Julian Alaphilippe dostał szansę rozwijania talentu w Etixx-Quick Step do końca 2017 roku. Zarówno sam 22-letni kolarz, jak i szef Etixx są zadowoleni z tej decyzji.

– Jestem absolutnie zadowolony z tego wyboru. Czuję, że rozwijam się w tej ekipie we właściwym kierunku, dużo się nauczyłem i wciąż uczę. Jestem dość emocjonalny, a w tej drużynie wszyscy mają ogromną pasję. Jesteśmy profesjonalistami, ale także dobrymi kolegami. Dzięki temu w drużynie panuje wspaniała atmosfera. Myślę, że wybrałem dobre miejsce na kolejne dwa lata w zawodowym peletonie – powiedział Francuz oficjalnej stronie internetowej drużyny.

Patrick Lefevere, szef Etixx także wychwala młodego Francuza i z pewnością w głębi serca jest dumny z siebie, że wyłowił kolejny kolarski talent.

– Julian to bardzo sympatyczny, ale także bardzo utalentowany kolarz. Ma jeszcze sporo do nauczenia, ale najważniejsze, że chce to robić. Tak naprawdę nie wiemy, gdzie kończy się jego potencjał. Dlatego zdecydowaliśmy się otoczyć go opieką i obdarzyć zaufaniem, a on nam się odpłaca sukcesami. Ponadto potrafił się znakomicie zintegrować i można śmiało powiedzieć, że pasuje do Etixx-Quick Step – powiedział Lefevere.   

W 2014 roku Alaphilippe wygrał jeden z etapów wyścigu Tour de l`Ain. W tym sezonie był drugi w “Walońskiej Strzale” i Liege-Bastogne-Liege. Podczas Wyścigu Dookoła Romandii był drugi na drugim etapie i trzeci na trzecim etapie.

Foto: Etixx-Quick Step

Marta Wiśniewska