Po raz czwarty w historii istnienia grupy, CCC Sprandi Polkowice wystartuje w Tour of Turkey (26 kwietnia – 3 maja, kat.HC). Liderem zespołu będzie Włoch, Davide Rebellin.  

Davide Rebellin od początku sezonu prezentuje bardzo dobrą formę i w Turcji będzie chciał powalczyć o podium. Przed rokiem był tego bardzo bliski, ale ostatecznie skończył na 5.miejscu w klasyfikacji generalnej. Z każdym rokiem turecki wyścig ma coraz bardziej górzysty charakter, więc Włoch będzie miał do pomocy dobrze radzących sobie na podjazdach Stefana Schumachera, Łukasza Owsiana, Jana Hirta i Adriana Honkisza– mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy ekipy CCC Sprandi Polkowice.

Skład uzupełnią bardzo mocni w płaskim terenie Tomasz Kiendyś, Mateusz Taciak oraz Nikolay Mihaylov.

Kluczowe dla losów wyścigu będą etapy 3. oraz 6., kończące się podjazdami pod Elmali i Selcuk. Oba znalazły się także na trasie zeszłorocznej edycji i na obu, w czołówce przyjechał Rebellin (na 5. i 3.miejscu). Także przedostatni odcinek, do Izmiru z premią górską 1.kategorii 28 kilometrów przed metą, może odegrać sporą rolę w finalnym układzie ogólnej klasyfikacji.

Swoje szanse będą mieli również sprinterzy. Swój udział zapowiedzieli specjaliści w tej dziedzinie – Mark Cavendish, Tom Boonen, czy też Andre Greipel.

Skład na Tour of Turkey: Davide Rebellin, Stefan Schumacher, Tomasz Kiendyś, Łukasz Owsian, Jan Hirt, Mateusz Taciak, Nikolay Mihaylov, Adrian Honkisz.

Program wyścigu:

Etap 1 – Alanya – Alanya – 127km
Etap 2 – Alanya – Antalya – 182km
Etap 3 – Kemer – Elmali – 163km
Etap 4 – Fethiye – Marmaris – 132km
Etap 5 – Mugla – Pamukkale – 160km
Etap 6 – Denizli – Selçuk – 184km
Etap 7 – Selçuk – Izmir – 165km
Etap 8 – Istanbul – Istanbul – 121km

Wyścig będzie transmitowany przez stację Eurosport oraz Eurosport 2.

 

Informacja prasowa