Znakomicie zaprezentowali się kolarze Akademii Michała Kwiatkowskiego – Copernicus, na rozgrywanym w Gostyniu w dniach 09-10 maja Pucharze Polski w Kolarstwie Szosowym.

Pierwszego dnia zawodnicy stanęli na starcie jazdy indywidualnej na czas. Zawody rozpoczęły się mocnym akcentem – świetnymi wynikami juniorów młodszych: Artur Lewandowski stanął na 2 stopniu podium, a Maciej Kwiatkowski zajął 4 miejsce.
Także dobre wyniki odnotowali juniorzy, z których najlepszy był Bartłomiej Rajch zajmując 5 miejsce.

Drugi dzień to start wspólny. Do walki o czołowe miejsca Copernicus stanął w zwiększonej liczbowo ekipie. Wśród juniorek młodszych klasę pokazała Marta Brzozowska, wygrywając z grupy po fantastycznym finiszu! Tym razem opuścił ją pech (kraksa w Płużnicy na 500 m przed metą) i mogła w pełni zademonstrować swoje możliwości.

Wiele emocji dostarczył wyścig juniorów, którzy mieli do pokonania 95 km. Po przejechaniu 25 km utworzyła się 11-osobowa czołówka, uzyskując ponad minutę przewagi nad goniącym peletonem. Wśród uciekających był także zawodnik Copernicusa Adrian Brzozowski. Na 25 km przed metą czwórka zawodników: Alan Banaszek (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki), Szymon Krawczyk (KTK Kalisz), Adrian Brzozowski (Copernicus) i Karol Cygan (Ks Pogoń Mostostal Puławy) oderwała się od czołowej grupy i z półminutową przewagą zdążała do mety. Finisz między sobą rozegrali Alan Banaszek, Szymon Krawczyk i Adrian Brzozowski i w takiej to kolejności zameldowali się na mecie.

Wśród juniorów młodszych dobry wynik osiągnęli Kacper Walkowiak i Karol Wawrzyniak (zeszłoroczni młodzicy), którzy wykazali się bardzo dobrym finiszem z grupy zajmując odpowiednio 6 i 7 miejsce.

Źródło: www.copernicus-cycling.pl

Foto: Piotr Walecki – Copernicus