Moreno Hofland z grupy LottoNL-Jumbo wygrał w York drugi etap Tour de Yorkshire. Holender wygrał po finiszu z peletonu, w którym pokonał Matteo Pelucchiego i Ramona Sinkeldama.

Drugi odcinek Tour de Yorkshire był przewidziany dla sprinterów. Na trasie z Selby do York co prawda znalazły się dwa premiowane podjazdy, jednak zarówno ich długość (1,2 i 1,1 km) i nachylenie (5,3% i 6,2%) nie porażały. Do tego obie premie umiejscowione były we wcześniejszej fazie wyścigu, a to dawało szansę na doścignięcie czołówki w przypadku jakichś trudności.

TDY15_profil2_v3

 

Początkowo na etapie utworzyła się osiemnastoosobowa grupa, która jechała z niewielką przewagą nad peletonem. Ostatecznie jednak w ucieczce dnia znalazła się ósemka zawodników: AndrewTennant (Wiggins), Bert De Backer (Giant), Stijn Steels (Topsport), Giovanni Bernaudeau (Europcar),Matt Brammeier (MTN-Qhubeka), Nicloas Edet (Cofidis), Ivar Slik (Roompot) i Mark McNally (Madison Genesis). Ucieczka spokojnie budowała sobie coraz większą przewagę, by na drugiej górskiej premii dojść do 6 minut i 40 sekund. Taki stan rzeczy nie odpowiadał drużynie Sky, w której szeregach jechał lider wyścigu – Lars Petter Nordhaug. Na ucieczkę nie chciała pozwolić również ekipa IAM Cycling, która liczyła na dobry występ Matteo Pelucchiego.

Współpraca Sky i IAM przyniosła oczekiwany rezultat i przy wjeździe na rundy w York różnica spadła do niecałych trzech minut. Wówczas w czołówce nie jechał już Bernadeau, a przejeżdżając pierwszy raz przez linię mety peleton przyprowadziła drużyna Roompot. Czołówka zaczęła się rozpadać, a ataku spróbowali De Backer i McNally. Śmiała akcja tych dwóch zawodników sprawiła, że na 10 kilometrów przed metą utrzymywali oni jeszcze 30 sekund przewagi nad goniącym peletonem.

Główna grupa miała problem, żeby doścignąć uciekający duet. Ten fakt próbował wykorzystać De Backer, który 5,5 km przed metą spróbował samotnego ataku. Dojeżdżając do ostatniego kilometra do zawodnika Giant doskoczył Loic Chetout z Cofidisu, ale zostali doścignięci na ostatnich 1000 metrach. Tam skoku próbował Greg van Avermaet, ale Belg został dogoniony tuż przed kreską przez Moreno Hoflanda i to zawodnik LottoNL-Jumbo wygrał drugi etap. Dla holenderskiej drużyny to pierwsza wygrana w tym sezonie. Na drugim miejscu zameldował się Pelucchi, a trzeci był Ramon Sinkeldam z Giant – Alpecin.

Klasyfikacja generalna wyścigu nie uległa zmianom. Jutro ostatni etap wyścigu.

Wyniki drugiego etapu:

1    Moreno HOFLAND    TEAM LOTTO NL – JUMBO    3:57:58
2    Matteo PELUCCHI    IAM CYCLING    0:00:00
3    Ramon SINKELDAM    TEAM GIANT-ALPECIN    0:00:00
4    Jean-Pierre DRUCKER    BMC RACING TEAM    0:00:00
5    Dylan GROENEWEGEN    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:00
6    André LOOIJ    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:00
7    Russell DOWNING    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:00:00
8    Andreas STAUFF    MTN-QHUBEKA    0:00:00
9    Harry TANFIELD    JLT CONDOR    0:00:00
10    Pieter VAN SPEYBROUCK    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    0:00:00
11    Reinardt JANSE VAN RENSBURG    MTN-QHUBEKA    0:00:00
12    Thomas SPRENGERS    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    0:00:00
13    Greg VAN AVERMAET    BMC RACING TEAM    0:00:00
14    Chris OPIE    ONE PRO CYCLING    0:00:00
15    Ian WILKINSON    TEAM RALEIGH GAC    0:00:00
16    Julien SIMON    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:00
17    Jonas VAN GENECHTEN    IAM CYCLING    0:00:00
18    Yanto BARKER    ONE PRO CYCLING    0:00:00
19    Steele VON HOFF    NFTO    0:00:00
20    Samuel SANCHEZ    BMC RACING TEAM    0:00:00
21    Rick ZABEL    BMC RACING TEAM    0:00:00
22    Christopher SUTTON    TEAM SKY    0:00:00
23    Marcin BIALOBLOCKI    ONE PRO CYCLING    0:00:00
24    Ben HERMANS    BMC RACING TEAM    0:00:00
25    Thomas BOUDAT    TEAM EUROPCAR    0:00:00
26    Morgan KNEISKY    TEAM RALEIGH GAC    0:00:00
27    Salvatore PUCCIO    TEAM SKY    0:00:00
28    Barry MARKUS    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:00
29    Anthony TURGIS    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:00
30    Christopher LAWLESS    TEAM WIGGINS    0:00:00
31    Erick ROWSELL    MADISON GENESIS    0:00:00
32    Lars-Petter NORDHAUG    TEAM SKY    0:00:00
33    Lawson CRADDOCK    TEAM GIANT-ALPECIN    0:00:00
34    Joseph ROSSKOPF    BMC RACING TEAM    0:00:00
35    Mike TEUNISSEN    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:00
36    Philip DEIGNAN    TEAM SKY    0:00:06
37    Richard HANDLEY    JLT CONDOR    0:00:06
38    Timo ROOSEN    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:06
39    Klaas LODEWYCK    BMC RACING TEAM    0:00:06
40    David LOPEZ GARCIA    TEAM SKY    0:00:06
41    Mark CHRISTIAN    TEAM WIGGINS    0:00:06
42    Karol DOMAGALSKI    TEAM RALEIGH GAC    0:00:06
43    Oliver WOOD    GREAT BRITAIN    0:00:06
44    Huub DUIJN    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:06
45    Alex KIRSCH    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:00:06
46    Berden DE VRIES    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:06
47    Stephen CUMMINGS    MTN-QHUBEKA    0:00:06
48    Robert WAGNER    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:06
49    Germain BURTON    GREAT BRITAIN    0:00:06
50    Steven LAMPIER    TEAM RALEIGH GAC    0:00:06
51    Mike NORTHEY    MADISON GENESIS    0:00:06
52    Lars VAN DER HAAR    TEAM GIANT-ALPECIN    0:00:06
53    Tom STEWART    MADISON GENESIS    0:00:06
54    Tony HUREL    TEAM EUROPCAR    0:00:06
55    Merhawi KUDUS GHEBREMEDHIN    MTN-QHUBEKA    0:00:06
56    Thomas VOECKLER    TEAM EUROPCAR    0:00:06
57    Cyril GAUTIER    TEAM EUROPCAR    0:00:06
58    Josh HUNT    ONE PRO CYCLING    0:00:06
59    Gustav LARSSON    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:00:06
60    Tim DECLERCQ    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    0:00:06
61    Scott DAVIES    GREAT BRITAIN    0:00:06
62    Peter WILLIAMS    ONE PRO CYCLING    0:00:06
63    Nick VAN DER LIJKE    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:06
64    Martin MORTENSEN    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:00:06
65    Dominique ROLLIN    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:06
66    Stéphane ROSSETTO    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:06
67    Etienne VAN EMPEL    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:06
68    Evan OLIPHANT    TEAM RALEIGH GAC    0:00:06
69    Perrig QUEMENEUR    TEAM EUROPCAR    0:00:06
70    Joshua EDMONDSON    GREAT BRITAIN    0:00:06
71    Romain HARDY    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:06
72    Dexter GARDIAS    ONE PRO CYCLING    0:00:06
73    Gerald CIOLEK    MTN-QHUBEKA    0:00:06
74    LOÏC CHETOUT    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:06
75    Bradley MORGAN    TEAM RALEIGH GAC    0:00:06
76    Simon PELLAUD    IAM CYCLING    0:00:06
77    Gabriel CULLAIGH    GREAT BRITAIN    0:00:06
78    Bert DE BACKER    TEAM GIANT-ALPECIN    0:00:06
79    Tom STAMSNIJDER    TEAM GIANT-ALPECIN    0:00:06
80    Jesper ASSELMAN    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:06
81    Wesley KREDER    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:06
82    Kristian HOUSE    JLT CONDOR    0:00:06
83    Tobyn HORTON    MADISON GENESIS    0:00:06
84    Dale APPLEBY    NFTO    0:00:06
85    Michael THOMPSON    TEAM WIGGINS    0:00:06
86    Owain DOULL    TEAM WIGGINS    0:00:06
87    Marc HESTER    ONE PRO CYCLING    0:00:06
88    Maarten WYNANTS    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:06
89    Steven KRUIJSWIJK    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:06
90    Bradley WIGGINS    TEAM WIGGINS    0:00:06
91    James MCLAUGHLIN    MADISON GENESIS    0:00:06
92    Joel ZANGERLE    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:00:06
93    Otto VERGAERDE    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    0:00:06
94    Liam HOLOHAN    MADISON GENESIS    0:00:06
95    Ian BIBBY    NFTO    0:00:06
96    Jonathan MC EVOY    NFTO    0:00:19
97    Nicolas DOUGALL    MTN-QHUBEKA    0:00:34
98    Amaury CAPIOT    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    0:00:43
99    Ivar SLIK    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:43
100    Patrick SCHELLING    IAM CYCLING    0:01:02
101    Calvin BENEKE    TEAM RALEIGH GAC    0:01:02
102    Christopher LATHAM    GREAT BRITAIN    0:01:02
103    Moreno DE PAUW    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    0:01:06
104    Dan CRAVEN    TEAM EUROPCAR    0:01:09
105    Thomas MOSES    JLT CONDOR    0:01:13
106    Mark MCNALLY    MADISON GENESIS    0:01:24
107    Matt BRAMMEIER    MTN-QHUBEKA    0:01:36
108    Vicente REYNES    IAM CYCLING    0:01:36
109    James LOWSLEY-WILLIAMS    NFTO    0:01:36
110    Iain PATON    TEAM WIGGINS    0:01:36
111    Edward CLANCY    JLT CONDOR    0:01:36
112    George HARPER    ONE PRO CYCLING    0:03:09
113    Nicolas EDET    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:03:33
114    Tom SCULLY    MADISON GENESIS    0:03:33
115    Stijn STEELS    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    0:03:33
116    Thomas DEGAND    IAM CYCLING    0:05:23
117    Andrew TENNANT    TEAM WIGGINS    0:06:45
118    Nathan EARLE    TEAM SKY    0:07:25
119    Ian BOSWELL    TEAM SKY    0:07:25
120    Mark STEWART    GREAT BRITAIN    0:07:25
121    Yannick MARTINEZ    TEAM EUROPCAR    0:07:25
122    Luke GRIVELL-MELLOR    JLT CONDOR    0:07:25
123    Robert PARTRIDGE    NFTO    0:07:25
124    MICHAEL CUMING    JLT CONDOR    0:07:25
125    Tom BARRAS    NFTO    0:08:44
126    Rasmus Christian QUAADE    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:11:36
127    Sondre Holst ENGER    IAM CYCLING    0:11:36
128    Jake KELLY    GREAT BRITAIN    0:11:36
129    Karel HNIK    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:17:33
130    Andrew HAWDEN    TEAM RALEIGH GAC    0:17:33
131    Graham BRIGGS    JLT CONDOR    0:17:33
Giovanni BERNAUDEAU    TEAM EUROPCAR    Abandon

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:
1    Lars-Petter NORDHAUG    TEAM SKY    8:20:26
2    Samuel SANCHEZ    BMC RACING TEAM    0:00:10
3    Thomas VOECKLER    TEAM EUROPCAR    0:00:10
4    Stéphane ROSSETTO    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:12
5    Philip DEIGNAN    TEAM SKY    0:00:16
6    Anthony TURGIS    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:01:18
7    Greg VAN AVERMAET    BMC RACING TEAM    0:01:20
8    Erick ROWSELL    MADISON GENESIS    0:01:20
9    Ben HERMANS    BMC RACING TEAM    0:01:23
10    Richard HANDLEY    JLT CONDOR    0:01:26
11    Huub DUIJN    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:01:26
12    David LOPEZ GARCIA    TEAM SKY    0:01:29
13    Stephen CUMMINGS    MTN-QHUBEKA    0:01:29
14    Merhawi KUDUS GHEBREMEDHIN    MTN-QHUBEKA    0:01:29
15    Scott DAVIES    GREAT BRITAIN    0:01:29
16    Russell DOWNING    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:02:31
17    Thomas SPRENGERS    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    0:02:31
18    Reinardt JANSE VAN RENSBURG    MTN-QHUBEKA    0:02:31
19    Julien SIMON    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:02:31
20    Joseph ROSSKOPF    BMC RACING TEAM    0:02:31
21    Salvatore PUCCIO    TEAM SKY    0:02:31
22    Mike TEUNISSEN    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:02:31
23    Perrig QUEMENEUR    TEAM EUROPCAR    0:02:34
24    Karol DOMAGALSKI    TEAM RALEIGH GAC    0:02:37
25    Alex KIRSCH    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:02:37
26    Steven LAMPIER    TEAM RALEIGH GAC    0:02:37
27    Gustav LARSSON    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:02:39
28    Moreno HOFLAND    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:03:39
29    Pieter VAN SPEYBROUCK    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    0:03:49
30    Thomas BOUDAT    TEAM EUROPCAR    0:03:49
31    Morgan KNEISKY    TEAM RALEIGH GAC    0:03:49
32    Marcin BIALOBLOCKI    ONE PRO CYCLING    0:03:49
33    Steele VON HOFF    NFTO    0:03:49
34    Jean-Pierre DRUCKER    BMC RACING TEAM    0:03:49
35    LOÏC CHETOUT    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:03:52
36    Tom STEWART    MADISON GENESIS    0:03:54
37    Lars VAN DER HAAR    TEAM GIANT-ALPECIN    0:03:55
38    Berden DE VRIES    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:03:55
39    Klaas LODEWYCK    BMC RACING TEAM    0:03:55
40    Tim DECLERCQ    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    0:03:55
41    Nick VAN DER LIJKE    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:03:55
42    Mark CHRISTIAN    TEAM WIGGINS    0:03:55
43    Martin MORTENSEN    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:03:55
44    Gabriel CULLAIGH    GREAT BRITAIN    0:03:55
45    Mike NORTHEY    MADISON GENESIS    0:03:55
46    Jesper ASSELMAN    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:03:55
47    Joshua EDMONDSON    GREAT BRITAIN    0:03:55
48    Romain HARDY    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:03:55
49    Otto VERGAERDE    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    0:03:55
50    Gerald CIOLEK    MTN-QHUBEKA    0:03:55
51    Kristian HOUSE    JLT CONDOR    0:03:55
52    Simon PELLAUD    IAM CYCLING    0:03:55
53    Joel ZANGERLE    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:03:55
54    Tom STAMSNIJDER    TEAM GIANT-ALPECIN    0:03:55
55    Michael THOMPSON    TEAM WIGGINS    0:03:55
56    Liam HOLOHAN    MADISON GENESIS    0:03:55
57    Ian BIBBY    NFTO    0:03:55
58    Jonathan MC EVOY    NFTO    0:04:08
59    Patrick SCHELLING    IAM CYCLING    0:04:51
60    Vicente REYNES    IAM CYCLING    0:05:25
61    George HARPER    ONE PRO CYCLING    0:06:57
62    Nicolas EDET    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:07:18
63    Yanto BARKER    ONE PRO CYCLING    0:07:20
64    Owain DOULL    TEAM WIGGINS    0:07:26
65    Thomas DEGAND    IAM CYCLING    0:09:12
66    Tom SCULLY    MADISON GENESIS    0:10:53
67    Robert PARTRIDGE    NFTO    0:11:14
68    Yannick MARTINEZ    TEAM EUROPCAR    0:11:14
69    MICHAEL CUMING    JLT CONDOR    0:11:14
70    Harry TANFIELD    JLT CONDOR    0:14:07
71    Peter WILLIAMS    ONE PRO CYCLING    0:14:13
72    Evan OLIPHANT    TEAM RALEIGH GAC    0:14:13
73    Nicolas DOUGALL    MTN-QHUBEKA    0:14:41
74    Lawson CRADDOCK    TEAM GIANT-ALPECIN    0:14:51
75    Ramon SINKELDAM    TEAM GIANT-ALPECIN    0:14:58
76    Rick ZABEL    BMC RACING TEAM    0:15:02
77    Jonas VAN GENECHTEN    IAM CYCLING    0:15:02
78    Christopher LAWLESS    TEAM WIGGINS    0:15:02
79    Bert DE BACKER    TEAM GIANT-ALPECIN    0:15:07
80    Robert WAGNER    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:15:08
81    Oliver WOOD    GREAT BRITAIN    0:15:08
82    Cyril GAUTIER    TEAM EUROPCAR    0:15:08
83    Josh HUNT    ONE PRO CYCLING    0:15:08
84    Tony HUREL    TEAM EUROPCAR    0:15:08
85    Bradley MORGAN    TEAM RALEIGH GAC    0:15:08
86    Tobyn HORTON    MADISON GENESIS    0:15:08
87    Maarten WYNANTS    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:15:08
88    James MCLAUGHLIN    MADISON GENESIS    0:15:08
89    Bradley WIGGINS    TEAM WIGGINS    0:15:08
90    Iain PATON    TEAM WIGGINS    0:15:43
91    Dan CRAVEN    TEAM EUROPCAR    0:16:11
92    Matt BRAMMEIER    MTN-QHUBEKA    0:16:38
93    Matteo PELUCCHI    IAM CYCLING    0:16:44
94    Dylan GROENEWEGEN    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:16:50
95    André LOOIJ    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:16:50
96    Andreas STAUFF    MTN-QHUBEKA    0:16:50
97    Ian WILKINSON    TEAM RALEIGH GAC    0:16:50
98    Barry MARKUS    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:16:50
99    Chris OPIE    ONE PRO CYCLING    0:16:53
100    Christopher SUTTON    TEAM SKY    0:16:53
101    Timo ROOSEN    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:16:56
102    Dexter GARDIAS    ONE PRO CYCLING    0:16:56
103    Etienne VAN EMPEL    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:16:56
104    Dominique ROLLIN    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:16:56
105    Wesley KREDER    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:16:56
106    Dale APPLEBY    NFTO    0:16:56
107    Germain BURTON    GREAT BRITAIN    0:16:59
108    Steven KRUIJSWIJK    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:16:59
109    Marc HESTER    ONE PRO CYCLING    0:16:59
110    Ivar SLIK    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:17:27
111    Amaury CAPIOT    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    0:17:33
112    Calvin BENEKE    TEAM RALEIGH GAC    0:17:52
113    Christopher LATHAM    GREAT BRITAIN    0:17:55
114    Moreno DE PAUW    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    0:17:59
115    Thomas MOSES    JLT CONDOR    0:18:06
116    Mark MCNALLY    MADISON GENESIS    0:18:17
117    Stijn STEELS    TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE    0:18:23
118    James LOWSLEY-WILLIAMS    NFTO    0:18:26
119    Edward CLANCY    JLT CONDOR    0:18:29
120    Karel HNIK    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:21:22
121    Andrew TENNANT    TEAM WIGGINS    0:21:47
122    Luke GRIVELL-MELLOR    JLT CONDOR    0:22:27
123    Nathan EARLE    TEAM SKY    0:22:27
124    Ian BOSWELL    TEAM SKY    0:22:27
125    Mark STEWART    GREAT BRITAIN    0:24:18
126    Tom BARRAS    NFTO    0:25:34
127    Rasmus Christian QUAADE    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:26:25
128    Sondre Holst ENGER    IAM CYCLING    0:26:38
129    Jake KELLY    GREAT BRITAIN    0:26:38
130    Andrew HAWDEN    TEAM RALEIGH GAC    0:34:23
131    Graham BRIGGS    JLT CONDOR    0:34:26