Najlepsi para-kolarze starego kontynentu, przyjechali w kończący się weekend do Rzeszowa na kolejny wyścig z cyklu Pucharu Europy EHC.

Rzeszów był trzecim w tym sezonie wyścigiem w kalendarzu Pucharu Europy EHC. Na Podkarpaciu rozegrano zarówno jazdę indywidualną na czas, jak i wyścig ze startu wspólnego. Runda poprowadzona była przez główne ulice miasta i znajdował się na niej jeden podjazd. Organizatorem imprezy, była Fundacja Sport Jest Jeden.

Rzeszów EHC

W sobotniej jeździe na czas, bezkonkurencyjny okazał się gospodarz zawodów i aktualny lider Pucharu Europy – Rafał Wilk. Mistrz olimpijski i świata w samotnej walce z czasem, wczoraj pokonał Krystiana Gierę i Zbigniewa Wandachowicza. W wyścigu Pań (jak na mistrzynię świata przystało), najlepsza była Renata Kałuża.

Renata Kałuża

W niedzielę rozegrano wyścig ze startu wspólnego. Rafał Wilk ponownie nie miał litości dla rywali i znów pokonał partnera z Reprezentacji Polski – Krystiana Gierę. Na najniższym stopniu podium zameldował się Francuz Didier Coront. Renata Kałuża ponownie była najlepsza w gronie Pań. Tym razem na mecie uprzedziła Słowaczkę Annę Oroszovą i Chorwatkę Katerinę Antosovą.

Pełne wyniki zawodów, znajdą Państwo tutaj

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments