Orica GreenEdge podała swój skład na wyścig Giro d’Italia. Australijczycy ponownie nastawiają się na zwycięstwa etapowe i podobnie jak przed rokiem, chcą wygrać drużynową jazdę na czas.

Dyrektor sportowy ekipy – Matt White jest przekonany, że tegoroczna dziewiątka jest w stanie powtórzyć ubiegłoroczne sukcesy Orica GreenEdge w Rosa Corsa. Liderami na ten wyścig są niezwykle skuteczni kolarze, czyli: Michael Matthews (przed rokiem siedem dni w różowej koszulce) oraz Simon Gerrans, który wraca do dobrej formy po kontuzji.

White do Włoch zabiera ponownie Pietera Weeninga. Holender w 2014 roku wygrał dziewiąty etap pierwszego z trzech wielkich tourów. W górach błysnąć może Kolumbijczyk Esteban Chaves, a skład uzupełnią wszechstronni: Sam Bewley, Simon Clarke i czasowcy Luke Durbridge, Michael Hepburn, Brett Lancaster.

 “Dążymy do wielu zwycięstw etapowych i koszulki lidera. Gdyby udało nam się osiągnąć podobne wyniki do tych z ubiegłego roku, to szczerze możemy powiedzieć, że bylibyśmy w pełni zadowoleni. Myślę, że jest to możliwe do osiągnięcia. Jeśli uda nam się wygrać inaugurującą wyścig drużynową czasówkę, to będziemy dalej jechać z niesamowitą atmosferą i motywacją”, powiedział White w komunikacie prasowym.