie zdążył dojść do grupy.

Wyniki:

1    Nicola BOEM    ITA    BAR    4:26:16
2    Matteo BUSATO    ITA    STH    +4:26:16
3    Alessandro MALAGUTI    ITA    NIP    +4:26:18
4    Alan MARANGONI    ITA    TCG    +4:26:20
5    Giacomo NIZZOLO    ITA    TFR    +4:26:34
6    Sacha MODOLO    ITA    LAM    +4:26:34
7    André GREIPEL    GER    LTS    +4:26:34
8    Luka MEZGEC    SLO    TGA    +4:26:34
9    Nicola RUFFONI    ITA    BAR    +4:26:34
10    Davide APPOLLONIO    ITA    AND    +4:26:34
11    Alexander PORSEV    RUS    KAT    +4:26:34
12    Eduard Michael GROSU    ROU    NIP    +4:26:34
13    Juan Jose LOBATO DEL VALLE    ESP    MOV    +4:26:34
14    Kévin REZA    FRA    FDJ    +4:26:34
15    Manuel BELLETTI    ITA    STH    +4:26:34
16    Elia VIVIANI    ITA    SKY    +4:26:34
17    Moreno HOFLAND    NED    TLJ    +4:26:34
18    Roger KLUGE    GER    IAM    +4:26:34
19    Brett LANCASTER    AUS    OGE    +4:26:34
20    Fabio ARU    ITA    AST    +4:26:34
21    Grega BOLE    SLO    CCC    +4:26:34
22    Philippe GILBERT    BEL    BMC    +4:26:34
23    Maximiliano Ariel RICHEZE    ARG    LAM    +4:26:34
24    Davide FORMOLO    ITA    TCG    +4:26:34
25    Stefan KUENG    SUI    BMC    +4:26:34
26    Tom BOONEN    BEL    EQS    +4:26:34
27    Jaroslaw MARYCZ    POL    CCC    +4:26:34
28    Rigoberto URAN URAN    COL    EQS    +4:26:34
29    Bartlomiej MATYSIAK    POL    CCC    +4:26:34
30    Yury TROFIMOV    RUS    KAT    +4:26:34
31    Alberto CONTADOR VELASCO    ESP    TCS    +4:26:34
32    Damiano CARUSO    ITA    BMC    +4:26:34
33    Leopold KONIG    CZE    SKY    +4:26:34
34    Andre Fernando S. Martins CARDOSO    POR    TCG    +4:26:34
35    Carlos Alberto BETANCUR GOMEZ    COL    ALM    +4:26:34
36    Jon IZAGUIRRE INSAUSTI    ESP    MOV    +4:26:34
37    Roman KREUZIGER    CZE    TCS    +4:26:34
38    Dario CATALDO    ITA    AST    +4:26:34
39    Stef CLEMENT    NED    IAM    +4:26:34
40    Steven KRUIJSWIJK    NED    TLJ    +4:26:34
41    Alexandre GENIEZ    FRA    FDJ    +4:26:34
42    Mikel LANDA MEANA    ESP    AST    +4:26:34
43    Jurgen VAN DEN BROECK    BEL    LTS    +4:26:34
44    Enrico BATTAGLIN    ITA    BAR    +4:26:34
45    Pier Paolo DE NEGRI    ITA    NIP    +4:26:34
46    Damiano CUNEGO    ITA    NIP    +4:26:34
47    Maxime MONFORT    BEL    LTS    +4:26:34
48    Boy VAN POPPEL    NED    TFR    +4:26:34
49    Marco COLEDAN    ITA    TFR    +4:26:34
50    Luis Leon SANCHEZ GIL    ESP    AST    +4:26:34
51    Andrey AMADOR BAKKAZAKOVA    CRC    MOV    +4:26:34
52    Diego ROSA    ITA    AST    +4:26:34
53    Tanel KANGERT    EST    AST    +4:26:34
54    Maxime BOUET    FRA    EQS    +4:26:34
55    Paolo TIRALONGO    ITA    AST    +4:26:34
56    Pavel KOCHETKOV    RUS    KAT    +4:26:34
57    Mauro FINETTO    ITA    STH    +4:26:34
58    Ryder HESJEDAL    CAN    TCG    +4:26:34
59    Riccardo STACCHIOTTI    ITA    NIP    +4:26:44
60    Maciej PATERSKI    POL    CCC    +4:26:44
61    Martijn KEIZER    NED    TLJ    +4:26:44
62    Sébastien REICHENBACH    SUI    IAM    +4:26:44
63    Davide MALACARNE    ITA    AST    +4:26:44
64    Maarten TJALLINGII    NED    TLJ    +4:26:44
65    Amaël MOINARD    FRA    BMC    +4:26:44
66    Francesco Manuel BONGIORNO    ITA    BAR    +4:26:44
67    Silvan DILLIER    SUI    BMC    +4:26:44
68    Stefano PIRAZZI    ITA    BAR    +4:26:44
69    Fumiyuki BEPPU    JPN    TFR    +4:26:44
70    Marcus BURGHARDT    GER    BMC    +4:26:44
71    Alessandro PETACCHI    ITA    STH    +4:26:44
72    Giovanni VISCONTI    ITA    MOV    +4:26:44
73    Jan POLANC    SLO    LAM    +4:26:47
74    Manuele BOARO    ITA    TCS    +4:26:49
75    Marek RUTKIEWICZ    POL    CCC    +4:26:49
76    Marco FRAPPORTI    ITA    AND    +4:26:49
77    Edoardo ZARDINI    ITA    BAR    +4:26:49
78    Nick VAN DER LIJKE    NED    TLJ    +4:26:49
79    Przemyslaw NIEMIEC    POL    LAM    +4:26:49
80    Petr VAKOC    CZE    EQS    +4:26:49
81    Jhoan Esteban CHAVES RUBIO    COL    OGE    +4:26:49
82    Darwin ATAPUMA HURTADO    COL    BMC    +4:26:49
83    Simon GERRANS    AUS    OGE    +4:26:52
84    Rick ZABEL    GER    BMC    +4:26:54
85    Ivan BASSO    ITA    TCS    +4:26:54
86    Michael ROGERS    AUS    TCS    +4:26:54
87    Jonathan MONSALVE    VEN    STH    +4:26:54
88    Cédric PINEAU    FRA    FDJ    +4:26:58
89    Francis MOUREY    FRA    FDJ    +4:26:58
90    Giacomo BERLATO    ITA    NIP    +4:26:58
91    Patrick GRETSCH    GER    ALM    +4:26:58
92    Andrey ZEITS    KAZ    AST    +4:26:58
93    Jérôme PINEAU    FRA    IAM    +4:26:58
94    Rick FLENS    NED    TLJ    +4:26:58
95    Nikias ARNDT    GER    TGA    +4:26:58
96    Tobias LUDVIGSSON    SWE    TGA    +4:26:58
97    Greg HENDERSON    NZL    LTS    +4:26:58
98    Ruben FERNANDEZ    ESP    MOV    +4:26:58
99    Dayer Uberney QUINTANA ROJAS    COL    MOV    +4:26:58
100    Lukasz OWSIAN    POL    CCC    +4:26:58
101    Sonny COLBRELLI    ITA    BAR    +4:26:58
102    Luca CHIRICO    ITA    BAR    +4:26:58
103    Sylwester SZMYD    POL    CCC    +4:26:58
104    Tsgabu Gebremaryam GRMAY    ETH    LAM    +4:26:58
105    Rinaldo NOCENTINI    ITA    ALM    +4:26:58
106    Sylvain CHAVANEL    FRA    IAM    +4:26:58
107    Matteo MONTAGUTI    ITA    ALM    +4:26:58
108    Bertjan LINDEMAN    NED    TLJ    +4:26:58
109    Arnaud COURTEILLE    FRA    FDJ    +4:26:58
110    Nikolay MIHAYLOV    BUL    CCC    +4:26:58
111    Elia FAVILLI    ITA    STH    +4:26:58
112    Nathan BROWN    USA    TCG    +4:26:58
113    Hugo HOULE    CAN    ALM    +4:26:58
114    Alessandro BISOLTI    ITA    NIP    +4:26:58
115    Branislau SAMOILAU    BLR    CCC    +4:26:58
116    Franco PELLIZOTTI    ITA    AND    +4:26:58
117    Janier Alexis ACEVEDO COLLE    COL    TCG    +4:26:58
118    David DE LA CRUZ MELGAREJO    ESP    EQS    +4:26:58
119    Roberto FERRARI    ITA    LAM    +4:26:58
120    Simone STORTONI    ITA    AND    +4:26:58
121    Fabio SABATINI    ITA    EQS    +4:26:58
122    Clement CHEVRIER    FRA    IAM    +4:26:58
123    Axel DOMONT    FRA    ALM    +4:26:58
124    Julien BERARD    FRA    ALM    +4:26:58
125    Hubert DUPONT    FRA    ALM    +4:26:58
126    Davide VILLELLA    ITA    TCG    +4:26:58
127    Kenny ELISSONDE    FRA    FDJ    +4:26:58
128    Ilnur ZAKARIN    RUS    KAT    +4:26:58
129    Lars Ytting BAK    DEN    LTS    +4:26:58
130    Matteo TOSATTO    ITA    TCS    +4:26:58
131    Brent BOOKWALTER    USA    BMC    +4:26:58
132    Diego ** ULISSI    ITA    LAM    +4:26:58
133    Sergei CHERNETSKI    RUS    KAT    +4:26:58
134    Mikel NIEVE ITURALDE    ESP    SKY    +4:26:58
135    Vasil KIRYIENKA    BLR    SKY    +4:27:09
136    Chad HAGA    USA    TGA    +4:27:09
137    Gang XU    CHN    LAM    +4:27:09
138    Sergio Miguel MOREIRA PAULINHO    POR    TCS    +4:27:09
139    Igor ANTON HERNANDEZ    ESP    MOV    +4:27:09
140    Thomas DANIELSON    USA    TCG    +4:27:09
141    Tom Jelte SLAGTER    NED    TCG    +4:27:09
142    Gianfranco ZILIOLI    ITA    AND    +4:27:12
143    Fabio SILVESTRE    POR    TFR    +4:27:14
144    Eugenio ALAFACI    ITA    TFR    +4:27:14
145    Serghei TVETCOV    ROU    AND    +4:27:14
146    Luca PAOLINI    ITA    KAT    +4:27:17
147    Salvatore PUCCIO    ITA    SKY    +4:27:21
148    Sebastian HENAO GOMEZ    COL    SKY    +4:27:21
149    Kanstantsin SIUTSOU    BLR    SKY    +4:27:21
150    Richie PORTE    AUS    SKY    +4:27:21
151    Murilo Antonio FISCHER    BRA    FDJ    +4:27:21
152    Bert DE BACKER    BEL    TGA    +4:27:27
153    Fabio FELLINE    ITA    TFR    +4:27:30
154    Sander ARMEE    BEL    LTS    +4:27:36
155    Enrico BARBIN    ITA    BAR    +4:27:45
156    Simon GESCHKE    GER    TGA    +4:27:47
157    Kristof VANDEWALLE    BEL    TFR    +4:27:54
158    Iljo KEISSE    BEL    EQS    +4:28:00
159    Francesco GAVAZZI    ITA    STH    +4:28:07
160    Pieter WEENING    NED    OGE    +4:28:09
161    Anthony ROUX    FRA    FDJ    +4:28:16
162    Bernhard EISEL    AUT    SKY    +4:28:47
163    Adam HANSEN    AUS    LTS    +4:28:47
164    Sergey LAGUTIN    RUS    KAT    +4:28:47
165    Maxim BELKOV    RUS    KAT    +4:28:47
166    Luke DURBRIDGE    AUS    OGE    +4:29:16
167    Heinrich HAUSSLER    AUS    IAM    +4:30:04
168    Michael MATTHEWS    AUS    OGE    +4:30:04
169    Eugert ZHUPA    ALB    STH    +4:30:14
170    Jussi VEIKKANEN    FIN    FDJ    +4:30:39
171    Calvin WATSON    AUS    TFR    +4:31:27
172    Michael HEPBURN    AUS    OGE    +4:31:27
173    Caleb FAIRLY    USA    TGA    +4:31:27
174    Tom STAMSNIJDER    NED    TGA    +4:31:27
175    Cheng JI    CHN    TGA    +4:31:27
176    Manuele MORI    ITA    LAM    +4:31:27
177    Benat INTXAUSTI ELORRIAGA    ESP    MOV    +4:31:27
178    Jesus HERRADA LOPEZ    ESP    MOV    +4:31:27
179    Aleksejs SARAMOTINS    LAT    IAM    +4:31:27
180    Christopher JUUL JENSEN    DEN    TCS    +4:32:57
181    Ivan ROVNY    RUS    TCS    +4:32:57
182    Simon CLARKE    AUS    OGE    +4:32:57
183    Stig BROECKX    BEL    LTS    +4:33:42
184    Louis VERVAEKE    BEL    LTS    +4:33:42
185    Sam BEWLEY    NZL    OGE    +4:34:44
186    Oscar GATTO    ITA    AND    +4:34:47
187    Marco BANDIERA    ITA    AND    +4:34:47
DNF    Matteo PELUCCHI    ITA    IAM

 

Klasyfikacja generalna:

1    Alberto CONTADOR VELASCO    ESP    TCS    42:58:09
2    Fabio ARU    ITA    AST    3
3    Mikel LANDA MEANA    ESP    AST    46
4    Richie PORTE    AUS    SKY    +1:09
5    Dario CATALDO    ITA    AST    +1:16
6    Roman KREUZIGER    CZE    TCS    +1:46
7    Rigoberto URAN URAN    COL    EQS    +2:10
8    Giovanni VISCONTI    ITA    MOV    +2:12
9    Damiano CARUSO    ITA    BMC    +2:20
10    Andrey AMADOR BAKKAZAKOVA    CRC    MOV    +2:24
11    Leopold KONIG    CZE    SKY    +2:30
12    Davide FORMOLO    ITA    TCG    +3:01
13    Damiano CUNEGO    ITA    NIP    +3:10
14    Darwin ATAPUMA HURTADO    COL    BMC    +3:10
15    Yury TROFIMOV    RUS    KAT    +3:18
16    Jurgen VAN DEN BROECK    BEL    LTS    +3:33
17    Maxime MONFORT    BEL    LTS    +4:00
18    Amaël MOINARD    FRA    BMC    +4:19
19    Alexandre GENIEZ    FRA    FDJ    +4:41
20    Jon IZAGUIRRE INSAUSTI    ESP    MOV    +5:47
21    Ryder HESJEDAL    CAN    TCG    +6:16
22    Mikel NIEVE ITURALDE    ESP    SKY    +7:49
23    Steven KRUIJSWIJK    NED    TLJ    +10:39
24    Przemyslaw NIEMIEC    POL    LAM    +11:25
25    Paolo TIRALONGO    ITA    AST    +11:46
26    Diego ROSA    ITA    AST    +13:37
27    Tanel KANGERT    EST    AST    +13:38
28    Sébastien REICHENBACH    SUI    IAM    +15:54
29    Stefano PIRAZZI    ITA    BAR    +18:10
30    Jonathan MONSALVE    VEN    STH    +18:52
31    Jan POLANC    SLO    LAM    +20:28
32    Carlos Alberto BETANCUR GOMEZ    COL    ALM    +20:47
33    Stef CLEMENT    NED    IAM    +21:17
34    Jhoan Esteban CHAVES RUBIO    COL    OGE    +21:37
35    Andre Fernando S. Martins CARDOSO    POR    TCG    +22:12
36    Francesco Manuel BONGIORNO    ITA    BAR    +22:57
37    Michael ROGERS    AUS    TCS    +25:22
38    Benat INTXAUSTI ELORRIAGA    ESP    MOV    +29:56
39    Kenny ELISSONDE    FRA    FDJ    +31:21
40    Luis Leon SANCHEZ GIL    ESP    AST    +32:49
41    Pavel KOCHETKOV    RUS    KAT    +34:15
42    Mauro FINETTO    ITA    STH    +36:08
43    Diego ** ULISSI    ITA    LAM    +38:01
44    Sylwester SZMYD    POL    CCC    +38:22
45    Sergey LAGUTIN    RUS    KAT    +39:18
46    Kanstantsin SIUTSOU    BLR    SKY    +39:24
47    Fabio FELLINE    ITA    TFR    +40:57
48    Igor ANTON HERNANDEZ    ESP    MOV    +41:41
49    Ilnur ZAKARIN    RUS    KAT    +42:32
50    Martijn KEIZER    NED    TLJ    +43:25
51    Francesco GAVAZZI    ITA    STH    +44:17
52    Francis MOUREY    FRA    FDJ    +44:30
53    Simon CLARKE    AUS    OGE    +44:47
54    Simone STORTONI    ITA    AND    +44:59
55    Philippe GILBERT    BEL    BMC    +45:07
56    Jesus HERRADA LOPEZ    ESP    MOV    +46:06
57    Matteo MONTAGUTI    ITA    ALM    +46:28
58    Franco PELLIZOTTI    ITA    AND    +47:26
59    Hubert DUPONT    FRA    ALM    +48:01
60    Sebastian HENAO GOMEZ    COL    SKY    +48:27
61    Silvan DILLIER    SUI    BMC    +48:55
62    Tsgabu Gebremaryam GRMAY    ETH    LAM    +49:18
63    Sylvain CHAVANEL    FRA    IAM    +49:20
64    Tom Jelte SLAGTER    NED    TCG    +49:46
65    David DE LA CRUZ MELGAREJO    ESP    EQS    +50:43
66    Ivan BASSO    ITA    TCS    +50:45
67    Branislau SAMOILAU    BLR    CCC    +51:46
68    Andrey ZEITS    KAZ    AST    +51:53
69    Clement CHEVRIER    FRA    IAM    +56:53
70    Sander ARMEE    BEL    LTS    +57:54
71    Thomas DANIELSON    USA    TCG    +58:04
72    Simon GERRANS    AUS    OGE    +58:52
73    Adam HANSEN    AUS    LTS    +1:00:46
74    Davide VILLELLA    ITA    TCG    +1:01:07
75    Axel DOMONT    FRA    ALM    +1:01:47
76    Maxime BOUET    FRA    EQS    +1:02:36
77    Gianfranco ZILIOLI    ITA    AND    +1:03:34
78    Michael MATTHEWS    AUS    OGE    +1:03:47
79    Grega BOLE    SLO    CCC    +1:04:32
80    Alessandro BISOLTI    ITA    NIP    +1:04:58
81    Kristof VANDEWALLE    BEL    TFR    +1:04:59
82    Enrico BATTAGLIN    ITA    BAR    +1:05:18
83    Ruben FERNANDEZ    ESP    MOV    +1:05:49
84    Edoardo ZARDINI    ITA    BAR    +1:07:59
85    Stefan KUENG    SUI    BMC    +1:09:01
86    Nathan BROWN    USA    TCG    +1:09:11
87    Salvatore PUCCIO    ITA    SKY    +1:10:12
88    Luca PAOLINI    ITA    KAT    +1:10:31
89    Sonny COLBRELLI    ITA    BAR    +1:11:37
90    Patrick GRETSCH    GER    ALM    +1:11:41
91    Vasil KIRYIENKA    BLR    SKY    +1:11:56
92    Simon GESCHKE    GER    TGA    +1:14:30
93    Manuele BOARO    ITA    TCS    +1:15:19
94    Manuele MORI    ITA    LAM    +1:16:16
95    Elia FAVILLI    ITA    STH    +1:16:17
96    Enrico BARBIN    ITA    BAR    +1:16:26
97    Tobias LUDVIGSSON    SWE    TGA    +1:17:11
98    Anthony ROUX    FRA    FDJ    +1:17:24
99    Maciej PATERSKI    POL    CCC    +1:19:43
100    Brent BOOKWALTER    USA    BMC    +1:20:29
101    Janier Alexis ACEVEDO COLLE    COL    TCG    +1:20:40
102    Chad HAGA    USA    TGA    +1:21:36
103    Rinaldo NOCENTINI    ITA    ALM    +1:24:41
104    Marek RUTKIEWICZ    POL    CCC    +1:25:55
105    Pieter WEENING    NED    OGE    +1:26:07
106    Marcus BURGHARDT    GER    BMC    +1:27:06
107    Davide APPOLLONIO    ITA    AND    +1:27:44
108    Alessandro PETACCHI    ITA    STH    +1:28:24
109    Matteo TOSATTO    ITA    TCS    +1:31:15
110    Fabio SABATINI    ITA    EQS    +1:31:19
111    Hugo HOULE    CAN    ALM    +1:32:04
112    Petr VAKOC    CZE    EQS    +1:32:39
113    Manuel BELLETTI    ITA    STH    +1:32:53
114    Cédric PINEAU    FRA    FDJ    +1:32:58
115    Davide MALACARNE    ITA    AST    +1:33:20
116    Juan Jose LOBATO DEL VALLE    ESP    MOV    +1:34:02
117    Luke DURBRIDGE    AUS    OGE    +1:34:26
118    Julien BERARD    FRA    ALM    +1:35:07
119    Matteo BUSATO    ITA    STH    +1:35:38
120    Marco FRAPPORTI    ITA    AND    +1:35:44
121    Arnaud COURTEILLE    FRA    FDJ    +1:35:50
122    Kévin REZA    FRA    FDJ    +1:35:51
123    Lars Ytting BAK    DEN    LTS    +1:35:57
124    Heinrich HAUSSLER    AUS    IAM    +1:37:11
125    Bertjan LINDEMAN    NED    TLJ    +1:38:10
126    Nick VAN DER LIJKE    NED    TLJ    +1:38:26
127    Sergio Miguel MOREIRA PAULINHO    POR    TCS    +1:38:40
128    Luca CHIRICO    ITA    BAR    +1:39:32
129    Dayer Uberney QUINTANA ROJAS    COL    MOV    +1:39:45
130    Lukasz OWSIAN    POL    CCC    +1:39:50
131    Elia VIVIANI    ITA    SKY    +1:40:35
132    Sam BEWLEY    NZL    OGE    +1:40:48
133    Sacha MODOLO    ITA    LAM    +1:40:54
134    André GREIPEL    GER    LTS    +1:41:35
135    Maximiliano Ariel RICHEZE    ARG    LAM    +1:42:41
136    Giacomo BERLATO    ITA    NIP    +1:43:02
137    Tom BOONEN    BEL    EQS    +1:43:49
138    Maxim BELKOV    RUS    KAT    +1:43:53
139    Murilo Antonio FISCHER    BRA    FDJ    +1:44:06
140    Maarten TJALLINGII    NED    TLJ    +1:44:33
141    Roberto FERRARI    ITA    LAM    +1:45:07
142    Caleb FAIRLY    USA    TGA    +1:45:26
143    Eugenio ALAFACI    ITA    TFR    +1:45:45
144    Fumiyuki BEPPU    JPN    TFR    +1:46:58
145    Jaroslaw MARYCZ    POL    CCC    +1:47:07
146    Alan MARANGONI    ITA    TCG    +1:48:43
147    Pier Paolo DE NEGRI    ITA    NIP    +1:48:44
148    Brett LANCASTER    AUS    OGE    +1:50:13
149    Ivan ROVNY    RUS    TCS    +1:50:17
150    Giacomo NIZZOLO    ITA    TFR    +1:50:32
151    Gang XU    CHN    LAM    +1:50:57
152    Luka MEZGEC    SLO    TGA    +1:52:19
153    Moreno HOFLAND    NED    TLJ    +1:53:13
154    Greg HENDERSON    NZL    LTS    +1:53:43
155    Alexander PORSEV    RUS    KAT    +1:54:52
156    Bartlomiej MATYSIAK    POL    CCC    +1:56:25
157    Sergei CHERNETSKI    RUS    KAT    +1:56:49
158    Christopher JUUL JENSEN    DEN    TCS    +1:57:13
159    Fabio SILVESTRE    POR    TFR    +1:57:41
160    Rick ZABEL    GER    BMC    +1:57:59
161    Jérôme PINEAU    FRA    IAM    +1:59:16
162    Nikolay MIHAYLOV    BUL    CCC    +1:59:33
163    Serghei TVETCOV    ROU    AND    +1:59:43
164    Iljo KEISSE    BEL    EQS    +1:59:57
165    Nikias ARNDT    GER    TGA    +2:02:43
166    Rick FLENS    NED    TLJ    +2:03:20
167    Boy VAN POPPEL    NED    TFR    +2:05:24
168    Nicola RUFFONI    ITA    BAR    +2:07:58
169    Bernhard EISEL    AUT    SKY    +2:09:54
170    Calvin WATSON    AUS    TFR    +2:10:04
171    Louis VERVAEKE    BEL    LTS    +2:10:15
172    Riccardo STACCHIOTTI    ITA    NIP    +2:11:43
173    Jussi VEIKKANEN    FIN    FDJ    +2:14:43
174    Alessandro MALAGUTI    ITA    NIP    +2:15:29
175    Tom STAMSNIJDER    NED    TGA    +2:16:10
176    Eduard Michael GROSU    ROU    NIP    +2:16:16
177    Nicola BOEM    ITA    BAR    +2:16:19
178    Oscar GATTO    ITA    AND    +2:16:54
179    Bert DE BACKER    BEL    TGA    +2:17:09
180    Marco BANDIERA    ITA    AND    +2:17:38
181    Stig BROECKX    BEL    LTS    +2:18:21
182    Eugert ZHUPA    ALB    STH    +2:20:48
183    Roger KLUGE    GER    IAM    +2:25:00
184    Michael HEPBURN    AUS    OGE    +2:25:03
185    Cheng JI    CHN    TGA    +2:26:40
186    Aleksejs SARAMOTINS    LAT    IAM    +2:33:04
187    Marco COLEDAN    ITA    TFR    +2:34:59