Domenico Pozzovivo (Ag2r La Mondiale) po ataku w końcówce trzeciego etapu Giro del Trentino-Melinda, zdołał jako pierwszy zameldować się na szczycie Fierozzo Val dei Mòcheni.

Trzeci etap Giro del Trentino-Melinda, to kolejna górska przeprawa. Tym razem meta znajdowała się na podjeździe 2. kategorii Fierozzo Val dei Mòcheni, a wcześniej na 183 kilometrowej trasie, czekał m.in podjazd pod Passo Redebus.

 

trentino 3

 

W początkowej fazie etapu powstała 15 osobowa czołówka. W skład ucieczki weszli: Dupont, Houle (Ag2r La Mondiale), Malacarne (Astana), Brown (Cannondale-Garmin), Frapporti, Taborre (Androni Giocattoli), Andreetta (Bardiani), Finetto (Southeast), Ovechkin (RusVelo), Berhane (MTN-Qhuebka), Larsson (Cult Energy, Benedetti, Voss (Bora-Argon 18), Fraile (Caja Rural) oraz Postlberger (Tirol).

Grupka harcowników dzielnie współpracowała, ale peleton nie zamierzał jej odpuścić. Najdłużej na czele utrzymał się Dupont. Do Francuza na przedostatnim podjeździe doskoczyli Rodolfo Torres (Colombia), a wkrótce także Romain Bardet (Ag2r La Mondiale) oraz Diego Rosa (Astana). Czołówka rozpoczynała finałowy podjazd z przewagą 45 sekund nad grupką Richie’ego Porte (Sky Team).

Na ostatnich 3 kilometrach lider wyścigu dojechał do prowadzących, ciągnąc na swoim kole m.in: Damiano Cunego (Vini Fantini – Nippo), Mikela Landę (Astana) i Domenico Pozzovivo (Ag2r La Mondiale). Filigranowy Włoch zaatakował na tysiąc metrów przed kreską i zdołał dojechać do mety jako pierwszy. Drugi na szczycie zameldował się Landa, a trzeci był Porte.

Lider Sky Team pozostał oczywiście na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

[flagallery gid=98]

Wyniki 3 etapu:

1    Domenico POZZOVIVO    ITA    ALM    4:54:12
2    Mikel LANDA MEANA    ESP    AST    5
3    Richie PORTE    AUS    SKY    5
4    Romain BARDET    FRA    ALM    5
5    Damiano CUNEGO    ITA    NIP    5
6    Rodolfo Andres TORRES AGUDELO    COL    COL    13
7    Dario CATALDO    ITA    AST    15
8    Diego ROSA    ITA    AST    15
9    Louis MEINTJES    RSA    MTN    17
10    Leopold KONIG    CZE    SKY    17
11    José Joao PIMENTA COSTA MENDES    POR    BOA    17
12    Edoardo ZARDINI    ITA    BAR    20
13    Stefano PIRAZZI    ITA    BAR    20
14    David ARROYO DURAN    ESP    CJR    20
15    Hugh CARTHY    GBR    CJR    35
16    Ryder HESJEDAL    CAN    TCG    41
17    Joseph Lloyd DOMBROWSKI    USA    TCG    45
18    Tanel KANGERT    EST    AST    +1:13
19    Walter Fernando PEDRAZA MORALES    COL    COL    +1:13
20    Paolo TIRALONGO    ITA    AST    +1:13
21    Emanuel BUCHMANN    GER    BOA    +1:13
22    Dominik NERZ    GER    BOA    +1:13
23    Alessandro BISOLTI    ITA    NIP    +1:13
24    Merhawi KUDUS GHEBREMEDHIN    ERI    MTN    +1:40
25    Antonio SANTORO    ITA    ITA    +1:57
26    Fabio Andres DUARTE AREVALO    COL    COL    +2:08
27    Andrey ZEITS    KAZ    AST    +2:08
28    Ricardo VILELA    POR    CJR    +2:12
29    Jonathan MONSALVE    VEN    STH    +2:12
30    Kanstantsin SIUTSOU    BLR    SKY    +2:19
31    Franco PELLIZOTTI    ITA    AND    +3:02
32    Matteo BUSATO    ITA    STH    +3:14
33    Amets TXURRUKA    ESP    CJR    +3:14
34    Gianfranco ZILIOLI    ITA    AND    +3:14
35    Francesco Manuel BONGIORNO    ITA    BAR    +4:33
36    Davide GABBURO    ITA    ITA    +4:33
37    Luca CHIRICO    ITA    BAR    +4:44
38    Davide MALACARNE    ITA    AST    +4:57
39    Davide VILLELLA    ITA    TCG    +5:06
40    Hubert DUPONT    FRA    ALM    +6:10
41    Hugo HOULE    CAN    ALM    +6:44
42    Paul VOSS    GER    BOA    +6:52
43    Omar FRAILE MATARRANZ    ESP    CJR    +7:19
44    Antonio MOLINA    ESP    CJR    +7:19
45    Angel MADRAZO RUIZ    ESP    CJR    +7:19
46    Alessio TALIANI    ITA    AND    +7:19
47    Petr IGNATENKO    RUS    RVL    +7:19
48    David WÖHRER    AUT    TIR    +7:19
49    Cesare BENEDETTI    ITA    BOA    +7:23
50    Serghei TVETCOV    ROU    AND    +9:57
51    Giacomo BERLATO    ITA    NIP    +10:34
52    Giorgio CECCHINEL    ITA    STH    +11:03
53    Sebastian HENAO GOMEZ    COL    SKY    +11:11
54    David LOPEZ GARCIA    ESP    SKY    +12:59
55    Simone PONZI    ITA    STH    +13:36
56    Moreno MOSER    ITA    TCG    +13:36
57    Natnael BERHANE    ERI    MTN    +14:19
58    Jean-Christophe PERAUD    FRA    ALM    +15:24
59    Johann VAN ZYL    RSA    MTN    +16:09
60    Lukas PÖSTLBERGER    AUT    TIR    +17:21
61    Patrick KONRAD    AUT    BOA    +17:21
62    Cristiano SALERNO    ITA    BOA    +17:21
63    Ian BOSWELL    USA    SKY    +17:21
64    Axel DOMONT    FRA    ALM    +18:01
65    Ildar ARSLANOV    RUS    RVL    +18:01
66    Patrick GRETSCH    GER    ALM    +18:01
67    Markus FREIBERGER    AUT    TIR    +18:01
68    Florian SCHIPFLINGER    AUT    TIR    +18:01
69    Benjamin BRKIC    AUT    TIR    +18:01
70    Cayetano José SARMIENTO TUNARROSA    COL    COL    +18:01
71    Bartosz HUZARSKI    POL    BOA    +18:01
72    Gustav LARSSON    SWE    CLT    +18:01
73    Daniel TEKLEHAIMANOT    ERI    MTN    +18:01
74    Stefan PRAXMARER    AUT    TIR    +18:01
75    Karel HNIK    CZE    CLT    +18:01
76    Miguel Angel RUBIANO CHAVEZ    COL    COL    +18:01
77    Antonio NIBALI    ITA    NIP    +18:01
78    Patric SCHULTUS    AUT    TIR    +18:01
79    Ramirez chacon BRAYAN STIVEN    COL    COL    +18:01
80    Alexander RYBAKOV    RUS    RVL    +18:01
81    Andrea PIECHELE    ITA    BAR    +20:40
82    Roman KUSTADINCHEV    RUS    RVL    +26:52
83    Jorge Camilo CASTIBLANCO CUBIDES    COL    COL    +27:54
84    Elia FAVILLI    ITA    STH    +27:54
85    Joel ZANGERLE    LUX    CLT    +27:54
86    Alessandro MALAGUTI    ITA    NIP    +27:54
87    Giulio CICCONE    ITA    ITA    +27:54
88    Stefano NARDELLI    ITA    ITA    +27:54
89    Riccardo STACCHIOTTI    ITA    NIP    +27:54
90    Gianni MOSCON    ITA    ITA    +27:54
91    Artem OVECHKIN    RUS    RVL    +27:54
92    Alexander FOLIFOROV    RUS    RVL    +27:54
93    Giuseppe FONZI    ITA    STH    +27:54
94    Mauro FINETTO    ITA    STH    +27:54
95    Luca STERBINI    ITA    BAR    +27:54
96    Marco FRAPPORTI    ITA    AND    +27:54
97    Mirko TEDESCHI    ITA    STH    +27:54
98    Simone RAVANELLI    ITA    ITA    +27:54
99    Iuri FILOSI    ITA    NIP    +27:54
100    Simone PETILLI    ITA    ITA    +27:54
101    Adrien NIYONSHUTI    RWA    MTN    +27:54
102    Miguel Angel BENITO DIEZ    ESP    CJR    +27:54
103    Xabier ZANDIO ECHAIDE    ESP    SKY    +27:54
104    Kristoffer SKJERPING    NOR    TCG    +27:54
105    Lasse Norman HANSEN    DEN    TCG    +27:54
106    Nathan BROWN    USA    TCG    +27:54
107    Oscar GATTO    ITA    AND    +27:54
108    Simone ANDREETTA    ITA    BAR    +27:54
109    Manabu ISHIBASHI    JPN    NIP    +27:54
110    Fabio TABORRE    ITA    AND    +27:54
111    Simone STERBINI    ITA    BAR    +27:54
112    Luca PAOLINI    ITA    ITA    +27:54
113    Biel KADRI    FRA    ALM    +38:42
DNF    Simone STORTONI    ITA    AND
DNF    Alexander EVTUSHENKO    RUS    RVL
DNF    Rasmus Christian QUAADE    DEN    CLT
DNF    Mario SCHOIBL    AUT    TIR
DNF    Mikel NIEVE ITURALDE    ESP    SKY
DNF    Aleksandr KOMIN    RUS    RVL
DNF    Linus GERDEMANN    GER    CLT

Klasyfikacja generalna po 3 etapie:

1    Richie PORTE    Australia    SKY    9:44:45
2    Mikel LANDA MEANA    Spain    AST    22
3    Leopold KONIG    Czech Republic    SKY    58
4    Dario CATALDO    Italy    AST    +1:11
5    Damiano CUNEGO    Italy    NIP    +1:13
6    José Joao PIMENTA COSTA MENDES    Portugal    BOA    +1:15
7    Domenico POZZOVIVO    Italy    ALM    +1:32
8    Louis MEINTJES    South Africa    MTN    +1:33
9    Romain BARDET    France    ALM    +1:34
10    Edoardo ZARDINI    Italy    BAR    +1:37
11    Rodolfo Andres TORRES AGUDELO    Colombia    COL    +1:48
12    Stefano PIRAZZI    Italy    BAR    +1:48
13    Diego ROSA    Italy    AST    +2:12
14    Ryder HESJEDAL    Canada    TCG    +4:00
15    Kanstantsin SIUTSOU    Belarus    SKY    +4:44
16    Tanel KANGERT    Estonia    AST    +5:10
17    Gianfranco ZILIOLI    Italy    AND    +6:39
18    Merhawi KUDUS GHEBREMEDHIN    Eritrea    MTN    +7:11
19    Emanuel BUCHMANN    Germany    BOA    +7:30
20    Dominik NERZ    Germany    BOA    +7:30
21    Paolo TIRALONGO    Italy    AST    +7:34
22    Joseph Lloyd DOMBROWSKI    United States    TCG    +7:53
23    Alessandro BISOLTI    Italy    NIP    +8:01
24    Walter Fernando PEDRAZA MORALES    Colombia    COL    +8:24
25    Andrey ZEITS    Kazakhstan    AST    +8:29
26    Ricardo VILELA    Portugal    CJR    +8:48
27    Hugh CARTHY    Great Britain    CJR    +9:08
28    Jonathan MONSALVE    Venezuela    STH    +9:18
29    Amets TXURRUKA    Spain    CJR    +10:10
30    Franco PELLIZOTTI    Italy    AND    +10:37
31    Matteo BUSATO    Italy    STH    +10:46
32    Fabio Andres DUARTE AREVALO    Colombia    COL    +11:28
33    Davide GABBURO    Italy    ITA    +11:29
34    Davide MALACARNE    Italy    AST    +11:36
35    Francesco Manuel BONGIORNO    Italy    BAR    +11:46
36    Antonio SANTORO    Italy    ITA    +11:58
37    Luca CHIRICO    Italy    BAR    +12:22
38    Omar FRAILE MATARRANZ    Spain    CJR    +13:55
39    David LOPEZ GARCIA    Spain    SKY    +14:21
40    Davide VILLELLA    Italy    TCG    +14:23
41    Alessio TALIANI    Italy    AND    +14:27
42    David ARROYO DURAN    Spain    CJR    +14:37
43    Hubert DUPONT    France    ALM    +15:32
44    Cesare BENEDETTI    Italy    BOA    +16:38
45    Petr IGNATENKO    Russia    RVL    +16:47
46    Jean-Christophe PERAUD    France    ALM    +19:05
47    Moreno MOSER    Italy    TCG    +20:17
48    Giorgio CECCHINEL    Italy    STH    +21:09
49    Antonio MOLINA    Spain    CJR    +21:36
50    David WÖHRER    Austria    TIR    +22:22
51    Natnael BERHANE    Eritrea    MTN    +23:09
52    Sebastian HENAO GOMEZ    Colombia    SKY    +23:43
53    Serghei TVETCOV    Romania    AND    +24:46
54    Lukas PÖSTLBERGER    Austria    TIR    +24:55
55    Giacomo BERLATO    Italy    NIP    +25:03
56    Angel MADRAZO RUIZ    Spain    CJR    +27:03
57    Markus FREIBERGER    Austria    TIR    +27:24
58    Paul VOSS    Germany    BOA    +27:24
59    Cristiano SALERNO    Italy    BOA    +27:45
60    Patrick KONRAD    Austria    BOA    +29:53
61    Ian BOSWELL    United States    SKY    +31:19
62    Ramirez chacon BRAYAN STIVEN    Colombia    COL    +31:27
63    Patric SCHULTUS    Austria    TIR    +31:30
64    Gustav LARSSON    Sweden    CLT    +31:55
65    Patrick GRETSCH    Germany    ALM    +32:06
66    Daniel TEKLEHAIMANOT    Eritrea    MTN    +32:23
67    Ildar ARSLANOV    Russia    RVL    +32:44
68    Alexander RYBAKOV    Russia    RVL    +32:45
69    Florian SCHIPFLINGER    Austria    TIR    +32:49
70    Stefan PRAXMARER    Austria    TIR    +32:49
71    Benjamin BRKIC    Austria    TIR    +32:50
72    Miguel Angel RUBIANO CHAVEZ    Colombia    COL    +32:53
73    Axel DOMONT    France    ALM    +32:59
74    Hugo HOULE    Canada    ALM    +33:11
75    Luca STERBINI    Italy    BAR    +34:47
76    Cayetano José SARMIENTO TUNARROSA    Colombia    COL    +34:49
77    Nathan BROWN    United States    TCG    +35:59
78    Stefano NARDELLI    Italy    ITA    +37:02
79    Joel ZANGERLE    Luxembourg    CLT    +37:18
80    Johann VAN ZYL    South Africa    MTN    +37:39
81    Karel HNIK    Czech Republic    CLT    +39:09
82    Bartosz HUZARSKI    Poland    BOA    +40:03
83    Simone PONZI    Italy    STH    +41:16
84    Simone PETILLI    Italy    ITA    +41:47
85    Giulio CICCONE    Italy    ITA    +42:02
86    Simone RAVANELLI    Italy    ITA    +42:31
87    Antonio NIBALI    Italy    NIP    +43:10
88    Simone STERBINI    Italy    BAR    +43:18
89    Xabier ZANDIO ECHAIDE    Spain    SKY    +43:41
90    Fabio TABORRE    Italy    AND    +43:52
91    Marco FRAPPORTI    Italy    AND    +43:54
92    Adrien NIYONSHUTI    Rwanda    MTN    +43:59
93    Andrea PIECHELE    Italy    BAR    +45:54
94    Artem OVECHKIN    Russia    RVL    +46:05
95    Giuseppe FONZI    Italy    STH    +47:58
96    Mauro FINETTO    Italy    STH    +49:06
97    Kristoffer SKJERPING    Norway    TCG    +50:18
98    Lasse Norman HANSEN    Denmark    TCG    +50:18
99    Simone ANDREETTA    Italy    BAR    +51:52
100    Roman KUSTADINCHEV    Russia    RVL    +52:15
101    Elia FAVILLI    Italy    STH    +52:54
102    Alessandro MALAGUTI    Italy    NIP    +53:03
103    Iuri FILOSI    Italy    NIP    +53:03
104    Gianni MOSCON    Italy    ITA    +53:11
105    Luca PAOLINI    Italy    ITA    +53:11
106    Riccardo STACCHIOTTI    Italy    NIP    +53:14
107    Alexander FOLIFOROV    Russia    RVL    +53:17
108    Oscar GATTO    Italy    AND    +53:23
109    Miguel Angel BENITO DIEZ    Spain    CJR    +53:28
110    Jorge Camilo CASTIBLANCO CUBIDES    Colombia    COL    +53:32
111    Manabu ISHIBASHI    Japan    NIP    +54:34
112    Mirko TEDESCHI    Italy    STH    +58:10
113    Biel KADRI    France    ALM    +1:11:25