Zawodnicy CCC Sprandi Polkowice zakończyli ściganie w Tour of Croatia w wielkim stylu. Maciej Paterski sięgnął po etapowy triumf i został zwycięzcą końcowej klasyfikacji. Dodatkowo w czołówce generalki uplasowało się aż 5 kolarzy polkowickiej grupy. Podopieczni Piotra Wadeckiego wygrali wszystkie klasyfikacje, poza młodzieżową.

Odcinek finalizujący zmagania liczył 177 kilometrów i kończył się rundami po ulicach Zagrzebia. Etap rozegrał się według tradycyjnego scenariusza i rozpoczął od licznych prób odjazdu. W wyniku tych starań, na czele uformowała się 8-osobowa grupka, bez reprezentanta „pomarańczowych”. Peleton pilnował jej przewagi, by nie powtórzyła się sytuacja z wczorajszego odcinka, gdy ucieczka dotarła do mety.

Ekipa CCC Sprandi Polkowice była jedną z tych grup, które nadawały tempo i w znacznym stopniu przyczyniła się do skasowania odjazdu. Na brukowanych, krętych rundach w Zagrzebiu doszło do kolejnych akcji i z przodu powstała  następna 8-osobowej grupka – tym razem jechało w niej aż trzech zawodników z polkowickiej drużyny – lider wyścigu Maciej Paterski, a także Marek Rutkiewicz i Grega Bole.

Paterski przyspieszył na krótkim wzniesieniu prowadzącym po bruku do mety i nie dał się doścignąć rywalom. Po raz drugi w tym wyścigu okazał się najlepszy na mecie, zapewniając sobie zwycięstwo w końcowym zestawieniu. W Zagrzebiu wyprzedził Felixa Groschartnera (Team Felbermayr – Simplon Wels) i Romana Maikina (RusVelo). Na 7. i 8. pozycji finiszowali Marek Rutkiewicz i Grega Bole.

Maciej Paterski obronił pozycję lidera wyścigu i został triumfatorem Tour of Croatia. Wygrał także klasyfikację punktową oraz górską. Grupa CCC Sprandi Polkowice wygrała klasyfikację drużynową, a czterech jej kolarzy, poza Paterskim, zakończyło zmagania w pierwszej „10” w indywidualnym zestawieniu – Sylwester Szmyd stanął na podium i był 3., Branislau Samoilau zajął 6., Rutkiewicz 9. a Grega Bole 10. lokatę.

Wyniki 5. etapu, Sveti Martin – Zagreb, 177km

1    Maciej PATERSKI    CCC SPRANDI POLKOWICE    03:59:40
2    Felix GROSSSCHARTNER    TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS    00:00:00
3    Roman MAIKIN    RUSVELO    00:00:00
4    Olivier PARDINI    VERANDAS WILLEMS CYCLING TEAM    00:00:00
5    Joeri CALLEEUW    VERANDAS WILLEMS CYCLING TEAM    00:00:10
6    Davide VIGANO    TEAM IDEA 2010 ASD    00:00:10
7    Marek RUTKIEWICZ    CCC SPRANDI POLKOWICE    00:00:14
8    Grega BOLE    CCC SPRANDI POLKOWICE    00:00:17
9    Coen VERMELTFOORT    CYCLINGTEAM JOIN S – DE RIJKE    00:00:17
10    Jordi SIMON CASULLERAS    TEAM ECUADOR    00:00:17
11    Gaetan BILLE    VERANDAS WILLEMS CYCLING TEAM    00:00:17
12    Rok KOROSEC    RADENSKA LJUBLJANA    00:00:17
13    Sergey FIRSANOV    RUSVELO    00:00:17
14    Silvio GIORNI    D AMICO BOTTECCHIA    00:00:17
15    Willi WILLWOHL    LKT TEAM BRANDENBURG    00:00:17
16    Sylwester SZMYD    CCC SPRANDI POLKOWICE    00:00:17
17    Jaroslaw MARYCZ    CCC SPRANDI POLKOWICE    00:00:17
18    Primoz ROGLIC    ADRIA MOBIL    00:00:17
19    Cristiano MONGUZZI    MERIDIANA KAMEN TEAM    00:00:17
20    Edward RIVASI    ITALIE    00:00:17
21    Bartlomiej MATYSIAK    CCC SPRANDI POLKOWICE    00:00:24
22    Simone CAMPAGNARO    MERIDIANA KAMEN TEAM    00:00:24
23    Stef VAN ZUMMEREN    VERANDAS WILLEMS CYCLING TEAM    00:00:24
24    Pawel BERNAS    ACTIVEJET TEAM    00:00:26
25    Jure GOLCER    TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS    00:00:26
26    Jetse BOL    CYCLINGTEAM JOIN S – DE RIJKE    00:00:26
27    Branislau SAMOILAU    CCC SPRANDI POLKOWICE    00:00:26
28    Nicola GAFFURINI    MG.KVIS-VEGA    00:00:26
29    Daniel TUREK    CYCLING ACADEMY TEAM    00:00:26
30    Enea CAMBIANICA    MERIDIANA KAMEN TEAM    00:00:26
31    Higinio FERNANDEZ    TEAM ECUADOR    00:00:26
32    Antonino PARRINELLO    D AMICO BOTTECCHIA    00:00:32
33    Stephen CLANCY    TEAM NOVO NORDISK    00:00:32
34    Paolo CIAVATTA    D AMICO BOTTECCHIA    00:00:32
35    Emanuel KISERLOVSKI    MERIDIANA KAMEN TEAM    00:00:35
36    Matthias KRIZEK    TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS    00:00:35
37    Filippo FORTIN    GM CYCLING TEAM    00:00:35
38    Matija KVASINA    TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS    00:00:35
39    Jose Tito HERNANDEZ    GM CYCLING TEAM    00:00:35
40    Marko PAVLIC    RADENSKA LJUBLJANA    00:00:35
41    Davide PACCHIARDO    ITALIE    00:00:35
42    Bruno MALTAR    MERIDIANA KAMEN TEAM    00:00:39
43    Michal PODLASKI    ACTIVEJET TEAM    00:00:39
44    Ivan BALYKIN    RUSVELO    00:00:43
45    Michele GAZZARRA    MG.KVIS-VEGA    00:00:47
46    Ike GROEN    CYCLINGTEAM JOIN S – DE RIJKE    00:00:50
47    Radoslav ROGINA    ADRIA MOBIL    00:01:04
48    Giorgio BOCCHIOLA    D AMICO BOTTECCHIA    00:01:07
49    Wouter MOL    CYCLINGTEAM JOIN S – DE RIJKE    00:01:10
50    Marko KUMP    ADRIA MOBIL    00:01:24
51    Josip RUMAC    ADRIA MOBIL    00:01:26
52    Marco D’URBANO    GM CYCLING TEAM    00:01:30
53    Adriano BROGI    D AMICO BOTTECCHIA    00:01:32
54    Guy GABAY    CYCLING ACADEMY TEAM    00:01:34
55    Kirill POZDNYAKOV    RUSVELO    00:01:39
56    Moreno GIAMPAOLO    MG.KVIS-VEGA    00:01:45
57    Kai REUS    VERANDAS WILLEMS CYCLING TEAM    00:01:49
58    Andrei SOLOMENNIKOV    RUSVELO    00:01:49
59    Matteo SPREAFICO    TEAM IDEA 2010 ASD    00:01:53
60    Jure MISKULIN    RADENSKA LJUBLJANA    00:01:53
61    Oddbjorn Klomsten ANDERSEN    TEAM FROY OSLO    00:01:53
62    Mateo FRANKOVIC    MERIDIANA KAMEN TEAM    00:01:56
63    Daan MYNGHEER    VERANDAS WILLEMS CYCLING TEAM    00:01:56
64    Robbert DE GREEF    CYCLINGTEAM JOIN S – DE RIJKE    00:01:56
65    Anders KRISTOFFERSEN    TEAM FROY OSLO    00:01:58
66    Matic SAFARIC KOLAR    RADENSKA LJUBLJANA    00:01:58
67    Mamyr STASH    RUSVELO    00:01:58
68    Antonio DI SANTE    GM CYCLING TEAM    00:01:58
69    Segundo NAVARRETE    TEAM ECUADOR    00:01:58
70    Wojciech MIGDAL    CYCLING ACADEMY TEAM    00:02:03
71    Eduardo ESTRADA    D AMICO BOTTECCHIA    00:02:03
72    Jose RAGONESSI    TEAM ECUADOR    00:02:03
73    Jesus EZQUERRA MUELA    ACTIVEJET TEAM    00:02:06
74    David PER    ADRIA MOBIL    00:02:06
75    Albert TORRES BARCELO    TEAM ECUADOR    00:02:17
76    Igor BOEV    RUSVELO    00:02:17
77    Gregor KRAJNC    RADENSKA LJUBLJANA    00:02:17
78    Adrian KUREK    CCC SPRANDI POLKOWICE    00:02:24
79    Luca MUFFOLINI    MG.KVIS-VEGA    00:02:24
80    Matej MARIN    TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS    00:02:29
81    Para JORDAN    GM CYCLING TEAM    00:02:32
82    Kristjan FAJT    ADRIA MOBIL    00:02:33
83    Matteo MALUCELLI    TEAM IDEA 2010 ASD    00:02:35
84    Alessandro Mario FERRAROTTI    GM CYCLING TEAM    00:02:35
85    Fabio CHINELLO    ITALIE    00:02:38
86    Joonas HENTTALA    TEAM NOVO NORDISK    00:02:45
87    Christopher WILLIAMS    TEAM NOVO NORDISK    00:02:45
88    Uros REPSE    MERIDIANA KAMEN TEAM    00:03:01
89    Rino GASPARRINI    ITALIE    00:03:08
90    Martin REIMER    LKT TEAM BRANDENBURG    00:03:18
91    Domen NOVAK    ADRIA MOBIL    00:04:04
92    Marco TIZZA    TEAM IDEA 2010 ASD    00:04:12
93    Carl SOBALLA    LKT TEAM BRANDENBURG    00:04:18
94    Alexander SEROV    RUSVELO    00:04:18
95    Liam BERTAZZO    ITALIE    00:04:32
96    Lukasz BODNAR    ACTIVEJET TEAM    00:04:32
97    Pawel FRANCZAK    ACTIVEJET TEAM    00:04:32
98    Taco VAN DER HOORN    CYCLINGTEAM JOIN S – DE RIJKE    00:04:32
99    Yoav BEAR    CYCLING ACADEMY TEAM    00:05:13
100    Sten VAN GUCHT    VERANDAS WILLEMS CYCLING TEAM    00:05:30
101    Dimitri CLAEYS    VERANDAS WILLEMS CYCLING TEAM    00:05:30
102    Damien GARCIA    TEAM FROY OSLO    00:05:32
103    Luca WACKERMANN    ITALIE    00:06:37
104    Marcel FRANZ    LKT TEAM BRANDENBURG    00:06:41
105    João GASPAR    TEAM ECUADOR    00:07:10
106    Alessandro PETTITI    TEAM IDEA 2010 ASD    00:09:13
107    Davide LEONE    D AMICO BOTTECCHIA    00:09:13
108    Luca CAPELLI    TEAM IDEA 2010 ASD    00:09:13
109    Andrey SAZANOV    GM CYCLING TEAM    00:09:13
110    Anders Norderhus ROE    TEAM FROY OSLO    00:09:13
111    Pawel BRYLOWSKI    ACTIVEJET TEAM    00:09:17
112    Gerd DE KEIJZER    TEAM NOVO NORDISK    00:09:19
113    Ronan VAN ZANDBEEK    CYCLINGTEAM JOIN S – DE RIJKE    00:09:19
114    Kobus HEREIJGERS    CYCLINGTEAM JOIN S – DE RIJKE    00:09:19
115    Kamil GRADEK    ACTIVEJET TEAM    00:09:26
Mario GONZALEZ SALAS    ACTIVEJET TEAM    Abandon

Końcowa klasyfikacja generalna:

1    Maciej PATERSKI    CCC SPRANDI POLKOWICE    22:05:16
2    Primoz ROGLIC    ADRIA MOBIL    00:01:01
3    Sylwester SZMYD    CCC SPRANDI POLKOWICE    00:01:18
4    Edward RIVASI    ITALIE    00:01:39
5    Sergey FIRSANOV    RUSVELO    00:01:40
6    Branislau SAMOILAU    CCC SPRANDI POLKOWICE    00:02:17
7    Emanuel KISERLOVSKI    MERIDIANA KAMEN TEAM    00:02:32
8    Davide PACCHIARDO    ITALIE    00:03:18
9    Marek RUTKIEWICZ    CCC SPRANDI POLKOWICE    00:04:09
10    Grega BOLE    CCC SPRANDI POLKOWICE    00:04:23
11    Michal PODLASKI    ACTIVEJET TEAM    00:05:07
12    Matija KVASINA    TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS    00:06:37
13    Jose Tito HERNANDEZ    GM CYCLING TEAM    00:07:05
14    Paolo CIAVATTA    D AMICO BOTTECCHIA    00:07:08
15    Roman MAIKIN    RUSVELO    00:08:25
16    Stef VAN ZUMMEREN    VERANDAS WILLEMS CYCLING TEAM    00:08:33
17    Nicola GAFFURINI    MG.KVIS-VEGA    00:09:26
18    Davide VIGANO    TEAM IDEA 2010 ASD    00:09:30
19    Moreno GIAMPAOLO    MG.KVIS-VEGA    00:10:57
20    Enea CAMBIANICA    MERIDIANA KAMEN TEAM    00:12:03
21    Marko PAVLIC    RADENSKA LJUBLJANA    00:13:23
22    Jure GOLCER    TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS    00:13:26
23    Higinio FERNANDEZ    TEAM ECUADOR    00:13:33
24    Daniel TUREK    CYCLING ACADEMY TEAM    00:14:07
25    Oddbjorn Klomsten ANDERSEN    TEAM FROY OSLO    00:14:17
26    Radoslav ROGINA    ADRIA MOBIL    00:14:55
27    Wouter MOL    CYCLINGTEAM JOIN S – DE RIJKE    00:14:55
28    Marco D’URBANO    GM CYCLING TEAM    00:15:29
29    Josip RUMAC    ADRIA MOBIL    00:18:22
30    Matteo SPREAFICO    TEAM IDEA 2010 ASD    00:18:49
31    Ike GROEN    CYCLINGTEAM JOIN S – DE RIJKE    00:19:08
32    Kirill POZDNYAKOV    RUSVELO    00:19:16
33    Alessandro Mario FERRAROTTI    GM CYCLING TEAM    00:19:35
34    Joonas HENTTALA    TEAM NOVO NORDISK    00:19:37
35    Bartlomiej MATYSIAK    CCC SPRANDI POLKOWICE    00:19:54
36    Segundo NAVARRETE    TEAM ECUADOR    00:21:00
37    Jesus EZQUERRA MUELA    ACTIVEJET TEAM    00:22:27
38    Kai REUS    VERANDAS WILLEMS CYCLING TEAM    00:22:55
39    Jordi SIMON CASULLERAS    TEAM ECUADOR    00:24:32
40    Pawel FRANCZAK    ACTIVEJET TEAM    00:25:45
41    Domen NOVAK    ADRIA MOBIL    00:26:08
42    Olivier PARDINI    VERANDAS WILLEMS CYCLING TEAM    00:26:09
43    Felix GROSSSCHARTNER    TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS    00:26:55
44    Andrei SOLOMENNIKOV    RUSVELO    00:27:00
45    Jaroslaw MARYCZ    CCC SPRANDI POLKOWICE    00:27:21
46    Robbert DE GREEF    CYCLINGTEAM JOIN S – DE RIJKE    00:28:05
47    Stephen CLANCY    TEAM NOVO NORDISK    00:28:11
48    Eduardo ESTRADA    D AMICO BOTTECCHIA    00:28:43
49    Marcel FRANZ    LKT TEAM BRANDENBURG    00:29:14
50    Adrian KUREK    CCC SPRANDI POLKOWICE    00:30:00
51    Bruno MALTAR    MERIDIANA KAMEN TEAM    00:30:29
52    Pawel BERNAS    ACTIVEJET TEAM    00:30:37
53    Andrey SAZANOV    GM CYCLING TEAM    00:30:50
54    Michele GAZZARRA    MG.KVIS-VEGA    00:31:29
55    Carl SOBALLA    LKT TEAM BRANDENBURG    00:31:48
56    Marco TIZZA    TEAM IDEA 2010 ASD    00:31:55
57    Gaetan BILLE    VERANDAS WILLEMS CYCLING TEAM    00:34:01
58    Guy GABAY    CYCLING ACADEMY TEAM    00:34:24
59    Wojciech MIGDAL    CYCLING ACADEMY TEAM    00:35:02
60    Joeri CALLEEUW    VERANDAS WILLEMS CYCLING TEAM    00:35:13
61    Rok KOROSEC    RADENSKA LJUBLJANA    00:36:05
62    Cristiano MONGUZZI    MERIDIANA KAMEN TEAM    00:36:05
63    Coen VERMELTFOORT    CYCLINGTEAM JOIN S – DE RIJKE    00:36:05
64    Silvio GIORNI    D AMICO BOTTECCHIA    00:36:05
65    Ronan VAN ZANDBEEK    CYCLINGTEAM JOIN S – DE RIJKE    00:36:11
66    Antonino PARRINELLO    D AMICO BOTTECCHIA    00:36:18
67    Filippo FORTIN    GM CYCLING TEAM    00:36:23
68    Matthias KRIZEK    TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS    00:36:23
69    Jetse BOL    CYCLINGTEAM JOIN S – DE RIJKE    00:36:25
70    Ivan BALYKIN    RUSVELO    00:36:31
71    Marko KUMP    ADRIA MOBIL    00:36:57
72    Mamyr STASH    RUSVELO    00:37:46
73    Anders KRISTOFFERSEN    TEAM FROY OSLO    00:37:58
74    Antonio DI SANTE    GM CYCLING TEAM    00:37:58
75    David PER    ADRIA MOBIL    00:38:06
76    Igor BOEV    RUSVELO    00:38:17
77    Para JORDAN    GM CYCLING TEAM    00:38:20
78    Matteo MALUCELLI    TEAM IDEA 2010 ASD    00:38:23
79    Matej MARIN    TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS    00:38:29
80    Kristjan FAJT    ADRIA MOBIL    00:38:33
81    Yoav BEAR    CYCLING ACADEMY TEAM    00:39:18
82    Albert TORRES BARCELO    TEAM ECUADOR    00:39:19
83    Simone CAMPAGNARO    MERIDIANA KAMEN TEAM    00:40:03
84    Uros REPSE    MERIDIANA KAMEN TEAM    00:40:09
85    Alexander SEROV    RUSVELO    00:40:15
86    Liam BERTAZZO    ITALIE    00:40:20
87    Christopher WILLIAMS    TEAM NOVO NORDISK    00:40:21
88    Lukasz BODNAR    ACTIVEJET TEAM    00:40:42
89    Sten VAN GUCHT    VERANDAS WILLEMS CYCLING TEAM    00:40:47
90    Fabio CHINELLO    ITALIE    00:40:48
91    Matic SAFARIC KOLAR    RADENSKA LJUBLJANA    00:40:51
92    Dimitri CLAEYS    VERANDAS WILLEMS CYCLING TEAM    00:41:18
93    Kamil GRADEK    ACTIVEJET TEAM    00:41:37
94    Giorgio BOCCHIOLA    D AMICO BOTTECCHIA    00:44:30
95    Daan MYNGHEER    VERANDAS WILLEMS CYCLING TEAM    00:45:05
96    Luca MUFFOLINI    MG.KVIS-VEGA    00:45:16
97    Kobus HEREIJGERS    CYCLINGTEAM JOIN S – DE RIJKE    00:45:46
98    Pawel BRYLOWSKI    ACTIVEJET TEAM    00:45:50
99    Alessandro PETTITI    TEAM IDEA 2010 ASD    00:47:09
100    Jure MISKULIN    RADENSKA LJUBLJANA    00:47:55
101    Adriano BROGI    D AMICO BOTTECCHIA    00:48:03
102    Jose RAGONESSI    TEAM ECUADOR    00:48:05
103    Gregor KRAJNC    RADENSKA LJUBLJANA    00:49:27
104    Mateo FRANKOVIC    MERIDIANA KAMEN TEAM    00:50:51
105    Damien GARCIA    TEAM FROY OSLO    00:52:24
106    Willi WILLWOHL    LKT TEAM BRANDENBURG    00:54:50
107    João GASPAR    TEAM ECUADOR    00:55:34
108    Rino GASPARRINI    ITALIE    00:57:41
109    Luca CAPELLI    TEAM IDEA 2010 ASD    00:57:58
110    Martin REIMER    LKT TEAM BRANDENBURG    00:58:46
111    Taco VAN DER HOORN    CYCLINGTEAM JOIN S – DE RIJKE    01:04:31
112    Gerd DE KEIJZER    TEAM NOVO NORDISK    01:20:59
113    Luca WACKERMANN    ITALIE    01:21:40
114    Davide LEONE    D AMICO BOTTECCHIA    01:24:45
115    Anders Norderhus ROE    TEAM FROY OSLO    01:26:39

 

Informacja prasowa

źródło + foto: cccsport.eu