Choć w zbliżającym się wielkimi krokami Giro d’Italia nie zobaczymy broniącego tytułu Nairo Quintany, Movistar nie pozostanie bez asów w rękawie. Liderem hiszpańskiej drużyny będzie bowiem Benat Intxausti.

Od kilku lat, zespół Movistar przyzwyczaja nas do tego, że zawsze odgrywa ważną rolę w najważniejszych wyścigach na całym świecie. Nie inaczej powinno być podczas zbliżającego się Corsa Rosa, podczas którego zobaczymy kilku mocnych kolarzy z półwyspu Iberyjskiego.

Liderem drużyny prowadzonej przez Eusebio Unzue będzie Benat Intxausti, ósmy kolarz majowego wielkiego touru z roku 2013. Zbliżające się Giro będzie dla niego swoistym sprawdzianem, który może zadecydować, czy zostanie z nim przedłużony wygasający z końcem sezonu kontrakt.

Drugą, równie ważną strzelbą w składzie Movistaru może być Igor Anton. 32 letni Bask z pewnością marzy o powrocie do swojej najwyższej formy z lat 2010 – 2011, kiedy to był bardzo bliski triumfu w wyścigu Vuelta a Espana, a także wygrał etap kończący się na Monte Zoncolan, pokonując m.in. Alberto Contadora. Wszystko wskazuje na to, że była gwiazda ekipy Euskaltel ma szansę zanotować dobry wynik, o czym świadczyć może zwycięstwo w niedawno zakończonym Vuelta Asturias.

Skład Movistar na Giro d’Italia:

Benat Intxausti, Igor Anton, Andrey Amador, Rubén Fernández, Jesus Herrada, Ion Izagirre, Juan Jose Lobato, Dayer Quintana, Giovanni Visconti.

Dawid Gruntkowski

Foto:Movistar