Stefano Pirazzi, Francesco Bongiorno i Enrico Battaglin – to największe gwiazdy Bardiani – CSF, które powalczą na trasie Giro d’Italia 2015.

Zgodnie z tradycją, na trasie pierwszego wielkiego Touru w sezonie będzie można podziwiać agresywną walkę włoskiej drużyny Bardiani – CSF. Zespół, który uzyskał prawo startu z dziką kartą, wysyła do walki swoje największe armaty.

W ostatnich latach, zespół Bardiani wnosił do Włoskiej etapówki sporo kolorytu. Zawodnicy w zielonych koszulkach byli na trasie bardzo widoczni, jednocześnie wygrywając kilka etapów. Podobnie powinno być również w tym roku, gdyż trzon zespołu stanowić będą zawodnicy młodzi, ale jednocześnie doświadczeni.

Trzon zespołu powinni stanowić Stefano Pirazzi, Francesco Bongiorno i Enrico Battaglin. Każdy z wymienionej trójki może zaskoczyć rywali w każdym terenie, zarówno atakując z peletonu, jak i uciekając od początku etapu. Wydaje się też, że w klasyfikacji generalnej powalczyć może Edoardo Zardini, który ma za sobą udany wyścig Giro del Trentino.

Skład Bardiani – CSF na Giro d’Italia:

Stefano Pirazzi, Francesco Bongiorno, Enrico Battaglin, Marco Canola, Edoardo Zardini, Enrico Barbin, Nicola Boem, Sonny Colbrelli, Nicola Ruffoni.

Dawid Gruntkowski

Foto:Bardiani